فرماندهی سنگر دوشنبه 5 مرداد 1394 ساعت 22 و 23 دقیقه و 55 ثانیه نظرات ()

شماری از عناصر سوری وابسته به گروهک «ارتش آزاد» که در شهر «زبدانی» سوریه محاصره شدند پس از تسلیم سلاح خود به ارتش سوریه پیوستند.

خبرگزاری فارس: پیوستن شماری از عناصر مسلح «ارتش آزاد» در زبدانی به ارتش سوریه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از پیوستن عناصر جدا شده از گروه‌های تروریستی به ارتش سوریه خبر می‌دهند.

وبگاه خبری «الحدث نیوز» لبنان، گزارش داد، برخی از منابع میدانی در سوریه خبر دادند که شماری از عناصر مسلح در شهر «زبدانی» از گروه‌های خود جدا شده‌اند.

به گزارش این وبگاه، این افراد از جمله پیکارجویان محلی وابسته به گروه تروریستی «ارتش آزاد» بودند که پس از مذاکره با ارتش سوریه خودشان را تسلیم کردند.

«طارق الزین»، «علی مراد»، «أکرم الحورانی»، «منیر الآغا» و« عبد الله رحمة» از جمله عناصر ارتش آزاد هستند که پس از تسلیم به ارتش سوریه پیوسته‌اند.

 این عناصر اعلام کردند که برخی از تروریست‌های خارجی بر سر مذاکرات برای پایان جنگ در زبدانی کارشکنی می‌کنند و همچنین آنها را تهدید کرده‌اند در صورتی که با ارتش سوریه وارد مذاکره شوند آنها را خواهند کشت و همین مسئله سبب شد که به ارتش سوریه بپیوندند.

بنا بر این گزارش، در سایه تداوم اوضاع در زبدانی احتمالا بر شمار این افراد افزوده خواهد شد.

ارتش سوریه و مقاومت لبنان در حال حاضر شهر زبدانی را محاصره کرده‌اند و از تروریست‌ها خواسته‌اند که با تحویل سلاح تسلیم ارتش شوند.