فرماندهی سنگر دوشنبه 5 مرداد 1394 ساعت 21 و 47 دقیقه و 04 ثانیه نظرات ()
احزاب و تشکل های سیاسی یمن به سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن اختیار تام دادند تا گزینه های خود را برای مقابله با تجاوزگری سعودی اجرا کند.
به گزارش مشرق به نقل از "یمنی پرس"، 16 حزب و تشکل سیاسی یمنی، با امضای سندی، همکاری خود را با ارتش و کمیته های مردمی این کشور برای مقابله با تجاوزگری های سعودی اعلام کردند.

این احزاب ضمن اعلام حمایت کامل از برنامه ها و گزینه های رهبر جنبش انصارالله یمن برای مقابله با تجاوزگری سعودی، به عبدالملک الحوثی برای به کارگرفتن گزینه هایش در پاسخ به جنایت های سعودی- آمریکایی علیه یمن، اختیار تام دادند.

عربستان با همراهی 9 کشور عربی و حمایت آمریکا از ششم فروردین گذشته تجاوز هوایی و دریایی به یمن را با هدف بازگرداندن حکومت به منصورهادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور آغاز کرد و 90 درصد تاسیسات زیربنایی و خدماتی، بیمارستان ها و منازل، فرودگاه ها و مدارس یمن را هدف بمباران جنگنده های خود قرار داد، اما تاکنون به هیچیک از اهدافش نرسیده است.

در جریان این تجاوزها تاکنون افزون بر چهار هزار و 200 یمنی که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند، کشته ، بیش از ده هزار نفر مجروح و صدها هزار نفر نیز آواره شده اند.

عربستان از یکشنبه شب و همزمان با سفر تعطیلات تابستانه ملک سلمان در راس هیاتی هزار نفره به سواحل فرانسه، آتش بسی پنج روزه را در یمن اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، وزارت دفاع یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور، شهر الملک فهد و ریاست دادگاه‌های نجران را با چندین موشک هدف قرار دادند.

وزارت دفاع یمن همچنین اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی بر کوه "البلق"  واقع در غرب شهر مأرب را بعد از درگیری با تروریست‌های القاعده به کنترل خود در آوردند.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی المسیره یمن نیز گزارش داد که ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور با 12 موشک پایگاه‌های المعزاب و القرن در منطقه جیزان را هدف قرار دادند.

خبرنگار المیادین نیز به نقل از منابع نظامی یمنی اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به پایگاه نظامی "الشعبه" عربستان در منطقه ظهران عسیر یورش بردند.

یک منبع نظامی یمنی نیز گفت که 40 تن از تروریست‌های القاعده در خلال تلاش برای ورود به دو منطقه جعوله و البساتین در عدن واقع در جنوب یمن به هلاکت رسدیدند.

در این رابطه بیشتر بخوانید: http://tabnak.ir/fa/news/520047/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%DB%8C%D9%85%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%DA%A9-%D9%81%D9%87%D8%AF © tabnak.ir