فرماندهی سنگر پنجشنبه 22 مرداد 1394 ساعت 20 و 18 دقیقه و 53 ثانیه نظرات ()
خبرگزاری انگلیسی رویترز اقدام دولت سوئیس در لغو تحریم‌های ایران را اقدامی «نمادین» توصیف کرد اما نوشت در هر صورت، اقدام مزبور به نفع شرکت‌های سوئیسی تمام خواهد شد.
سوئیس درلغو تحریم ها گوی سبقت را از رقباربود
به گزارش افکارخبر، تحلیلگران می‌گویند اقدام روز پنجشنبه (۲۲ مرداد) دولت سوئیس در رفع تحریم‌های ضد ایرانی، اگرچه در ابتدا اثراتی فراتر از تبعات نمادین ندارد، در نهایت می‌تواند به نفع شرکت‌های این کشور تمام شود.

خبرگزاری انگلیسی رویترز، روز پنجشنبه نوشت شرکت‌های مستقر در سوئیس با این اقدام در مقابل شرکت‌های آمریکایی و اروپایی، در موضوع برتری قرار خواهند گرفت.

کابینه سوئیس روز چهارشنبه از تصمیم برای لغو تحریم‌ها علیه ایران خبر داد و گفت که این اقدام از روز پنجشنبه اجرایی می شود.

تحریمهای تعلیق شده، محدودیتها در زمینه معاملات فلزات گرانبها، اقلام مورد نیاز برای تجارت و حمل و نقل نفت خام، فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی ایران و خدمات بیمه و بیمه اتکایی برای چنین معامله هایی را شامل می شود.

رویترز نوشت در حالی که انتظار نمی‌رود آثار اولیه این اقدام چیزی فراتر از تبعات نمادین باشد اما می‌تواند به شرکت‌های مایل به انجام معاملات تجاری با ایران فضای بهتری برای واکنش بهتر، هنگام رفع احتمالی تحریم‌های آمریکا و اروپا بدهد.

الیور جاکوب، یک تحلیلگر نفتی مستقر در سوئیس این نظر را تأیید کرده است.