فرماندهی سنگر دوشنبه 25 آبان 1394 ساعت 20 و 43 دقیقه و 57 ثانیه نظرات ()
حمله زنبورهای قرمز به روستای ولی آباد بخش بزمان در استان سیستان و بلوچستان یک کشته و شش زخمی بر جای گذاشت.
به گزارش حمله زنبورهای قرمز یک کشته و شش زخمی بر جای گذاشتگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، بر اثر حمله زنبورهای وحشی به روستای ولی آباد بخش بزمان در استان سیستان و بلوچستان متاسفانه یک نفر فوت جان خود را از دست داد و و شش نفر نیز زخمی شدند.
 
داودی بخشدار بزمان گفت براثر این اتفاق یک خانم ۲۵ ساله فوت و ۷ نفر مجروح شدند.
 
وی گفت زهر نیش این زنبورها به حدی بوده که افراد اسیب دیده ۷ساعت بیهوش بودند.

زنبور قرمز با جثه بزرگتر از زنبور عسل و رنگ قرمز متمایل به قهوه ای سوخته که این رنگ بیشتر در سر و سینه و دو حلقه اول و انتهایی شکم و  رنگ زرد دو حلقه میانی  شکم است و کناره های این دوحلقه زرد رنگ دو دایره قرمز به  شکل خیلی زیبا دیده می شود.

زنبور قرمز قاتل زنبور عسل بوده و زنبور عسل را مانند عقاب شکار می کند و درسته می خورد و این کار را آنقدر انجام می دهند که کلنی های قوی به شدت ضعیف شوند.

گاه دیده شده زنبور قرمز دسته جمعی به کلنی زنبور عسل ضعیف حمله کرده و وارد کندو شده و  تمام زنبور ها را کشته و خورده و به سراغ عسل که برای این حشره بسیار جذاب است می روند و تا آخرین قطره آن را می خورد و در صورت محیا بودن مکان کندو آنجا را نیز  اشغال می کند.

گفتنی است روستای ولی آباد در محدوده مسجد ابوالفضل (ع) واقع در محور ایرانشهر به بم و هم مرز با استان کرمان بوده که این اتفاق در آن رخ داده است.