فرماندهی سنگر شنبه 7 آذر 1394 ساعت 18 و 39 دقیقه و 31 ثانیه نظرات ()

رجب طیب اردوغان در مصاحبه به شبکه سی‌ان‌ان (CNN) با لحن حق به جانبی ادعا کرد اگر روسیه هواپیماهای ترکیه را در سوریه بیاندازد، واکنش نشان خواهد داد!

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، اظهارات وحشت‌زده مقامات ارشد ترکیه در حالی ادامه دارد که روسیه مصمم است تا سامانه‌های دفاع موشکی پیشرفته اس 400 را در پایگاه هوایی خود در سوریه مستقر کرده و قاطعانه اعلام کرد که با هرگونه تهدید هوایی به شدت برخورد خواهد کرد.

 در این میان اما اظهارات عجیب رئیس جمهور تُرک حامی تروریسم باعث حیرت افکار عمومی شده است. رجب طیب اردوغان در مصاحبه به شبکه سی‌ان‌ان (CNN) با لحن حق به جانبی ادعا کرد اگر روسیه هواپیماهای ترکیه را در سوریه بیاندازد، واکنش نشان خواهد داد!

 اردوغان که بجای عذرخواهی کردن، لاف در غریبی می‌زند؛ با هشدار به مسکو مدعی شد: «اگر جنگنده‌های ترکیه با سامانه‌های اس 400 موشکی روسیه در صورت نقض حریم هوایی سوریه منهدم شوند؛ این کشور واکنش نشان خواهد داد.»

 خبرگزاری روسی تاس (TASS) این سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های سران تُرک با رسانه‌های غربی را در جهت توجیه ساقط کردن جنگنده روسی در حریم هوایی سوریه دانسته و نوشت اردوغان بعد از این حادثه، حتی ادامه یافتن روابط با روسیه را خواستار شد!