منوی اصلی
سنگر مجازی / مبارز بلاگ
مبارزه همچنان باقیست...
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 17 و 05 دقیقه و 46 ثانیه نظرات ()

  یک کارشناس نظامی آمریکایی اعلام کرد که صدها تفنگدار آمریکایی وارد عراق شده‌اند تا در عملیات آزاد سازی موصل مشارکت داشته باشند.در همین حال مسئولان محلی اعلام کرده‌اند که گروه تروریستی داعش 150 تن از قبیله البوعبید را اعدام کرده است.

  به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، این کارشناسان نظامی آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت: این نخستین‌بار است که تفنگداران دریایی آمریکا برای عملیات مستقیم علیه داعش در عراق حضور یافته‌اند. وی خاطرنشان کرد که حدود 3000 هزار تن از این نیروها در مکان‌های مختلفی در عراق مستقر خواهند شد.

  این نظامی بلند پایه آمریکایی افزود: صدها تن از تفنگداران دریایی آمریکا اکنون وارد عراق شده‌اند و سایر آنها نیز به زودی وارد این کشور می‌شوند تا مقدمات عملیات پاکسازی موصل انجام شود.

  این منبع در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: بخش اعظم این نیروها که وارد عراق شده‌اند در پایگاه عین‌الاسد در الانبار مستقر شده‌اند. بخش دیگر آنها نیز وارد بغداد شده‌اند تا از سفارت آمریکا در مقابل خطرات آتی داعش حفاظت به عمل آورند.

  وی افزود: عملیات آزادسازی موصل با مشارکت نیروهای آمریکایی و نیروهای پیشمرگ کرد و نیروهای ارتش عراق صورت می‌گیرد.

  این منبع تصریح کرد که ورود تفنگداران دریایی آمریکا به اراضی عراق و مشارکت در درگیری‌ها پس از توافق با شبه‌نظامیان شیعه صورت گرفته است. شبه نظامیان شیعه شرط کرده‌اند که نیروهای آمریکایی فقط داعشی‌ها را هدف قرار دهند، با شبه نظامیان شیعه وارد درگیری نشوند و با نیرهای عشایری سنی همکاری نداشته باشند.

  از سوی دیگر مال‌الله العبیدی، از مسوولان شهر البغدادی اعلام کرد که تروریست‌های داعش 150 تن از قبیله البوعبید را اعدام کرده‌اند.

  العبیدی عنوان داشت که این کشتارها یا با گردن زدن و یا با سوزاندن صورت گرفته است. برخی از افراد عشیره البوعبید در قالب نیروهای پلیس فعالیت می‌کردند و برخی از آنها نیز در درگیری‌ها علیه داعش شرکت داشتند.

  از سوی دیگر سازمان اطلاعاتی نظامی عراق امروز از هلاکت 23 تن از اعضای داعش در حملات موشکی در شهر فلوجه در استان الانبار خبر داد.

  همچنین انفجار بمبی در نزدیکی محل فروش میوه‌ و سبزیجات در غرب بغداد دست‌کم 9 کشته و زخمی بر جای گذاشت.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 17 و 03 دقیقه و 38 ثانیه نظرات ()  سکولاریسم میان حق و تکلیف دوگانگی قایل می شود و دین را نسبت به انسان، تکلیف‌کننده صرف معرفی می کند، در حالی که تصویر دین از انسان، تصویری دوبعدی است. انسان رستگار از نظر دین، انسانی است که هم محق باشد و هم مکلف، که اگر تنها محق باشد، آن گاه با حیوانات تفاوتی نخواهد داشت، زیرا حیوانات هم صاحب حق هستند، اما فاقد تکلیف اند. بنابراین، تفاوت عمده انسان و حیوان در "حق" نیست، بلکه در "تکلیف" است.
  حیوانات، سراسر حق اند و "تکلیفی" بر آنها نمی توان متصور و مترتب شد،  اما با این که تماماً حق هستند، کمتر از انسان مظهر حق می توانند باشند، چون انسان به واسطه تکلیفی که بر مبنای عقل و آزادی او قرار دارد، یک "حق" منحصر به فرد به دست می آورد  : "امکان یا حق تعالی و جاودانگی" یا تعالی جاودان و سرمدی.

  در اسلام، هر حقی، همزمان یک تکلیف را به دنبال دارد و بالعکس. پذیرش نصیحت و تحمل انتقاد دیگری، یک تکلیف است که همزمان حق نصیحت و انتقاد از دیگری را برای فرد موجد می شود. انتقاد، همزمان یک حق و یک تکلیف است.

  با وجود همزمانی حق و تکلیف در باب موردی مانند امر به معروف، اما شرف و سروری با تکلیف بودن امر به معروف و نهی از منکر است. این اصل متین و رکین، بیش از آن که حق ما باشد، تکلیف ماست.

  حق در اصطلاح عبارت است از نوعی توانایی که شخص بر چیزی یا بر کسی داشته باشد. از این رو، حق انتقاد تنها برای کسانی حق است و صدق دارد که خود در آن مورد خاص، مورد انتقاد نباشند. اگر شهروندی که خود منافی قانون رفتارهایی دارد، از بی قانونی زبان به انتقاد بگشاید، این انتقاد حق او نیست، بلکه به معنایی دیگر، انتقاد وی باطل خواهد بود.

  اغلب، انتقادکردن را حق خود می دانیم، در حالی که اگر انتقاد کردن را بیشتر یک تکلیف بدانیم، خود به خود به حق (در برابر باطل نه در برابر عدم مالکیت) نزدیکتر خواهیم بود. اگر شخص امر به معروف را تکلیف خویش بیانگارد، آن گاه انتقاد او توأم با بی غرضی، احتیاط و عقلانیت خواهد شد.

  در مقابل، انتقاد کردن را برای طرف مقابل هم باید عمدتاً یک تکلیف دانست. با این نگاه، از انتقاد طرف مقابل احیاناً خوشحال هم می شویم، چون نفس عمل را معطوف به خداوند  ارزیابی کرده ایم. اما گر انتقاد را برای دیگری، عمدتا یک حق دانستیم، آنگاه ممکن است صرفاً انتقادات را تحمل کنیم و از توان تحسین آنها و تغییر اساسی در خودمان عاجز بمانیم.

  مقصود از توأمان‌دیدن حق انتقاد و تکلیف انتقاد، یک خروجی خاص است؛ یک خروجی که می تواند با داشتن تعهد و تخصص، سازنده و مصلح باشد. انتقاد راستین، انتقادی است که واجد وجوه سازنده و نقد منصفانه؛ نقدی که باید سره را از ناسره جدا کند و الزاماً بدیلانه و آلترناتیوساز باشد؛ یعنی بعد از گفتن آنچه که مورد انتقاد قرار می گیرد، بایستی بدیل و جایگزین آن نیز بیان و عیان شود. بنابراین، تحسین توانایی ها و محسنات و از سویی، گفتن انحرافات تکلیف هر منتقدی است.

  منبع: فرهنگ نیوز
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 16 و 33 دقیقه و 34 ثانیه نظرات ()

  برای دیدن پوستر در اندازه واقعی روی آن کلیک نمایید


  عاروتص شوع، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی میگوید که درباره ایران همه گزینه ها روی میز است و اسرائیل به هیچ وجه برای دفاع از خود به محدودیتهای دیپلماسی توجه نمی‌کند.

  اشتاینیتز با بیان اینکه تهران در مصالحه با کشورهای غربی بر سر مساله هسته‌ای شکست خورده هشدار داد که تل آویو می‌تواند به طور یکجانبه علیه ایران و برنامه هسته‌ای این کشور اقدام کند.

  وی به خبرنگاران گفت: نمیخواهم خیلی خاص بگویم اما همه گزینه ها روی میز است. ما هرگز حق اسرائیل برای دفاع از خود را به مسائل دیپلماتیک محدود نمیکنیم.

  ناخدای انقلاب : گاهی سردمداران رژیم صهیونیستی، ما را تهدید هم میکنند؛ تهدید به حمله‌ی نظامی میکنند؛ اما به‌نظرم خودشان هم میدانند، و اگر نمیدانند، بدانند که اگر غلطی از آنها سر بزند، جمهوری اسلامی «تل‌آویو» و «حیفا» را با خاک یکسان خواهد کرد.

   Ayatollah Khamenei : Sometimes leaders of the Zionist regime threaten us. They threaten us with a military invasion, but I believe even they themselves know - and if they do not, they should know - that if they make a wrong move, the Islamic Republic will raze Tel Aviv and Haifa to the ground.

  منبع: معبر سایبری فندرسک
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 17 و 00 دقیقه و 10 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 16 و 31 دقیقه و 40 ثانیه نظرات ()
  مسئولان دانشگاه ماساچوست آمریکا که به پیروی از قوانین تحریم وزارت خارجه آن کشور، با صدور بخشنامه هایی، ثبت نام دانشجویان ایرانی در رشته های مهندسی آن دانشگاه را ممنوع اعلام کرده بودند، به دلیل اعتراض های گسترده، این ممنوعیت را لغو کردند.
  به گزارش افکارنیوز، دانشگاه ماساچوست اوایل هفته گذشته اعلام کرده بود برای رعایت قوانین تحریم دولت آمریکا علیه ایران، از پذیرش و ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته هایی در دانشکده مهندسی این دانشگاه شامل مهندسی شیمی، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی مکانیک و صنایع و همچنین در دانشکده علوم، شامل فیزیک، شیمی، میکروبیولوژی و مهندسی علوم پولیمر، جلوگیری می کند و این تصمیم از اول ماه فوریه (بهمن ماه) سال ۲۰۱۵ میلادی به اجرا گذاشته شده است.

  این اقدام مسوولان دانشگاه با اعتراض های گسترده دانشجویان ایرانی وشمار زیادی از فعالان اجتماعی این کشور روبرو شد. معترضان، این تصمیم را اقدامی تبعیض گرانه و مایه ننگ موسسه های آموزشی آمریکا دانستند.

  اعتراض های گسترده دانشجویان و فعالان اجتماعی آمریکا، وزارت خارجه آن کشور را به تجدید نظر دراین قوانین وادار کرد.

  یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی با شبکه سی.ان.ان تصریح کرد که قوانین آمریکا دانشجویان ایرانی واجد شرایط را از پذیرش و تحصیل در رشته های مهندسی منع نمی کند.

  وی افزود که مسوولان وزارت خارجه آمریکا در تماس با متولیان دانشگاه ماساچوست، خواستار لغو این محدودیت ها خواهند شد.

  دانشگاه ماساچوست روز چهارشنبه درپی این تماس ها در تارنمای اینترنتی خود در یادداشتی، لغو قوانین ممنوعه خود را اعلام کرد و نوشت: دانشگاه ماساچوست از این پس به دانشجویان ایرانی اجازه ثبت نام دررشته های مهندسی این دانشگاه را خواهد داد.

  در یک سال اخیر دولت های کانادا، استرالیا و نروژ نیز چنین اقدامی را انجام داده اند. در خردادماه گذشته دولت نروژ هشت دانشجوی ایرانی دوره دکتری که تحقیقات خود را شروع کرده بودند، اخراج کرد. این دانشجویان ایرانی عموماً در رشته های مواد و متالوژی یا نفت و گاز در دوره دکترا مشغول به تحصیل بودند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 16 و 21 دقیقه و 31 ثانیه نظرات ()
  «مایکل جونز» تحلیلگر آمریکایی و نویسنده مجله «جنگهای فرهنگ» در آمریکا با اشاره به خبر تصمیم دولت اوباما برای محدود کردن تبادل اطلاعات با تل‌آویو درباره مذاکرات هسته‌ای ایران، این موضوع را بزرگترین کابوس اسرائیل خواند.
  اوباما بدترین کابوس صهیونیست ها را رغم زد
  به گزارش افکارنیوز، یک نویسنده و تحلیلگر آمریکایی تنش‌ها بین آمریکا و اسرائیل در موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران را جدی خواند و ادامه این تنش‌ها را به ضرر تل‌آویو دانست. «مایکل جونز» تحلیلگر و نویسنده مجله «جنگهای فرهنگ» در آمریکا در مصاحبه با شبکه پرس‌تی‌وی در پاسخ به سوالی درباره خبر اعمال محدودیت روی تبادل اطلاعات دولت اوباما با رژیم صهیونیستی به دنبال انتشار اخباری مبنی بر افشای اطلاعات محرمانه ارائه شده واشنگتن به رسانه‌ها توسط دفتر نتانیاهو، این موضوع را «کابوس اسرائیل» خواند.

  وی گفت: «این همان چیزی است که اسرائیلی‌ها از ابتدای تنش‌ها با دولت آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای ایران به نتانیاهو هشدار داده بودند به ویژه وقتی رئیس مجلس نمایندگان از او برای سخنرانی در کنگره دعوت کرد و اوباما هم تاکید کرد که با نتانیاهو دیدار نخواهد کرد. فکر می‌کنم نتانیاهو در ذهن خودش دچار این افسانه شده بود که اگر دعوت برای سخنرانی در کنگره را بپذیرد اوباما هم او را برای دیدار به کاخ سفید دعوت خواهد کرد اما این موضوع محقق نشد». «جونز» ادامه داد: «اسرائیلیها و یهودیان اکنون به شدت ناامید و سرخورده هستند. وقتی فاکسمن (رئیس اتحادیه موسوم به ضد افترا از گروه‌های یهودی طرفدار اسرائیل در آمریکا) از نتانیاهو خواست به این سفر نیاید، باید بدانید که مشکل حادی درست شده است».

  تحلیلگر آمریکایی با اشاره به تنش‌ها بین دولت اوبامای دموکرات و کابینه نتانیاهو بر سر دعوت رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و مخالفت کاخ سفید و دموکرات‌ها با این اقدام گفت: «این یک موضوع بی سابقه بوده که شاهد توقف حمایت فراحزبی از اسرائیل در آمریکا هستیم». وی با تاکید بر اینکه اکنون وحدت لابی رژیم صهیونیستی در آمریکا در موضوع ایران از بین رفته، افزود: «شکاف بین امریکا و اسرائیل بزرگ است. درباره لابی اسرائیل باید بگویم که اکنون دو لابی وجود دارد که یکی از آنها از تلاش اوباما برای رسیدن به توافق با ایران حمایت می‌کند».
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 16 و 31 دقیقه و 37 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 16 و 20 دقیقه و 14 ثانیه نظرات ()

  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که 1200 نیروی مخالف «میانه‌رو» سوری را به بهانه مبارزه با تشکیلات تروریستی داعش انتخاب کرده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، جان کریی، سخنگوی پنتاگون عنوان داشت: هنوز آموزش این افراد آغاز نشده و آنها باید مورد بررسی‌های بیشتری قرار بگیرند.

  وی افزود: در نهایت این افراد مجهز می‌شوند تا «بازگردند و از شهروندان خود دفاع کنند».

  کربی گفت: هیچ‌گونه تصمیمی درخصوص حمایت هوایی آمریکا یا هر حمایت دیگری از این افراد بعد از اتمام آموزشها اتخاذ نشده است اما می‌دانیم که پس از پایان آموزش، ما مسوولیت‌هایی را بر عهده داریم.

  وی افزود: این نیروها فقط با افراد مسلح داعش و نه با نیروهای نظام بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه مقابله خواهند کرد.

  در همین حال جان کربی در کنفرانس خبری خاطرنشان کرد که آمریکا احتمالاً برای این نیروها تجهیزاتی را فراهم بیاورد تا آنها بصورت زمینی جنگنده‌های ائتلاف علیه داعش را راهنمایی کنند.

  پیش‌بینی می‌شود که آموزش این افراد در دهم مارس آغاز شود. تاکنون حدود صد مربی آمریکایی برای انجام این ماموریت وارد منطقه شده‌اند.

  مقامات آمریکایی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرده‌اند که پنتاگون این نیروها را به کامیون‌ها، مسلسل‌ها، مهمات و دستگاه‌های ارتباطی بی‌سیمی مجهز می‌کند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 16 و 18 دقیقه و 53 ثانیه نظرات ()

  وزیر دفاع انگلیس روسیه را خطری واقعی برای کشورهای حوزه دریای بالتیک دانست.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس در گفتگو با روزنامه‌های انگلیسی هشدار داد: روسیه راهبرد خطرناکی را که برای بی ثبات کردن اوکراین به کار برده برای کشورهای عضو ناتو در حوزه دریای بالتیک نیز استفاده کند.

  فالون گفت: ناتو باید خود را برای هرگونه تجاوز روسیه در اشکال مختلف آماده کند.

  وی همچنین نسبت به وجود یک خطر جدی و واقعی برای کشورهای حوزه دریای بالتیک به ویژه استونی، لتونی و لیتوانی که از اعضای ناتو هستند، هشدار داد .

  فالون در سخنانی برای خبرنگارانی که در سفر به سیرالئون وی را همراهی می‌کردند، گفت:ناتو باید برای هرگونه تجاوز و تهاجم روسیه به هر شکلی که صورت می‌گیرد، آماده باشد.

  به نوشته روزنامه تایمز فالون گفت: من نگران اقدامات پوتین، رئیس جمهور روسیه، هستم ، نگران فشارهایش بر کشورهای حوزه دریای بالتیک و شیوه‌ای که برایآزمودن ناتو بکار گرفته است.

  روزنامه دیلی تلگراف نیز نوشت: فالون امکان تکرارتکنیک های جنگی پنهانی که روسیه در اوکراین بکار گرفته را خطری واقعی و ملموس دانست.

  به نوشته تایمز، وزیر دفاع انگلیس تصریح کرد: اوضاع کنونی شرایط یک جنگ سرد نوین نیست چرا که "اوضاع کمی گرمتر" است.

  وی در سخنان خود به پرواز هواپیماهای جنگنده ارتش روسیه در نزدیکی حریم هوایی انگلیس در اوایل فوریه و بازداشت یک مامور پلیس استونی به اتهام جاسوسی توسط نیروهای امنیتی روسیه در پنجم سپتامبر اشاره کرد و افزود: این اقدام روسیه بار دیگر تنش‌ها را در روابط مسکو و تالین به شدت افزایش داد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 28 بهمن 1393 ساعت 21 و 12 دقیقه و 38 ثانیه نظرات ()


  آخرین ویرایش: سه شنبه 28 بهمن 1393 ساعت 21 و 24 دقیقه و 56 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 28 بهمن 1393 ساعت 21 و 12 دقیقه و 18 ثانیه نظرات ()
  فرمانده گروه تروریستی داعش که ذبح ۲۱ قبطی مصری در لیبی را عملیاتی کرد شناسایی شد.

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،فعالان شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر می‌گویند، حساب فرمانده عملیات سر بریدن ۲۱ قبطی مصری در لیبی، شناسایی شده است.یک حساب در سایت توئیتر با نام «ابو سلیمان الجهبذی» باز شده و خود را فرمانده گروه تروریستی داعش معرفی می‌کند اما در پیامی که منتشر کرده مشخص شده وی فرمانده داعش است.صاحب این حساب تصویر فرمانده عملیات سر بریدن قبطی‌ها را بر روی صفحه توئیتر قرار داده است.

  ابنا نوشت - ابو سلیمان الجهبذی، با انتشار نوشته‌هایی درباره فعالیت‌های داعش بر روی صفحه توئیتر، خود را هوادار این گروه معرفی می‌کند اما آخرین توئت وی نشان می‌دهد که او از عناصر اصلی داعش است.

  وی در آخرین تویتش نوشته است: «به مسلمانان می‌گویم: به دوستی شما ادامه خواهیم داد، هر چند از ما بدتان بیاید، زندگی شما را می‌خواهیم، حتی اگر مرگ ما را خواستید، به خدا سوگند که بریدن گردنم را بر کشتن به ناحق مسلمان ترجیح می‌دهم.»

  گفتنی است که صاحب این حساب در پیام‌های خود از پیام «امضا شده با خون امت صلیبی» استفاده کرده است.

  گروه تروریستی داعش روز گذشته با انتشار فیلمی هولناک ۲۱ شهروند مسیحی مصری را که چند روز پیش ربوده بودند سر بریدند.

  در این فیلم، تروریست‌های سیاهپوش داعش این شهروندان مسیحی مصر را در حالی که لباس‌های نارنجی بر تن داشتند در بخشی از سواحل دریای مدیترانه که در کشور لیبی قرار دارد ذبح کردند.

  «ابو سلیمان الجهبذی» فرمانده این گروه، در این کلیپ خطاب به غربی‌ها اعلام می‌کند: امنیت شما بستگی به امنیت ما دارد؛ و اگر با ما بجنگید سرهای کسانی که با خود صلیب حمل می‌کنند را خواهیم برید؛ تا روزی که «عیسی مسیح» بازگردد!

  وی دلیل انتخاب ساحل مدیترانه برای این جنایت را اینگونه ابراز می‌نماید: در این دریا بود که شما جنازه «شیخ اسامه بن لادن» را پنهان کردید.  شناسایی فرمانده عملیات ذبح 21 مصری + عکس
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 20 و 53 دقیقه و 14 ثانیه نظرات ()  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 21 و 01 دقیقه و 49 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 20 و 49 دقیقه و 44 ثانیه نظرات ()
  همزمان با عملیات در جبهه جنوب سوریه، نیروهای ارتش سوریه با صدها خودروی زرهی وارد شهر حلب شدند تا عملیات محاصره کامل این شهر را تکمیل کنند.

  به گزارش مشرق، نیروهای سوری که قرار است در محاصره شهر حلب شرکت کنند، وارد این شهر شدند. این اقدام همزمان با عملیات جبهه جنوب در مثلث دمشق، قنیطره و درعا انجام شد.

  روزنامه «الوطن» سوریه به نقل از نیروهای دفاع محلی شهر حلب گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه برای محاصره گروه‌های تروریستی حاضر در محله‌های شرقی حلب، وارد این شهر شدند.

  یک منبع امنیتی بلندپایه نیز در این زمینه تأکید کرد که شخصا بر این عملیات نظارت خواهد داشت و عملیات مذکور برای کنترل کامل این شهر و محاصره تروریست‌ها صورت خواهد گرفت.

  یک فرمانده ارشد نیروهای دفاع محلی حلب نیز گفت: «گروهی که طی چند مرحله وارد شهر حلب شد، دارای صدها خودروهای زرهی بودند».

  وی با بیان این مطلب افزود: «زمان آغاز حمله بسیار نزدیک است و به هیچ فرد مسلحی اجازه نخواهیم داد که پس از محاصره از محله‌های حلب خارج شود. برادران کُرد نیز با ما در مبارزه با دشمن مشترکی به نام گروه‌های تکفیری همکاری خواهند کرد».

  این فرمانده با اشاره به وجود عناصر اطلاعاتی سوری در میان تروریست‌ها تصریح کرد: «این افراد تا کنون در رساندن اطلاعات دقیق درباره مراکز تمرکز تروریست‌ها نقش مهمی ایفا کرده‌اند و طی چندین عملیات، برخی از سرکرده‌های تروریست‌ها را ترور کرده‌اند و برای هدف قرار دادن جبهه داخلی آنها در روزهای آینده نقش مهم‌تری را ایفا خواهند کرد».

  در همین راستا، عناصر گروهک تروریستی داعش در ریف شمال شرقی حلب در نتیجه کمبود منابع مالی با شکست و ناکامی روبرو هستند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 20 و 44 دقیقه و 03 ثانیه نظرات ()
  یک روزنامه آمریکایی به دستاوردهای جنبش «بدر» علیه تکفیری‌های داعش در عراق اشاره کرد و گزارش کرد که جلودار بودن این جنبش نگرانی‌هایی را در واشنگتن به وجود آورده که در نهایت نقش این کشور در مبارزه با داعش کمرنگ شود.

  به گزارش مشرق،‌ روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی در زمینه عوامل و گروههایی که در حال مبارزه با تکفیری‌های «داعش» در عراق هستند نوشت که اخیراً حملات تهاجمی علیه تکفیری‌های داعش در استان «دیالی» عراق به رهبری جنبش بدر صورت گرفته است که همین حمله جایگاه این جنبش را بعنوان یک نیروی نظامی غالب در سراسر قلمرویی که از جنوب عراق به سمت کرکوک در شمال این کشور امتداد دارد، تقویت کرد.

  این گزارش سپس به نقش ایران و تأثیرگذاری این کشور در اقداماتی که این جنبش صورت می‌دهد اشاره کرد و نوشت که تابلوهای تبلیغاتی که دلاوری‌های اعضای این جنبش را نشان می‌دهد به همراه تصاویر آیت‌الله خمینی و خامنه‌ای در عراق به چشم می‌خورد.

  «مایکل نایتس» از موسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن تصریح کرد اگر مبارزه علیه تکفیری‌های داعش، در مسیر کنونی ادامه یابد این خطر وجود دارد که آمریکا در نهایت داعش را شکست دهد اما در این پروسه، عراق را در مقابل نفوذ ایران از دست بدهد.

  فرماندهان آمریکایی در حال بررسی اعزام نیروهای زمینی به عراق برای مقابله با داعش و بازپس‌گیری موصل هستند اما «کریم النوری» سخنگو و فرمانده نظامی جنبش بدر می‌گوید که نیازی به نیروهای زمینی آمریکایی برای بازپس‌گیری موصل ندارند و به تنهایی می‌توانند داعش را شکست دهند.

  با اینحال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که کمک‌رسانی آمریکا در مقابله با داعش در عراق بسیار دیرهنگام بوده است و دو ماه بعد از آنکه شبه‌نظامیان به سمت پایتخت عراق حمله‌ور شدند، تازه آمریکا به فکر کمک‌رسانی به عراق افتاد.

  این گزارش در زمینه نقش فرماندهان ایرانی در کمک‌رسانی به گروههایی چون جنبش بدر در عراق برای مقابله با داعش نوشت، «قاسم سلیمانی» فرمانده ارشد نیروهای ایران در خط مقدم عراق حضور مداوم دارد.

  طبق این گزارش، «هادی الامیری» فرمانده جدید قدرتمند جنبش بدر به طور مستقیم فرماندهی میدان نبرد علیه داعش را برعهده گرفته است.

  این گزارش سپس نوشت که فرمانده بدر می‌گوید که جبنش وی ترجیح می‌دهند که حتی در حملات خود به موصل از کمک آمریکا بهره نگیرند.

  وی تصریح کرده است اگر آمریکا می‌خواهد هم‌اکنون به حملات هوایی خود ادامه دهد «ما مشکلی نداریم اما زمانیکه ما در صحنه حضور داریم نباید حمله کنند. ما نمی‌خواهیم تاریخ بنویسد که ما با پوشش آمریکا، یک حمله (علیه داعش) صورت دادیم.»

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 20 و 49 دقیقه و 41 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 20 و 40 دقیقه و 48 ثانیه نظرات ()
  حضور نظامی مقاومت در منطقه‌ی درعا و القنیطره و ضربات سخت این گروه بر پیکره‌ی تروریسم در منطقه، آشفتگی بسیار زیادی را برای اسرائیل و سران رژیم صهیونیستی ایجاد کرد. حال باید دید آیا رژیم صهیونیستی خطای راهبردی خود در حمله به سوریه را بار دیگر تکرار میکند یا خیر ؟
  به گزارش مشرق، رژیم صهیونیستی با اتفاقات اخیر به شدت در افکار عمومی و مقاومت تضعیف و حتی برای اولین بار دچار انفعال نظامی گردید. پس از گذشت چند روز از حمله به کاروان فرماندهان و مجاهدان حزب‌الله در منطقه‌ی القنیطره با همکاری گروه‌های تکفیری وابسته به غرب توسط رژیم صهیونیستی، پاسخ محکم حزب با معادله‌ی موشک در برابر موشک تغییر اساسی در راهبردهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی ایجاد کرد. البته در ابتدای پاسخ کوبنده‌ی حزب‌الله به رژیم صهیونیستی، گروه‌های نظامی مستقر این رژیم در نواحی هم‌مرز با لبنان اقدام به شلیک چندین خمپاره به سمت لبنان نمودند و سبب زخمی شدن یکی از نیروهای حافظ صلح بین‌المللی شدند. این اقدام نیز در راستای تبلیغات درونی گروه‌های اسرائیلی قابل ارزیابی و تفسیر است. و لذا هیچ فایده‌ای دیگر نداشته و ندارد. و برای اولین بار رژیم صهیونیستی با هزینه‌های بسیار سنگین نظامی قادر نبود پاسخی برابر به حزب‌الله دهد و به همین سبب اقدامات دیپلماتیک را به‌جای شروع مجدد جنگ در ایام کوتاه مانده به انتخابات کنیست در پیش گرفت.

  اما واقعیت چه بود؟

  یقیناً حزب‌الله لبنان با تقویت عنصر کارآمدی داخلی و قدرت بازدارندگی توانست ضمن افزایش توان دفاعی، رویکرد خود را از حالت تدافعی و بازدارندگی به سمت تهاجمی و آزادسازی قدس شریف و دیگر سرزمین اشغالی سوق دهد. افزایش تسلیحات، قدرت تخریب و افزایش دقت آتش و نقطه زنی توانایی‌هایی است که حزب‌الله در چند سال اخیر به ویژه پس از جنگ سی‌وسه روزه آن را بهبود بخشید. در کنار این موضوع تجربیات جدید حزب‌الله در منطقه‌ی شامات و مدیریت عملیات نظامی در این منطقه علیه گروه‌های تروریستی خود ثمره‌ای است که در میدان جنگ کسب و درنهایت عنصر نظامی حزب‌الله را تقویت نمود. از سویی باگذشت زمان شاهد آن هستیم اختلافات درونی ارتش اشغالگر قدس به حدی رسیده است که در برابر گروه‌های محصور در نوار غزه نیز شکست را می‌پذیرند و از معرکه نبرد به ذلت خارج می‌شوند. همه این مسائل گواه این مدعاست که دیگر اسرائیل آن ارتشی نیست که در برابر کل جهان اسلام بتواند ظرف شش روز پیروز شود و مسلمین را با ذلت از مناطق اشغالی بیرون کند. و بلعکس در معرض تهدید نابودی و نیستی قرارگرفته است.
  اما آنچه باید دانست وقایع چند روز اخیر در منطقه‌ی القنیطره و درعا در سوریه است. حزب‌الله لبنان، تیپ‌های فاطمیون و دیگر گروه‌های مقاومت، ارتش و بسیج مردمی سوریه حمله‌ی فراگیر در مناطق مذکور انجام داده‌اند و سبب عقب‌نشینی گروه‌های تروریستی از مناطق درعا گردیدند. هدف این عملیات را باید بازپس‌گیری تل حاره و کنترل راه امدادرسانی به گروهای تروریستی از مرزهای سرزمین‌های اشغالی دانست. تا جایی که در آخرین این امدادرسانی‌ها ۱۷۰۰ نفر از عناصر تکفیری جبهه النصره شاخه رسمی القاعده در سوریه توسط بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های صحرایی رژیم صهیونیستی درمان گردیدند و به میدان مبارزه با مقاومت و ملت سوریه برگشتند. لذا از این لحاظ قطع این شریان امدادرسانی برای مهار مشکل امنیتی ریف و استان دمشق بسیار حائز اهمیت است و از سویی نقاط کور راداری در منطقه‌ی مجاور با رژیم صهیونیستی را برطرف می‌کند.
  در همین راستا بعضی از تحلیل گران حرکت و آغاز عملیات توسط مقاومت را در آینده‌ی نزدیک با پاسخ رژیم صهیونیستی ارزیابی می‌نمودند. اما برخلاف انتظار حرکت رژیم صهیونیستی و درخواست این رژیم در بازگشت نیروهای حافظ بین‌الملل مبنی بر استقرار مجدد در بلندی‌های جولان و مناطق حائل مرز سوریه و فلسطین این تحلیل‌ها را نقش بر آب کرد. واقعه‌ای که باید در تحلیل این بخش به آن اشاره نمود عدم قدرت رژیم صهیونیستی در ورود به معرکه سوریه و درگیری مستقیم با مقاومت در مناطق القنیطره و درعا است زیرا با این اقدام به مقاومت در حمله مستقیم به مناطق اشغالی به ویژه بلندی‌های جولان که چند وقتی است پروژه‌ی اکتشاف نفت اسرائیل در آن به بهره‌برداری مجدد رسید مشروعیت بین‌المللی داده و سبب می‌گردد اسرائیل نیستی خود را به عینیت تبدیل کند.
  درنتیجه باید گفت نه تنها رژیم صهیونیستی مستقیم حاضر به حضور در مناطق القنیطره و درعا نیست بلکه به شدت از ترس حضور مقاومت تمام تلاشش را در حمایت‌ها از گروه‌های تکفیری چه در بحث اطلاعاتی و لجستیکی می‌نماید تا جنگ نیابتی را جایگزین جنگ مستقیم و نابودی خود نماید.

  منبع: امت اسلامی
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 20 و 22 دقیقه و 55 ثانیه نظرات ()
  ارتش الجزایر از انهدام 12 مخفیگاه گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده و داعش در مناطق مختلف این کشور خبر داد.
  به گزارش مشرق، ارتش الجزایر اعلام کرد که نیروهای الجزایری بیش از 12 مخفیگاه گروه های تروریستی وابسته به القاعده و گروهک تازه تاسیس "جند الخلافه" وابسته به داعش را در حوالی ایالت های البویره (120 کیلومتری شرق پایتخت) و برج بوعریریج (250 کیلومتری شرق پایتخت) منهدم کرده اند.

  روزنامه سعودی الحیات در گزارشی در این خصوص نوشت: وزارت دفاع الجزایر اعلام کرده است که هنگام پاکسازی یکی از این مخفیگاه ها، جسد یک تروریست تحت تعقب کشف شده و نیز در این مخفیگاه ها 20 بمب دست ساز و چندین متور برق و رایانه و دیگر تجهیزات کشت  گردیده است.

  ایالت البویره که منطقه ای قبیله نشین است، به خواستگاه فعالیت های تروریستی در این کشور تبدیل شده است و تروریست ها از این ایالت به سایر مناطق الجزایر در غرب و شمال نفوذ می کنند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 27 بهمن 1393 ساعت 20 و 19 دقیقه و 44 ثانیه نظرات ()
  «پیتر کینگ» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان درباره تحولات یمن گفت: «روسیه و ایران در بسیاری از جبهه‌ها در حال توطئه علیه آمریکا و متحدان ما هستند».
  روسیه و ایران در حال توطئه علیه آمریکا هستند
  به گزارش افکارنیوز، یک قانونگذار جمهوریخواه آمریکایی در اظهاراتی درباره تحولات جاری یمن،‌ درباره از دست رفتن منافع واشنگتن در این کشور خاورمیانه‌ای هشدار داد.

  «پیتر کینگ» عضو جمهوریخواه ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا در یک برنامه تلویزیونی درباره تحولات یمن اینچنین هشدار داد: «مردم آمریکا باید بدانند که روسیه و ایران در بسیاری از جبهه‌ها در حال توطئه علیه آمریکا و متحدان ما هستند».

  به گزارش پایگاه آمریکایی «بریت بارت» وی درباره نقش عربستان در کاهش شدید قیمت نفت گفت: «سعودی‌ها به خاطر دخالت روسیه (در یمن و مسائل خاورمیانه) و تهدید ایران مایل به پایین آوردن بهای نفت هستند. از نظر آنها بهترین راه برای قطع کردن و از ریشه بریدن آنها، از بین بردن قدرت اقتصادی آنها است و آنها (سعودی‌ها) این کار را با پایین آوردن قیمت نفت در جهان می‌کنند».

  «کینگ» مدعی شد: «هم روس‌ها و هم ایرانی‌ها خواهان تلافی کردن سعودی‌ها هستند. هیچ تردید درباره این موضوع وجود ندارد. حوثی‌ها در یمن نیروی ایران هستند. ایران در بسیاری از جبهه‌ها در حرکت است و روسیه هم همینطور».

  این نماینده آمریکایی در ادامه گفت:‌ «متاسفانه،‌ ما آمریکایی‌ها،‌ در یک زمان یک کار را انجام می‌دهیم. این حقیقت است که روس‌ها و ایرانی‌ها در بسیاری از جبهه‌ها در حرکت هستند و آنها هرگز متوقف نمی‌شوند. ما باید این را در ذهن داشته باشیم که این افراد در تلاش برای توطئه علیه ما هستند».

  اظهارات این مقام آمریکایی پس از آن مطرح شده که به دنبال تحولات اخیر در یمن و قدرت‌گیری جریان‌های انقلابی به رهبری انصارالله، کشورهای عربی بویژه عربستان سعودی به همراه کشورهای غربی تلاش‌های خود را برای مقابله با این جریان مردمی تشدید کرده‌اند.

  شب گذشته نیز شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای از جنبش ‌انصارالله خواست تا ظرف دو هفته از نهادهای دولتی این کشور خارج شوند، حال آنکه انصارالله با رایزنی‌ سایر گروه‌های سیاسی بیانیه‌ قانون اساسی را صادر کرد که بر اساس آن نهادهای مهم این کشور مانند ریاست جمهوری و نخست‌وزیر پس از استعفای عبدربه منصور هادی و خالد بحاح در حالت خلأ سیاسی باقی نماند
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 5 1 2 3 4 5
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو