منوی اصلی
سنگر مجازی / مبارز بلاگ
مبارزه همچنان باقیست...
 • فرماندهی سنگر شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 28 دقیقه و 09 ثانیه نظرات ()
  یک روزنامه چاپ لندن با تشریح موفقیت‌های ایران در مسائل منطقه، آن را برآمده از سیاست خستگی‌ناپذیر تهران دانست و نوشت: در اوضاع نابسامان منطقه تنها کشوری که دست برتر را در تحولات دارد، ایران است. به گزارش جهان به نقل از فارس، روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن در مطلبی با اشاره به نقش مثبت و فعال ایران در منطقه نوشت که قدرت و نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه به دلیل سیاست برنامه‌ریزی‌شده و خستگی‌ناپذیرش افزایش پیدا کرده است.

  این روزنامه لندنی که سیاستی خصمانه علیه ایران و مقاومت در منطقه دارد، نوشت: میان وخامت اوضاع منطقه و مانور کشورهای مختلف، تنها طرفی که دست برتر را دارد، ایران است. تهران در ورای اتفاقات سوریه، عراق، یمن و لبنان منافعی را کسب می‌کند و برگ برنده‌های متعددی در این کشورها از آن خود کرده است.

  العربی الجدید افزود: در سوریه، هم اکنون بیشترین راه حل‌ها نزد ایران است؛ از ابتدای شروع بحران در این کشور حامی مالی و تسلیحاتی بشار اسد بوده و هنگامی که بحران در این کشور خاتمه یابد و بشار اسد پیروز معرکه باشد، ایران مهم‌ترین و اساسی‌ترین بازیگر منطقه خواهد بود.

  این روزنامه نوشت: در عراق، پس از آن که از موضع خود در ابقای نوری المالکی کوتاه آمد، ما هیچ سندی دال بر اینکه نفوذ ایران در عراق کاسته شده است نداریم و ایران کماکان مهم‌ترین مهره شطرنج عراق است؛ دلیل آن هم تأکید بر یگانه نقش مفید ایران در مبارزه با تروریست‌های داعش ازر سوی مجامع بین المللی است. در اطراف بغداد هنگامی داعش دچار شکست شد، با سلاح و حمایت ایران صورت گرفت.

  العربی الجدید از قدرتمند شدن جنبش مردمی انصارالله و دیگر گروه‌های مردمی یمن غافل نشد و ایران را در آن مؤثر دانست و نوشت: نقش ایران در یمن، به مدد تسلط حوثی‌ها بر پایتخت و پیروزی بزرگ این گروه در طی ماههای گذشته، بشدت افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که یگانه بازیگر مهم این کشور، جنبش انصارالله است و هیچ قدرت سیاسی و نظامی یارای مقابله با این جنبش شیعی را ندارد.

  این روزنامه ادعا کرد: نفوذ ایران در یمن نشان از طرح این کشور برای بسط خود در کشورهای خلیج فارس دارد.

  این روزنامه قطری چاپ لندن، در ادامه نتیجه گرفت که «ایران در کشورهای چهارگانه (لبنان، سوریه، عراق و یمن) در حالی به دستاوردهای بسیاری رسیده است که مذاکرات هسته‌ای خود را نیز در برنامه دارد. در میز بازی ایران و غرب در یک طرف کارت پرونده هسته‌ای و در طرف دیگر کارت بحران‌های منطقه قرار دارد؛ بر خلاف گمان بسیاری، ایران در این دو موضوع بخوبی عمل کرده و حتی این دو را با هم معامله نکرده است.

  العربی الجدید در ادامه مدعی شد که هدف بعد ایران، عربستان سعودی است و نوشت: هر کسی به نقشه نفوذ ایران در منطقه نگاهی بیندازد، متوجه خواهد شد که ایران روزانه به جلو پیش می‌رود و هدف آتی این کشور منطقه خلیج فارس به خصوص عربستان است، ایران از پل حوثی‌ها برای ورود به عربستان استفاده خواهند کرد.

  هنگامی که ایران بتواند در داخل عربستان حضور داشته باشد، دیگر قدرت اول خلیج فارس خواهد بود و به نفوذی بیش ازین نیازی ندارد.

  این روزنامه قطری در انتها می‌نویسد: امتیاز ویژه استراتژی ایران در این است که خستگی‌ناپذیر است یا عقب‌نشینی نمی‌شناسد و هنگامی که طرحی برای مقابله با آن نباشد، ایران همواره به نفوذ خود ادامه می‌دهد.
  آخرین ویرایش: شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 31 دقیقه و 21 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 19 دقیقه و 03 ثانیه نظرات ()
  منافقین حتی پیش از انتخابات نیز در ستادهای برخی کاندیداها حضور داشتند و برخی معتقدند که توهم تقلب، نانی بود که چنین افراد نفوذی در دامان موسوی و کروبی گذاشتند.
  کدام عضو گروهک منافقین در ستاد کروبی رخنه کرده بود؟
  به گزارش جهان به نقل از تسنیم، اقدامات فتنه‌‌انگیزان داخلی در سال ۸۸ که در پوشش اعتراض به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری دهم صورت گرفت، محملی مناسب برای گروهک‌هایی به وجود آورد که سالهاست با جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی در جنگ بودند. گروهک تروریستی منافقین که از سال ۱۳۶۰ اعلام نبرد مسلحانه با جمهوری اسلامی کرده و در ۸ سال دفاع مقدس نیز کمک‌های بسیاری به رژیم صدام علیه ملت ایران کرده بودند، در پی ضربات سهمگین از مردم ایران در ناامیدی محض قرار داشتند اما به خیابان خواندن مردم توسط موسوی و کروبی و اغتشاشات متعاقب آن، فرصتی مناسب برای منافقین به منظور ضربه زدن به ملت ایران فراهم کرد.

  منافقین حتی پیش از انتخابات نیز در ستادهای برخی کاندیداها حضور داشتند و برخی کارشناسان معتقدند که توهم تقلب، نانی بود که چنین افراد نفوذی در دامان کاندیداهای شکست‌خورده‌ای همچون موسوی و کروبی گذاشتند و آنها را به رودررویی با نظام و انقلاب کشاندند.

  آنچه در ذیل می‌آید گزارشی است از حضور برخی اعضای گروهک منافقین در اغتشاشات ۸۸ و علی الخصوص حضور در ستاد مهدی کروبی از کاندیداهای شکست‌خورده سال ۸۸ که در کیفرخواست متهمان در دادگاه‌های فتنه ۸۸ از آن سخن به میان آمده است:

  مأموریت عضو گروهک نفاق برای حضور فعال در اغتشاشات


  رضا خادمی با نام مستعار حبیب فرزند عباس متهم است که به ‏واسطه برقراری ارتباط با گروهک تروریستی منافقین علیه امنیت جمهوری اسلامی ایران اقدام نموده است. متهم مزبور به ‏صورت غیرقانونی از کشور خارج و با حضور در قرارگاه اشرف در عراق و گذراندن دوره‏ های مختلف آموزشی نظامی و جمع آوری اخبار و اطلاعات به کشور بازگشته است.

  از دیگر اتهامات وی جذب نیرو برای گروهک منافقین و اعزام آن‌ها به عراق است. متهم هم‏چنین در دوران انتخابات اقدامات تبلیغی متعددی به ‏نفع منافقین از جمله هوا کردن بالن با عکس سرکردگان گروهک منافقین و نصب تراکت و بیانیه در تهران نموده است. وی با ناصر عبدالحسینی، محمد نوری و حسین شیرمحمّدی از دیگر اعضای منافقین در ارتباط بوده است و اقدام به جمع آوری پنهان اخبار و گزارش‏ های مربوط به اغتشاشات پس از انتخابات و حضور فعال در تجمعات غیرقانونی نموده است.

  دستگیری عضو گروهک نفاق هنگام پرتاب کوکتل مولوتف به‏ سمت نیروهای انتظامی
  خانم عذرا سادات قاضی میرسعید فرزند حسن دارای سابقه محکومیت کیفری و عضویت در سازمان منافقین است. اتهام وی محاربه و افساد فی الارض از طریق تلاش و فعالیت مؤثر در راستای پیشبرد اهداف گروهک تروریستی منافقین و همکاری با این سازمان است. دستگیری متّهمه در صحنه ارتکاب جرم و پس از شناسایی وی به‏ عنوان یکی از عوامل اصلی اغتشاش توسط مأمورین امنیتی حین پرتاب کوکتل مولوتف صورت گرفته است.

  متّهمه در سال ۸۳ در بمب‌گذاری تهران مشارکت داشته و در انتخابات اخیر اقدام به توزیع اعلامیه به ‏نفع گروهک تروریستی منافقین و جمع‌آوری و ارائه اخبار و اطلاعات به این گروهک کرده است. سوابق سیاسی و حزبی متّهمه از جمله اقرار وی به عضویت در سازمان منافقین در سال ۱۳۷۹ و فعالیت‌‏های وسیع متّهمه در جهت اهداف سازمان مورد اشاره محرز است.

  حضور عضو گروهک نفاق در ستاد آقای کروبی و جمع‏‌آوری اطلاعات برای منافقین


  ناصح فریدی فرزند محمّد، از طریق تلفن و اینترنت با گروهک منافقین وصل می‌‏شود و سپس با شرکت فعال در تجمعات دانشجویی و صنفی، اقدام به تهیه و ارسال عکس و فیلم و اخبار به گروهک نفاق می‌‏کند. متهم مزبور هم‏چنین مأموریت داشته است اخبار و اطلاعات زندانیان گروهک نفاق را پیگیری واین اطلاعات را به خانواده‏‌های آنان و گروهک منافقین ارسال نماید. وی با حضور دراغتشاشات و تشویق دانشجویان به حضور در تجمعات غیرقانونی، اطلاعات این تجمعات و آشوب‏‌ها را برای منافقین ارسال می‌‏کرده است.

  متهم ضمن ارتباط‌گیری با خانواده زندانیان و مصاحبه با آنان، نوارهای مصاحبه را برای سیمای آزادی، صدای آمریکا، رادیو فردا و... ارسال کرده است. وی هم‏چنین خانواده شبنم مددزاده از اعضای گروهک را به سرپل منافقین وصل نموده است. متهم مزبور در ستاد انتخاباتی آقای کروبی حضورداشته است.

  دستگیری اعضای گروهک نفاق در جلسه سامان‏دهی آشوب‏‌ها


  آقای امیرحسین فتوحی فرزند حسن، از عناصر فعال گروهک منافقین است که در اغتشاشات اخیر نقش مؤثری داشته و در جلسه تشکیلاتی گروهک دستگیر شده است.

  آقای مهدی شیرازی فرزند احمد از دیگر اعضای گروهک تروریستی منافقین است که در جلسه سازمان‏دهی اعضای گروهک منافقین جهت دامن زدن به آشوب‏‌ها و اغتشاشات دستگیر شده است.

  همکاری و ارتباط با اعضای گروهک منافقین در اغتشاشات اخیر


  آقای حسام سلامت فرزند محمّد، متهم به همکاری و ارتباط داشتن با ضیاء نبوی از عناصر مرتبط با گروهک منافقین در داخل کشور است. وی هم‏چنین ارتباط نزدیکی با شورای محرومین از تحصیل دارد که این شورا تحت نفوذ و هدایت منافقین می‌‏باشد. متهم مزبور از فعالین و محرکین شرکت در تجمعات غیرقانونی پس از انتخابات ریاست جمهوری بوده است و اخبار و گزارش‏‌های مربوط به اغتشاشات را از طریق مجید دری که از سرپل‏‌های منافقین در داخل است، برای رسانه‏‌های بیگانه و منافقین ارسال کرده است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 07 دقیقه و 07 ثانیه نظرات ()
  فعال عربستانی که به دلیل افشای مطالبی محرمانه از مسائل پشت پرده عربستان در تویتر با نام مجتهد شهرت و هوادارن بسیاری را کسب کرده است، به تازگی از تلاش یکی از پسران پادشاه این کشور به نام متعب برای کنترل بر ارتش پرده برداشته است.
  نقشه پسر پادشاه عربستان فاش شد
  به گزارش افکارنیوز، "مجتهد" در صفحه تویتر خود تأکید کرد که خالد التویجری رئیس دفتر پادشاهی عربستان متعب بن عبدالله پسر پادشاه این کشور را زیر فشار گذاشته است که پدرش را وادار به جداکردن نیروهای ویژه از ارتش کند؛ تا این نیروها تحت نظرمستقیم پادشاه باشند و همه نیروهای برجسته ارتش نیز به نیروهای ویژه ملحق شوند.

  مجتهد خاطرنشان کرد: رزمایش های مشترک عربستان و فرانسه با هدف تقویت نیروهای ویژه ارتش عربستان و انتخاب نیروهای کارآمد و واگذاری فرماندهی همه این نیروها به شاهزاده متعب برگزار شد.

  مجتهد افزود: همه این کارها با هدف سیطره بر ارتش و ناکام گذاشتن هر گونه توطئه احتمالی "جلوگیری از پادشاه شدن شاهزاده متعب " انجام می شود.

  وی ادامه داد: شاهزاده متعب می خواهد که نیروهای ویژه ارتش تحت سیطره خودش باشد تا در درگیری احتمالی آتی با محمد بن نایف وزیر کشور عربستان یا هر رقیبی دیگر پیروز شود زیرا بقیه نیروهای ارتش کارایی چندانی نخواهند داشت.

  مجتهد قبلاً نیز اعلام کرده بود التویجری مجدانه تلاش می کند که پادشاه را به استفاده از هر فرصتی برای مقصر جلوه دادن محمد بن نایف در اجرای وظایفش وادار کند. التویجری در وادار کردن پادشاه به این امر با سختی هائی مواجه بود ولی سرانجام پیروز شد.

  مجتهد برای اثبات ادعای خود نوشت : التویجری در سفرش به آمریکا با کمک لابی های مخفی توانست حامیان محمد بن نایف را قانع کند که محمد شایستگی پادشاهی را ندارد .

  مجتهد در ادامه مطلب فوق نوشت: رسانه ها وزارت کشور عربستان را بیش از پیش به باد انتقاد گرفته اند، و عملکردش را ضعیف جلوه داده اند و تلاش می کنند محمد بن نایف را مجبور به نشان دادن واکنش های نسنجیده ای بکنند که این واکنش ها به ضررش تمام شود .

  مجتهد با پیش بینی عزل محمد بن نایف اعلام کرد: نایف در چند ماه آینده عزل خواهد شد زیرا التویجری معتقد است که محمد بن نایف نقشه هایی را در سر می پروراند .
  مجتهد در نوامبر گذشته با اشاره به انتشار مقاله‌ای با عنوان "شاهزاده عربستانی که شاید پادشاه شود " در روزنامه واشنگتن تایمز ، نوشته بود که این روزنامه آمریکایی، شاهزاده متعب بن عبدالله را بهترین گزینه برای جانشینی پدرش به عنوان پادشاه آتی عربستان معرفی کرده است .
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 06 دقیقه و 52 ثانیه نظرات ()
  "جنیفر ساکی" گفت: تمامی مذاکرات در ژنو از جمله مذاکرات دو جانبه و مذاکرات با گروه پنج به علاوه یک مفید بود.
  به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، جنیفر ساکی افزود: تمامی مذاکرات در ژنو از جمله مذاکرات دو جانبه و مذاکرات با  گروه پنج به علاوه یک مفید بود. من نمی توانم اطلاعات بیشتری درباره این موضوع در اختیار شما قرار دهم. بدیهی  است که مذاکرات زیادی پیش بینی شده بود. دیدارهای بیشتری در نیمه ماه ژانویه صورت خواهد گرفت. درباره تاریخ دقیق به نظرم این موضوع هنوز در حال نهایی شدن است. دیدارهای بیشتری از حالا تا زمان ضرب الاجل برگزار خواهد شد. ما جزئیات بیشتری را نمی توانیم ارائه دهیم.پیش بینی ما این بود که دور دیگری برای برگزاری مذاکرات برنامه ریزی شود و این کارصورت گرفت. مذاکرات در جریان است و ما قصد نداریم که جزئیات هر دور را ارائه کنیم. 

  این سخنگو درباره صدور حکم بازداشت دادگاهی در ترکیه برای عبدالله گولن و متهم شدن طرفداران وی از طرف اردوغان به تلاش برای براندازی گفت: ما این گزارشها را دیده ایم و بر اساس سیاست بلند مدت وزارت خارجه آمریکا تا مادامی که ما درخواست استرداد دریافت نکنیم نمی توانیم اظهار نظری داشته باشیم و برای اطلاعات بیشتر من شما را به دولت ترکیه رجوع می دهم.

  ساکی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا آمریکا طرح قرار دادن کره شمالی در فهرست کشورهای تروریستی را مد نظر دارد،گفت:همانطور که رئیس جمهور در سخنانش گفت ،ما حق استفاده از تمامی ابزارها از جمله ابزارهای دیپلماتیک ،اقتصادی و نظامی به نحو مقتضی با قوانین بین المللی  را برای خود محفوظ می دانیم تا از ملت و هم پیمانان خود محافظت کنیم.معتقدیم که آزادی بیان حتی در ماوراء مرزها باید محترم شمرده شود.

  این سخنگو در پاسخ به این سوال که آیا کشوری غیر از کره شمالی در حمله سایبری به شرکت سونی پیکچرز نقش داشته است یا نه؟گفت:من برای پاسخ این سوال شما را به اف بی آی رجوع می دهم.اما همانطور که رئیس جمهور در سخنانش گفت ؛پاسخ منفی است.همانطور که رئیس جمهور گفت ،ما شواهدی در باره دست داشتن کشور دیگری در این موضوع در اختیار نداریم.

  وی درباره نحوه برداشته شدن تحریم های کوبا گفت: وزارت خزانه  داری ووزارت تجارت در این باره درهفته های آتی درباره کاهش تحریمها با هم تعامل خواهند داشت.همه کشورها با هم تفاوت هایی دارند.به نظر ما جامعه مدنی کوبا به شدت سرکوب شده است.هیچ فرصت اقتصادی برای این کشور وجود ندارد و دسترسی به اینترنت هم در این کشور وجود ندارد.این موضوع سبب  می شود که مردم این کشور برای اظهار نظر با مشکلات زیادی روبرو باشند.معتقدیم با کاهش محدودیتهای اقتصادی تاثیر قابل توجهی برای گروههای جامعه مدنی این کشور داشته باشیم تا بهتر عمل کنند و روشی سازنده داشته باشند.گفتگو درباره حقوق بشر مطمئنا بخشی ازطرح ما برای حرکت به جلو خواهد بود.محدودیتهای بیشتری باید کاسته شوند.همانطور که می دانید تحریم ها به گونه ای نیستند که بتوان به طور یکجانبه آنهارا کاهش داد.مطمئنا گامهایی باید برداشته شوند تا پیامی رابرای کنگره ارسال کند تا آنها کارهای ضروری را صورت دهند.معتقدیم که برای بیش از پنجاه سال این سیاست کارا نبوده است .سیاست های اقتصادی ما درباره این کشور کارا نبوده است.معتقدیم که این تغییرات به نفع جامعه مدنی  و مردم کوبا خواهند بود.این موضوع زمان بر است.

  این سخنگو درباره امضای قانون جدید ضد تروریسم از طرف رئیس جمهور کنیا گفت:دولت آمریکا خود را متعهد به حمایت از دولت کنیا در مبارزه با گروه الشباب می داند.امروز قانونی تصویب شد که با هدف افزایش توانایی کنیا برای مبارزه با تروریسم طراحی شده بود اما ما از اینکه این قانون از راه گفتگو و مباحثه مفید به تصویب رسید آزرده خاطر شدیم.

  ساکی درباره ممانعت دولت مصر از ورود میشله دان محقق آمریکایی به مصر هم گفت:ما از اقدام دولت مصر در ممانعت از ورود خانم دان که یک محقق شناخته شده در امور مصر است دلسرد وآزرده خاطر شدیم.ما این موضوع را به اطلاع دولت مصر رسانده ایم.ما قویا از آزادی دسترسی محققان به کشورهای دیگر حمایت میکنیم.معتقدیم که این اقدامات پیامی نامناسب را به جامعه بین المللی ارسال می کند.

  این  سخنگو درباره دعوت ولادیمیر پوتین از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفت:بدیهی است که روسیه یکی از شرکای آمریکا در رابطه با کره شمالی است. این موضوع ادامه خواهد داشت.حیطه هایی از جمله ایران و مذاکرات اتمی و کره شمالی  هم وجود داشته است که ما به تعامل خود با آنها  ادامه داده‌ایم .
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 05 دقیقه و 15 ثانیه نظرات ()
  وزیر امور خارجه ایتالیا در اظهاراتی گفت که ایران می‌تواند برابر داعش نقش آفرین باشد وی همچنین از احتمال رسیدن به نتایج دلگرم کننده‌ای در در ماه ژوئن آینده سخن گفت.
  به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران ؛ وزیر امور خارجه ایتالیا نقش ایران را در مقابله با تروریست های داعش بسیار مهم خواند. 

  "پائولو جنتیلونی"،جمعه شب در مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور گفت: ایران می تواند برابر داعش نقش آفرین باشد. 

  جنتیلونی در این رابطه  افزود: بدون تردید همکاری ایران و تشویق دیگران به تعامل و گفتگو می‌تواند اقدامی مفید باشد.

  وزیر امور خارجه ایتالیا همچنین در بخش دیگری از مصاحبه خود با اشاره به مسئله هسته ای و تمدید مذاکرات کشورهای پنج بعلاوه یک با ایران تاکید کرد: همین که در ماه نوامبر گذشته اختلاف نظری بین کشورها نبود و مهلت دیگری برای مذاکرات تعیین شد، به این معناست که کار ادامه دارد.

  وی با ابراز خوشبینی به نتیجه این مذاکرات تاکید کرد: ادامه مذاکرات ضروری است و این احتمال وجود دارد که در ماه ژوئن آینده نتایج دلگرم کننده‌ای نسبت به ماه نوامبر داشته باشیم.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 03 دقیقه و 11 ثانیه نظرات ()
  نیروهای اقلیم کردستان پس از سلسله درگیری‌هایی با گروه تروریستی داعش وارد منطقه سنجار در شمال عراق شدند.
  به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران؛ شبکه اسکای نیوز گزارش داد نیروهای پیشمرگه پس از سلسله درگیری‌هایی با گروه داعش به طور کامل منطقه سنجار را در شمال عراق به کنترل خود درآوردند.

  در همین حال شبکه المیادین از ورود نیروهای پیشمرگه به مرکز شهر سنجار در غرب موصل خبر داد.

  یک منبع نزدیک به نیروهای کرد در این باره گفت: عناصر مسلح داعش پس از پیشروی نیروهای کرد به سمت "تلعفر"، و مرزهای سوریه پا به فرار گذاشتند.
  آخرین ویرایش: شنبه 29 آذر 1393 ساعت 21 و 05 دقیقه و 03 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 18 و 37 دقیقه و 11 ثانیه نظرات ()  حسین شریعتمداری در همایش 1811 روز مطالبه، یادمان خروش انقلابی علیه فتنه‌گران» در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه پیوند خاتمی با پدر جد voa یعنی جورج سوروس است،‌گفت: از من شکایت کرده که چرا گفتی با سوروس دیدار کردم، من دنبال تشکیل دادگاه هستم ولی او طفره می‌رود.
  مدیر مسئول روزنامه کیهان در سخنان خود گفت: اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد سران فتنه دست به وطن‌فروشی زدند. بخشی از این اسناد را برای یکی از عوامل فتنه فرستادم که در جواب گفت اجازه نمی‌دهیم این اسناد منتشر شود.

  وی خطاب به دانشجویانی که با سرو صدا اجازه سخنرانی وی را نمی دهند، گفت: برای شما متاسفم چراکه فریب خوردید، به آنهایی که شما را فرستادند بگویید محال است بتوانید مانع افشای اسناد وطن فروشی تان بشوید.

  مدیر مسئول روزنامه کیهان تاکید کرد:‌البته خطاب من به فتنه‌گران است نه شما دانشجویان که احیاناً فریب خوردید. حیف است که مثل فتنه 78 که آنقدر برای آنان زحمت بکشید بعد بگویند که جنبش دانشجویی حرف مفت است.

  مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: 21 خرداد 88 مایکل لدین که خاتمی دنباله روی وی است در مصاحبه با نیویورک تایمز می‌گوید فردا در ایران انتخابات نخواهد بود بلکه یک انقلاب رنگی کلید می‌خورد، معاون خزانه داری امریکا نیز در مصاحبه با فارین پالیسی می‌گوید تقلب یک دروغ بود، پروژه اصلی ما مقابله با جمهوری اسلامی بود که در خاورمیانه عرصه را بر ما تنگ کرده است.

  شریعتمداری با بیان اینکه مگر می‌شود پیغام ریگی برای حمایت از سران فتنه را انکار کرد گفت: بنده امیدوارم حتی یکبار هم شده شماهایی که شعار «کیهان- اسرائیل پیوندتان مبارک» می‌دهید یکبار هم از اسرائیل بد بگویید.

  وی ادامه داد: اسناد نشان می‌دهد که حتی تحریم ها را سران فتنه به امریکا پیشنهاد کردند، به سران فتنه می‌گویم که اگر حزب الله نبود الان بایستی چکمه نتانیاهو را واکس می‌زدید.

  شریعتمداری در واکنش به شعار تعدادی از دانشجویان که میرحسین موسوی را نخست‌وزیر امام خطاب می‌کردند، گفت: شریح قاضی هم قاضی امام علی بود و حکم قتل امام حسین(ع) را داد. پس عجیب نیست که نخست وزیر امام هم سنگسار کنندگان نماز عاشورا را خداجو بخواند.

  وی تصریح کرد: مگر منافقین با شما در ائتلاف نبودند مگر ملک‌عبدالله هزینه فتنه شما را نداده بود. برای اینکه شعار  یا حسین یا حسین شما واقعیت داشته باشد باید بگویید صدام حسین چرا که ارباب تمام این افراد کنار شما بودند.

  وی ادامه داد: کسی که موقعی به او عالیجناب سرخ پوش می‌گفتند به خبرنگار آتلانتیک گفت برای اینکه به نتیجه برسیم بایستی شما در شیپور تقلب بدمید. این اسناد ویکی لیکس است. اگر دروغ است چرا تکذیبش نمی‌کنید.

  شریعتمداری تأکید کرد: اصحاب فتنه و جمعیتشان اصلا در حد و اندازه‌ای نیستند که دشمن جمهوری اسلامی باشند. خیلی کوچکتر از این حرف‌ها هستند، درحالیکه جمهوری اسلامی نقش اول را در تمام تحولات خاورمیانه بازی می‌کند، آنها کی باشند؟

  وی با بیان اینکه مگر سران فتنه می‌توانند انکار کنند که ده ها تن از نظریه پردازان ام آی 6 و سیا تحت عناوین دانشگاهی دعوت شدند و کارگاه برای فتنه داشتند،‌گفت: درخواست من از دوستان مخالف این است اگر جان موسوی را دوست دارند نگویند مرگ بر دروغگو، حیف است. اینها باید محاکمه شوند، مگر می‌خواهند اسناد را به گور ببرند. با انتشار اسناد، آیا کسی جرات می‌کند بگوید سران فتنه وطن فروش نیستند.

  مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: جان کین (کارشناس ارشد ام ای 6) دوبار به ایران می‌آید و با مدعیان اصلاحات جلسه می‌گذارد.

  وی خطاب به تعدادی از دانشجویان گفت: از آنهایی که حمایتشان می‌کنید بپرسید جلسات مخفیانه با مایکل لدین دست چه کسی بود.

  به گفته شریعتمداری، یورگن هابرماس دوباره که به ایران می آید و در سال 87 طرحی را به مدعیان اصلاحات می‌دهد.

  شریعتمداری در ادامه افزود: تیموتی‌ اش دو بار به ایران می‌آید و واضع تئوری فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا است که بعدها دو تن از مدعیان اصلاحات آن را به  نام خودشان ثبت کردند. پس بی‌خود نبود که اینان صدام حسین را خالد‌بن‌ولید گفتند و ادعا کردند باید در کنارش بجنگیم.

  وی خاطرنشان کرد: آیا می‌توانید یک مفسد اقتصادی را آدرس بدهید که در کنار شما (مدعیان اصلاحات) نبوده باشد، مگر شما نبودید که مفسد 3 هزار میلیاردی را نابغه و کار آفرین و شایسته تقدیر می‌دانستید؟ پترو پارس را چه کسانی راه انداختند؟

  مدیر مسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: شهرام جزایری به کدام روزنامه‌های زنجیره‌ای پول نداده است. بابک زنجانی کارش مگر با مرحوم نوربخش شروع نکرد. بابک زنجانی مگر با رفسنجانی و روحانی عکس یادگاری ندارد.مگر پتروپارس را چه کسانی راه‌ انداختند.

  وی در واکنش به شعار تعدادی از دانشجویان که عنوان می‌کردند بسیجی واقعی همت بود و باکری، گفت: همانطور که می‌دانیم خانواده این شهیدان گفتند که آنان دشمن آمریکا بودند نه اینکه در روز مبارزه با استکبار و روز قدس به نفع آمریکا و اسرائیل شعار دهند.

  شریعتمداری خاطرنشان کرد: در فتنه های خیابانی اگر حزب الله نبود فتنه گران شما را می‌خوردند. شما که در هاوایی و پیست اسکی آلپ سوییس هستید و فرزندانتان در اروپا. اینان شمار ا جلو انداختند اما فرزندانشان در اروپا تحصیل می‌کنند بعد وقتی می‌بینند شرایط مناسب است، برای ضربه به اسلام با طالبان هم ائتلاف می کنند.

  به گفته وی، شعار «کیهان اسراییل پیوندتان مبارک» را اول روزنامه گاردین گفت که دختر خاله پسرخاله سران فتنه است.

  شریعمتداری ادامه داد: ما حتی یکبار ندیدیم که BBC  و VOA از انقلابیون دفاع کنند اما چپ و راست برای شما فتنه‌گران تشتک می‌پرانند. مشکل شما این است به کسانی که شما را دزدیده‌اند علاقه بیشتری دارید شما بچه‌های این مرز و بوم هستید و باید در کنار مردمتان باشید.

  مدیرمسئول روزنامه کیهان تأکید کرد: هیچوقت از خودم دفاع نمی‌کنم. حیف است وقت حمایت از نظام رو صرف خودم کنم.

  وی ادامه داد: شهسواری درحالیکه اسیر صدام بود بلند شد گفت «مرگ بر صدام ضد اسلام ». رهبران شما که تا شیرکاکائوشان قطع می‌شود همه چیز را اعتراف می‌کنند. خیلی از کسانی که باورتان نمی‌شود به دفاتر سوروس برای آموزش دیدن رفتند. دشمن خیلی زود از سران فتنه ناامید شد چون بی عرضه هستند.

  مدیرمسئول روزنامه کیهان از انتشار کتاب اسناد سران فتنه خبر داد و گفت: بزودی اسناد سران فتنه را در قالب یک کتاب منتشر می‌کنیم.

  وی ادامه داد: مگر نمی‌گویید تقلب شده بود؟ پس چرا خاتمی آمد و رای داد؟ شما کاندیدای خودتان را کنار کشیدید چون رای نداشت. به هفت دهم درصد رای بیشتر هم می‌گذاریم.

  شریعتمداری خاطرنشان کرد: می‌گویند دولت روحانی رحم اجاره ای ماست، بابا بروید موسسه رویان دنبال رحم اجاره‌ای باشید.

  وی گفت: تنها چیزی که مستند از رئیس جمهور اسرائیل و نتانیاهو هست این است که اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند، پرز در اوج فتنه می‌گوید اصلاح طلبان به نمایندگی از ما در ایران می‌جنگند.

  مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه چه کسانی در جلسه هیفوس لاهه شرکت کردند گفت: خانم الیزابت کنی دو موسسه به دستور سوروس در دوحه و لاهه تاسیس کردند و خیلی از افرادی که شما باورتان نمی‌شود در آنجا آموزش دیدند.

  وی با اشاره به سخن لورد باکی‌مو در پایگاه خبری خانه شفاف گفت: وی عنوان کرد که جنبش سبز باید با انقلاب ایران پیوند بخورد اما دوستان ما خیلی عجله کردند شعار وی همین شعارهای الله‌اکبر و یا حسین بود.

  شریعتمداری با بیان اینکه 9 دی ایستگاه آخر فتنه بود گفت: 9 دی روزی بود که در آن فتنه با حضور چند ده میلیونی مردم ناکام ماند. مگر شما می‌توانید این حضور مردم را انکار کنید.

  وی با بیان اینکه اگر سخنرانی‌های من را لغو نکنند باز هم می‌آیم گفت:‌ حصر موسوی و کروبی تو دهنی بزرگی به تکفیری‌ها و آمریکا بود که می‌خواست پروژه سوریه را در ایران پیاده کند.

  در ادامه مراسم علیپور نماینده دانشجویان معترض با حضور پشت تریبون خطاب به شریعتمداری گفت: ما نگران انقلاب هستیم نگران امامی هستیم که گفت میزان رأی ملت است و حال شما دارید مصادره به مطلوب می‌کنید.

  شریعتمداری در پاسخ به سخنان این دانشجو گفت: در انتخابات 88 نشان دادید علاوه بر اسلام با جمهوریت نظام نیز مخالف هستید و رأی مردم را نادیده گرفتید آن هم به دستور دیگران.

  وی در پایان گفت: اصلی‌ترین تئوری انجمن حجتیه مخالفت دخالت دین در سیاست است و مگر شما از سکولاریسم دفاع نمی‌کنید. مگر انجمن حجتیه در فتنه از شما حمایت نکرد؟ چرا نمی‌گویید که امام گفت میزان حال فعلی افراد است و هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید. چرا اصرار دارید با آمریکا فالوده بخورید.
  آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 18 و 37 دقیقه و 59 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 18 و 17 دقیقه و 25 ثانیه نظرات ()
  در آستانه "حماسه ۹ دی" نگاهی مجدد به عوامل و شیوه شکل‌گیری و هدایت فتنه، واقعیت های قابل تاملی را روشن می سازد. در جریان این فتنه، 140 بند از 198 دستورالعمل‌ اجرایی جین‌شارپ توسط فتنه‌گران عملیاتی شد.
  از مراسم تشییع و تدفین نمایشی و پوشش‌های خاص تا تحریم‌های داخلی، بین‌المللی و توزیع بیانیه
  گروه سیاسی جهان نیوز:   هنوز انتخابات به پایان نرسیده بود. بسیاری از مردم در صف‌های طولانی پشت صندوق‌های رأی منتظر بودند تا رأی خود را به صندوق بیاندازند.

  در همین حال یکی از کاندیداها پشت تریبون آمد و اعلام کرد: «برنده قطعی انتخابات، با درصد آرای بسیار زیاد، اینجانب هستم». این جمله علیرغم بسیاری از اتفاقاتی که پیش از آن روی داده بود، به تنهایی و بسیار نرم آغازگر رخدادهای تلخ پس از انتخابات سال ۸۸ شد.

  اتفاقاتی که پیش و پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ در کشور روی داد، از هر منظری که مورد بررسی قرار می‌گیرد، زوایای جدیدی از برنامه‌ریزی‌ها و سازماندهی‌های گسترده درباره آن آشکار می‌شود.

  رفتارشناسی اشخاص، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی، شبکه‌های اجتماعی و نظیر آن اطلاعات جالبی از چگونگی دست به دست هم دادن عناصر مختلف برای براندازی نرم در اختیار قرار می‌دهد. عناصری که بسیاری از آنها برخلاف سران آنها، بی‌اطلاع از حوادث آینده پای‌شان در این ماجرا باز شده بود.

  دستورالعمل‌های اجرایی«جین شارپ» برای یک براندازی نرم، پس از عبور از چند کشور اروپای شرقی به ایران رسیده بود. اگرچه جمهوری اسلامی ایران، گرجستان نبود، اما گروه‌های برانداز همه تلاش خود برای پیاده کردن خط به خط برنامه جین‌شارپ انجام دادند. مصادیق زیادی از ۱۹۸ برنامه و دستورالعمل جین شارپ که در کتاب "از دیکتاتوری تا دموکراسی" وی تجمیع شده، در فتنه ۸۸ وجود دارد.

  **انتخاب رنگ و نماد


  مشهودترین آنها که رفتاری اقتباسی از انقلاب‌های مخملی در اوکراین و گرجستان بود و در ایران برای اولین بار شاهد آن بودیم "انتخاب رنگ و نماد" بود که موسوی و صحنه‌گردانان فتنه ۸۸ به طور همزمان از هر دوی آن استفاده کردند. فتنه‌گران از رنگ سبز و سیادت موسوی نهایت سوء‌استفاده را کردند.

  **سخنرانی، اعتراض آشکار، تحریک، توهین و تمسخر


  در چند دستورالعمل‌ جین‌شارپ به طور مستقیم به سخنرانی، تحریک و اقناع، اعتراض آشکار و احساساتی کردن مردم اشاره شده است. رفتارهایی که بسیار پیش و پس از انتخابات شاهد آن بودیم.

  فائزه هاشمی‌رفسنجانی یکی از کسانی بود که از اولین بندهای دستورالعمل اجرایی جین شارپ بهره حداکثری را می‌برد و با تمسخر رئیس‌جمهور رسمی کشور به تحریک مردم علیه حاکمیت می‌پرداخت. سخنرانی او در ۲ خرداد ۸۸ در ورزشگاه آزادی و ۲۵ خرداد ۸۸ در جمع معترضان به نتایج انتخابات توهین‌آمیز است. توهین به ولایت‌فقیه، شورای نگهبان، تمسخر محموداحمدی‌نژاد از محورهایی بود که فائزه هاشمی‌رفسنجانی در سخنرانی‌های فتنه‌انگیزانه از آنها استفاده می‌کرد.

  از این دست سخنرانی‌ها توسط سران اصلاحات از جمله محمدرضا خاتمی، مصطفی تاج‌زاده، بهزاد نبوی، صفایی فراهانی و ... در جلسات رسمی و غیررسمی خیلی زیاد انجام شد، حتی در اقدامی عجیب و تحریک‌آمیز عفت مرعشی همسر هاشمی‌رفسنجانی صبح روز انتخابات در حالی‌ که پای صندوق رأی می‌رفت، اعلام کرد: «اگر موسوی رأی نیاورد مردم بریزند تو خیابون‌ها».

  **امضای نامه‌های سرگشاده عمومی و توزیع بیانیه‌های رسمی


  تا رخداد تلخ حمله فتنه‌گران به عزای حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، میرحسین موسوی شخصا ۱۷ بیانیه صادر کرد.

  به موازات او مهدی کروبی، محمد خاتمی و سران اصلاح‌طلب هم بیانیه‌های عمومی امضاء شده پی‌درپی در محکومیت جمهوری اسلامی ایران، ابطال انتخابات، شکنجه‌گر خواندن نظام، برگزاری رفراندوم، اعلام تقلب و نامه‌های زیادی علیه شورای نگهبان، نهادهای رسمی چون قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان صادر کردند. بند انتشار بیانیه‌های رسمی و پی‌در‌پی، به طور صریح در دستورالعمل‌های اجرایی جین شارپ آمده است.

  **صف آرایی اعتراض‌آمیز


  همایش زنجیره انسانی خیابان ولیعصر(عج) تهران در روزهای منتهی به انتخابات در حمایت از میرحسین موسوی و پس از انتخابات در چند خیابان دیگر همان‌طور که شارپ به آنها اشاره کرده، صورت گرفت.

  ** صداهای نمادین و پوشش‌های خاص


  برنامه‌ریزان فتنه۸۸ حتی با سوء‌استفاده از شعائر مقدسی همچون تکبیر(الله‌اکبر) سعی در تحریک احساسات مردم و افزایش اعتراضات داشتند. از این رفتارها با عناوین صداهای نمادین و فعالیت‌های همزمان(مثلا ساعت ۹ شب) و در مکان‌هایی مشخص که قبلا اعلام شده(پشت‌بام‌ها) در دستور‌العمل براندازی نرم مورد تاکید قرار گرفته است.

  ** فرستادن پیام‌های گروهی(اینترنتی و تلفنی)


  این بند از دستورالعمل براندازی نرم در روزهای پیش از انتخابات با ارسال پیامک‌های دروغ سعی در تخریب کاندیدای رقیب و در روزهای بعد از آن با اخبار جعلی و ترویج شایعه اعم از اخبار دروغ مربوط به سران مملکتی و تقلب اجرایی شد.

  ** مراسم تشییع و تدفین نمایشی، همایش در گورستان‌ها و گردهمایی‌های عمومی


  ماجرای ندا آقاسلطان آغازی بر سناریوی کشته‌سازی جریان فتنه پس از انتخابات ۸۸ بود. ترانه موسوی، سعیده پورآقایی و چند تن دیگر اشخاصی بودند که برای آنها مراسم نمایشی گرفته شد و سران فتنه در یکی از محیرالعقول‌ترین رفتارهای‌شان در ختم افراد زنده شرکت کردند.

  نه تنها سران فتنه که در اقدامی عجیب، چند نماینده اصلاح‌طلب مجلس و برخی اعضای شورای شهر نیز در این گردهمایی‌ها حضور پیدا کردند. این جریان پس از فوت آقای منتظری نیز در مراسم وی شرکت کرده و شعار «وعده دیدار ما، عاشورا، عاشورا» سر دادند و در روز عاشورا نیز آن رفتار فجیع از آنان سر زد.

  ** پوشش‌های خاص، کارناوال خیابانی و همخوانی سرودهایی علیه حاکمیت


  براساس دستورالعمل جین‌شارپ یکی از اقداماتی که برای براندازی نرم باید صورت بگیرد، پوشش‌های خاص، کارناوال خیابانی و همخوانی سرودهای علیه حاکمیت است. در راهپیمایی‌های خیابانی طرفداران موسوی پیش و پس از انتخابات سرودهای تخریب و تمسخر محور و توهین‌آمیزی علیه جریان موجود را با هم همخوانی می‌کردند و در خیابان رژه می‌رفتند.

  ** اعتصابات دانشجویی و تحرکات اجتماعی


  با آغاز سال تحصیلی ۸۸، جریان فتنه که در سه ماه تابستان و تعطیلی نمی‌توانست بهره‌برداری لازم را از دانشگاه ببرد، با راهی کردن نیروهای خود به دانشگاه‌ها که معمولاً از طیف اخراجی‌های دانشگاه و مشروطی‌های آن بودند، پیاده نظام خود را برای تحصن‌های پی‌درپی در دانشگاه‌های مختلف فعال کردند.

  اگرچه این رفتار چون سایر فعالیت‌های فتنه‌جویانه ناکام ماند، اما فتنه‌گران از دانشگاه هم تا توانستند حتی به بهانه بد بودن غذا و تجمع مقابل سلف‌سرویس دانشجویی(همانند تجمع دورغین در مقابل سلف سرویس دانشگاه صنعتی امیرکبیر) تجمعی برای فتنه برگزار کردند.

  ** تحریم‌های بین‌المللی


  نکته قابل توجه آنکه در برنامه اجرایی جین شارپ دقیقا به "تحریم‌های بین‌المللی" اشاره شده است. جین‌شارپ در توضیح تحریم‌های بین‌المللی به تحریم کالاها در سطح ملی، تحریم کالاها در سطح جهانی، تحریم از طرف تولید‌کنندگان(اقدام واسطه‌ها) تحریم از طرف تهیه‌کنندگان و تحویل‌دهندگان، اقدام از طرف صاحبان و مدیران و تحریم از طرف بازرگانان اشاره کرده است. همان‌گونه که در فتنه ۸۸ اتفاق افتاد، تحریم‌ها علیه ایران گسترش یافت و از تحریم داروها تا قطعات هواپیما که همه برای مصرف مردم هستند، فشار زیادی به کشور وارد شد.

  ** انواع اعتصابات و به زانو درآوردن اقتصاد از طریق تحریم داخلی


  فتنه‌گران با تهییج و تحریک مردم از آنها می‌خواستند، در محل کار حاضر نشوند. یکی از آنها در مصاحبه‌ با یکی از روزنامه‌ها گفته بود که کارگران به نشانه اعتراض سر کار حاضر نشوند و ادارات تعطیل شوند.

  دریکی از رفتارهای عجیب سران‌ فتنه از طرفداران خود خواستند تا با استفاده از همه لوازم پرمصرف باعث شدت افزایش مصرف برق و اختلال در سیستم شوند.

  ** دخالت‌های دیپلماتیک


  ورود آشکار دیپلمات‌های انگلیسی در میان آشوبگران، نفوذ برخی از رابطین امنیتی سفارتخانه‌های اروپایی در ستاد کاندیداهای خاص و اعتراف اوباما تحت عنوان قانونی با نام بند ۱۲۶۴ بر ضد ایران تنها نمونه‌ای از تلاش‌های سرویس‌های امنیتی بیگانه در جهت اهداف شوم امنیتی خود در پوشش فریبنده کنوانسیون‌های بین‌المللی و مأموریت‌های عادی دیپلماتیک است.

  همچنین حضور فعال عوامل سفارتخانه‌های اروپایی مانند سفارت انگلیس، سوئد، ایتالیا، فرانسه، یونان و ... در تجمعات خیابانی فتنه‌گران نشان‌دهنده مداخلات مستقیم کشورهای غربی در مسائل داخلی ایران بود.

  ** راه انداختن تشکیلات غیررسمی


  "کمیته صیانت از آراء"، تشکیلاتی غیررسمی بود که طی جلسات منظمی با حضور بنیان‌گذاران کارگزاران سازندگی، مشارکت، مجاهدین، مجمع روحانیون، دفتر تحکیم وحدت، حزب اعتماد ملی و جمعیت توحید و تعاون تشکیل شد و هر کدام نمایندگانی را مشخص کردند تا تصمیمات بنیان‌گذاران در ستادهای انتخاباتی که متعدد و متنوع هستند، پیگیری و عملیاتی کنند. تقویت فرضیه پیشینی احتمال تقلب و نظریه پسینی رخداد تقلب از جمله نتایج تشکیل این کمیته بود. کمیته صیانت از آراء کمیته‌ای جعلی بود که از تریبون‌هایی که داشت استفاده می‌کرد و حاکمیت را به تقلب در انتخابات متهم می‌کرد.

  ** ساختار شکنی و القاء تشویش و تردیدهای ذهنی


  در تظاهرات خیابانی پس از انتخابات، ساختارشکنی‌های گسترده صورت گرفت. از "جمهوری ایرانی" و "نه غزه نه لبنان" تا "مرگ بر اصل ولایت‌فقیه" و توهین به امام حسین(ع) رفتارهای زننده‌ای بود که توسط موسوی و کروبی حمایت می‌شد، حتی موسوی در بیانیه ۱۷ ام خود هتاکان عاشورا را "امت خداجوی" خطاب کرد و کروبی آنان را فرزندان زهرا(س) خواند. در این میان تشویش‌های فراوانی در جامعه القا شد. تشویش‌هایی که متأسفانه از سوی برخی جریانات بی‌بصیرت نیز حتی پس از فصل‌الخطاب رهبری درباره فتنه ادامه پیدا کرد.

  در بالا مواردی از ۱۹۸ بند دستورالعمل اجرایی "جین شارپ" برای براندازی نرم، آورده شد. مواردی که به طور تطبیقی خط به خط نزدیک به ۱۴۰ بند از دستورالعمل‌های جین شارپ است و فتنه‌گران آنها را مو به مو اجرایی کردند و البته ایران، اوکراین و گرجستان نبود.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 18 و 04 دقیقه و 59 ثانیه نظرات ()
  مقامات آگاه اعلام کردند که عربستان از حماس درخواست کرده است که تمام روابط خود با ایران را قطع کند.

  به گزارش مشرق، منابع بلندپایه آگاه اعلام کردند که تماسی رسمی میان رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» و اعضای اطلاعات عربستان پیرامون تقویت روابط حماس و ایران وجود دارد.

  بر اساس گزارش وبگاه خبری «الرای»، عربستان سعودی از بازگشت حماس به سمت ایران و ازسرگیری روابط با تهران ناراحت است و دلیل این امر را جویا شده است.

  منابع آگاه مذکور افزودند : عربستان ضمن اعلام عصبانیت خود به اعضای حماس در خارج از آنها خواسته است تمام روابط خود با ایران را قطع کند تا در عوض ریاض نیز به اعمال فشار خود برای برداشتن محاصره کامل غزه بیفزاید.

  بنا به گزارش مذکور حماس این درخواست سعودی را دریافت کرده و تا کنون پاسخی به آن نداده است و اعلام کرده طی چند روز آینده آن را بررسی می‌کند.

  حماس اخیرا به دنبال بازگشت روابط قدیمی خود با ایران است و «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس دوشنبه (دیروز) در سخنانی به این موضوع اقرار کرد. همچنین اخیرا تیمی از حماس با همین هدف به تهران سفر کرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 18 و 04 دقیقه و 25 ثانیه نظرات ()
  روزنامه الوطن گزارش داد، سرویس اطلاعاتی ترکیه با تروریست‌ها در استانبول نشست‌هایی را برگزار کرد و در جریان آن، گروهک تروریستی«جبهه النصره» مسئول گسترش عملیات نظامی در ریف جنوبی ادلب شد.
  نشست ترکیه با تروریست‌ها در استانبول
  به گزارش افکارنیوز، هفته گذشته نشست‌هایی میان سرویس اطلاعاتی ترکیه و تروریست‌های «النصره»، «أحرار الشام»، «الجبهه الاسلامیه» و «فیلق الشام» برگزار شد تا برای تصاحب کامل ریف جنوبی ادلب برنامه‌ریزی کنند.

  روزنامه «الوطن» سوریه به نقل از یک منبع مخالف نزدیک به گروه موسوم به ائتلاف مخالفان گزارش داد، دولت ترکیه نشست‌هایی را با تروریست‌ها در استانبول برگزار کرد و در جریان آن نیز گروهک تروریستی جبهه النصره مسئول انجام عملیات نظامی گسترده‌ای شد تا سیطره خود را در این منطقه گسترش دهد که در شمال خط عرضی ۳۴ یعنی محل اردوگاه‌های «وادی الضیف» و «الحامدیه» قرار دارد و بیش از یک سال است که محاصره شده است.

  گفتنی است که این منطقه در مرزهای جنوبی منطقه حائلی قرار دارد که دولت ترکیه در تلاش است تا با وجود عدم پذیرش جامعه بین‌الملل، آن را در داخل خاک سوریه به وجود آورد.

  به گفته این منبع، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه بر مشارکت گروه‌های مخالف تکفیری اصرار دارد تا به این عملیات جنبه مشروعیت و قانونی بودن بدهد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 17 و 59 دقیقه و 09 ثانیه نظرات ()
  تروریستهای آموزش دیده در عربستان درحالی خود را برای حمله به قنیطره در سوریه آماده می کنند که کمکهای تسلیحاتی رژیم صهیونیستی به گروه های تروریستی ادامه دارد.
  هماهنگی عربستان و اسرائیل در سوریه
  به گزارش افکارنیوز، اخیرا نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه حمایتهای خود از تروریستها در سوریه، تجهیزات ارتباطی با قابلیت شنود در اختیار گروه های تروریستی مستقر در درعا و قنیطره قرار داده اند.

  رژیم صهیونیستی اخیرا به بهانه وجود موشک های حزب الله لبنان، دو نقطه دمشق از جمله فرودگاه مسافربری را بمباران کرده است.

  از سوی دیگر، عناصر گروه تروریستی موسوم به "تیپ حرمین شریفین" که در اطراف قنیطره سوریه مستقر شده‌اند، در عربستان آموزش دیده‌اند.

  عناصر این گروه تروریستی پس از تجهیز به سلاح های جدید قصد دارند به شهرهای اشغال نشده این استان حمله کنند.

  به عقیده ناظران آگاه، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای تجهیز گروه های تروریستی مستقر در سوریه، در حال هماهنگی و همکاری نظامی هستند.
  آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 18 و 04 دقیقه و 23 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 17 و 56 دقیقه و 22 ثانیه نظرات ()
  مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا سعی می‌کند تا با روسیه و ایران بر سر مساله سوریه همکاری کند.
  به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، از چند هفته پیش، فرد جدیدی مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا را برعهده گرفته است. وی گفت: باید با ایران و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه و شکست دادن تروریسم داعش تعامل کرد.

  " فدریکا موگرینی "این سخنان را پس از ریاست نشست وزرای امورخارجه 28  کشور عضو اتحادیه اروپا مطرح کرد.

  مسائل سوریه و اوکراین و روابط روسیه با اتحادیه اروپا، اصلی ترین محورهای بحث در نشست دیروز بروکسل، مقر اتحادیه اروپا بود. 

  به گفته موگرینی " ایران نه تنها کشوری است که گفتگوهای هسته ای با آن در جریان است بلکه این کشور بازیگر مهم منطقه‌ای است و این به معنای آن است که با ایران باید درباره مسائل منطقه ای نیز تعامل داشت."

  قرار است سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز روز پنجشنبه در بروکسل تشکیل جلسه بدهند. مسائل مربوط به اوکراین و روسیه و سوریه و داعش در صدر موضوعات مطرح در نشست پیش روی است. به گفته کارشناسان، اختلاف نظرهای جدی درباره سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این حوزه ها وجود دارد.
  آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 17 و 59 دقیقه و 07 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 17 و 42 دقیقه و 44 ثانیه نظرات ()

  رهبر گروه «انصارالله» یمن از عربستان و دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و همچنین رئیس‌جمهور یمن به شدت انتقاد و تاکید کرد که اسناد و مدارکی در اختیار دارد که نشان می‌دهد این کشورها و همچنین رئیس‌جمهور یمن از گروه القاعده حمایت به عمل می‌آورند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، عبدالملک حوثی، رهبر حوثی‌های یمن (گروه انصارالله) در دیدار با هیاتی از قبایل «خولان» به شدت از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس انتقاد کرد و این کشورها را به سخره گرفت و گفت: یمن هر قدر هم که کشته بدهد هیچ‌گاه به زیر سلطه عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس درنخواهد آمد و من بسیار از موضع اخیر این کشورها نسبت به یمن تعجب می‌کنم.

  وی افزود: در بیانیه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در خصوص کمیته‌های مردمی یمن که برای حفظ امنیت مردم و دیگر موسسات در صنعاء و برخی استان‌ها تلاش می‌کنند آمده است که این کمیته‌ها اشغال‌کننده کشور هستند. شورای همکاری خلیج فارس کسی را که روی خاک خود می‌جنگد اشغالگر می‌داند این چه نوع و چه دیدگاه جدیدی برای توصیف اشغالگری است.

  حوثی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را مخاطب قرار داده و گفت: بهتر است این کشورها با اسرائیل درخصوص فلسطین حرف بزنند و از مردم فلسطین و مسجد الاقصی حمایت کنند به جای همبستگی با القاعده و علیه تکفیری‌ها دشمن صهیونیست با هم متحد شوند و کمی جرأت و جسارت علیه اشغالگران صهیونیستی به خرج بدهند.

  وی گفت: برخی از این کشورهایی که چنین بیانیه‌ای را با حمایت و هماهنگی با آمریکا صادر کردند، همان‌ها هستند که هزاران تن را از خارج یمن به البیضاء، مأرب و جوف می‌کشانند تا بر این مناطق سلطه یابند.

  حوثی خاطرنشان کرد: عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن گفت که 70 درصد اعضای القاعده در یمن از خارج این کشور هستند پس در این صورت چه کسی اشغالگر است آیا ساکنان استان‌های یمن اشغالگر هستند یا آنها که با حمایت کشورهای مذکور به یمن می‌آیند و در آن برای خود امارت‌ها می‌سازند. تمامی طرف‌هایی که از خارج می‌آیند با القاعده هم دست و حامی تکفیری‌ها هستند و امنیت و ثبات کشور را از بین می‌برند.

  وی تاکید کرد: آمریکا همواره بزرگترین حامی فساد و فاسدان بوده است برای همین موضع آنها در قبال خواسته‌های مردمی موضعی منفی بوده است.

  حوثی همچنین از رئیس‌جمهور یمن به شدت انتقاد کرد و وی را به حمایت و کمک به گروه القاعده متهم کرد.

  وی افزود: هادی خود را دستاویز فاسدان قرار داده است و ما اسناد و مدارکی در اختیار داریم که نشان می‌دهد مسوولان ارشد کشور و از جمله رئیس‌جمهور از القاعده حمایت به عمل می‌آورند.

  رهبر انصارالله یمن ادامه داد: عبدربه منصور هادی نباید اسیر گروه‌های گذشته باشد، بلکه باید در مواضع خود بازنگری کند وگرنه اوضاع بسیار خطرناک است و گزینه‌های استراتژیکی وجود دارد.

  وی هادی را به کارشکنی در اجرای توافقنامه صلح و مشارکت ملی متهم کرد.

  حوثی همچنین حزب "التجمع الیمنی للاصلاح" را به حمایت و کمک به القاعده در بیشتر استان‌های یمن متهم کرد و گفت: مشکل این حزب این است که شبه نظامیان در کنار القاعده در "ارحب"، "الجوف"، "عمران" و "مأرب" جنگیده‌اند و همواره در کنار القاعده می‌جنگند برای همین امیدواریم این حزب عقل و درایت به خرج داده و اشتباه خود را درک کند.

  وی افزود: گروه‌هایی که در "ارحب" می‌جنگیدند از خزانه داری دولت حمایت دریافت می‌کردند در حالی که به کشتار، ترور، انفجار و هدف قرار ددن شهروندان و نیروهای امنیتی و ارتش می‌پردازند. ما از دولت خواستیم تا به وظایف خود در البیضاء عمل کند اما دولت مخالفت و القاعده را رها کرد تا دست به هر کاری بزند چرا که طرف‌های خارجی این را می‌خواستند.

  حوثی همچنین در خصوص دستاوردهای انقلاب مردمی یمن صحبت کرد وگفت: مردم یمن انقلاب خود را در 21 سپتامبر تکمیل نکردند اما از نتایج دستاوردهای انقلاب اعطای فرصت برای بازسازی کشور است اما به ناچار باید انقلاب را ادامه بدهیم. مردم ما خواهان برقراری عدالت هستند و می‌خواهند از وضعیت وخیم کنونی که نتیجه فساد در موسسات کشور است، رها شوند.

  وی خاطرنشان کرد: فساد تمامی موسسات کشور را فراگرفته است و تمامی اقداماتی که در خارجه صورت گرفته چه در سطح شورای امنیت و چه اقداماتی که از سوی برخی کشورها اتخاذ می‌شود به نفع فاسدان است.

  وی گفت: در حال حاضر نقض‌های زیادی در نهادهای امنیتی و نظامی صورت گرفته است. اگر گروه‌های سیاسی به نفع مردم عمل می‌کردند می‌توانستند اوضاع را تغییر دهند، اما با این حال مردم هیچ گاه سکوت نخواهند کرد و تا تحقق خواسته‌های مشروع خود تلاش می‌کنند.

  حوثی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد مساله‌ای اساسی است که به ناچار باید آن را در اولویت قرار داد. ما با حمایت مردمی دست به چنین اقداماتی می‌زنیم و اجازه نمی‌دهیم که کشور به سمت فروپاشی حرکت کند.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آذر 1393 ساعت 17 و 56 دقیقه و 19 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 24 آذر 1393 ساعت 18 و 17 دقیقه و 54 ثانیه نظرات ()

  این اتفاق توسط عربستان سعودی صورت گرفت. هرچند بخشی از عملکرد ریاض، واکنشی به رنسانس انرژی آمریکای شمالی است اما انگیزه اصلی عربستان شکستن اراده ایران است.

  به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه آمریکایی نیویورک پست (NYpost)، در خبری تحت عنوان "جنگ نفتی عربستان علیه ایران و روسیه" به بررسی نقش و اهداف عربستان در مسئله سقوط قیمت نفت و تاثیر این موضوع بر کشورهای مختلف پرداخت.

    در این خبر آمده است: در این هفته قیمت نفت تا بشکه ای 60 دلار پایین آمد. این خبر خوبی برای کسانی که زیاد سفر می کنند و تقریبا برای هر کسب و کاری است؛ اما برای زشت ترین دشمنان ما خبری فوق العاده بد است.

    اگر بهای نفت در طول سال آینده پایین بماند، بر دولت های سرکش؛ از روسیه گرفته تا ونزوئلا، تاثیری مخرب و یا حتی ویرانگر خواهد داشت. اما اقتصادهای غربی و چین از این موضوع نفع می برند. بازار در خواب فرو رفته کشورهای اروپایی نیز ممکن است با ارزانی نفت جان بگیرد.

    نگارنده گزارش با اشاره به اینکه سقوط قیمت نفت توسط عربستان سعودی صورت گرفت، در مورد اهداف عربستان نوشته است: هرچند بخشی از عملکرد ریاض، واکنشی به رنسانس انرژی آمریکای شمالی است اما انگیزه اصلی عربستان شکستن اراده ایران است.

    مقامات سعودی اعتقاد دارند که آنها دیگر نمی توانند برای جلوگیری از تهدید قریب الوقوع هسته ای تهران به آمریکا تکیه کنند و بر آن شدند تا کاری کنند که تحریم های ما نتوانست انجام دهد.

    نیویورک پست در ادامه آورده است: زاویه جالب این مسئله این است که عربستان سعودی برای تامین امنیت اسرائیل خدمات بیشتری از دولت اوباما انجام می دهد. دشمنان مشترک می‌توانند اتحادهای غیرمنتظره ای بوجود بیاورند.

    این روزنامه آمریکایی هدف عربستان از سقوط قیمت نفت را ضربه زدن به کشورهای ایران، روسیه و عراق می داند. در ادامه آمریکا، چین، هند، مکزیک و کانادا برنده های این بازی معرفی شده اند. ونزوئلا، برزیل و نیجریه نیز از نظر تحلیل گر نیویورک پست، کشورهایی هستند که با سقوط قیمت نفت متضرر می شوند هر چند هدف عربستان نبوده اند.

    از سوی دیگر روزنامه گالف نیوز (Gulfnews)، از قصد اوباما برای کمک به کاهش بیشتر نفت با هدف افزایش فشارها بر ایران در مذاکرات هسته ای خبر داده است.

    بر اساس این گزارش، کارشناسان می گویند اوباما احتمالا در محدودیت های صادرات نفت توسط آمریکا در سال 2015 تجدید نظر می کند.

    نگارنده گزارش ادعا کرده است که این اقدام ضمن افزایش فشار بر ایران به رسیدن به تعامل با جمهوری خواهان در مذاکرات هسته ای ایران کمک خواهد کرد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 24 آذر 1393 ساعت 18 و 20 دقیقه و 35 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 24 آذر 1393 ساعت 18 و 14 دقیقه و 04 ثانیه نظرات ()
  یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به کار سخت بشار اسد در مدیریت جنگ ۴ ساله و محبوبیت وی در نزد مردم سوریه، او را یک رهبر واقعی خواند.
  به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی معاریو در مطلبی به نقل از یک منبع ارشد نظامی در فرماندهی شمالی که به نام وی اشاره‌ای نشده است، نوشت اولین عملیاتی که احتمالاً بعد از آن جنگ صورت می‌گیرد، یک عملیات غافلگیرانه بزرگ خواهد بود. ما نمی‌دانیم این عملیات چه زمانی و از کدام منطقه صورت خواهد گرفت.

  این منبع با اشاره به حضور گروه‌های تروریستی در پشت مرزهای سرزمین‌های اشغالی مدعی شد که حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی به ریاست آمریکا بر ضد این گروه‌ها باعث ایجاد تغییراتی در پشت مرزها شدند که لزوماً تغییرات خوبی نیستند.

  این منبع می‌افزاید که بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه همچنان در مناطق تحت سلطه خود نفوذ دارد، چرا که وی یک رهبر حقیقی است. [مخالفان] پیش‌تر با تمسخر مدعی بودند که وی در نهایت دندان‌پزشک خواهد بود، اما او از 4 سال پیش تاکنون جنگی را اداره کرده که ساده نیست.

  این روزنامه صهیونیستی یکی از عوامل بقای بشار اسد را ائتلاف مستحکم وی با ایران و روسیه خواند و نوشت که اسد یقین دارد که دنیا را از وجود خونین داعش نجات خواهد داشت، عجیب اینکه موضوعاتی که ما در گذشته آنها را مورد تمسخر قرار می‌دادیم، امروز تا حدودی منطقی به نظر می‌رسد.

  این منبع نظامی صهیونیست مدعی شد که حزب‌الله به دنبال درگیری با اسرائیل است، اما کسی نمی‌داند این درگیری چه موقع و چگونه آغاز خواهد شد، اما ارتش اسرائیل آمادگی هر غافلگیری و اقدامات پس از آن را دارد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 5 1 2 3 4 5
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو