منوی اصلی
سنگر مجازی / مبارز بلاگ
مبارزه همچنان باقیست...
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 46 دقیقه و 35 ثانیه نظرات ()


  پیونگ یانگ تهدید کرد در صورتی که کره جنوبی به برنامه‌هایش برای گشایش دفتر سازمان ملل در سئول به منظور نظارت بر سوابق حقوق بشر پیونگ یانگ ادامه دهد، این دفتر را بمباران خواهد کرد.
   

  به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، روزنامه الیوم السابع گزارش داد: «بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد از رد دعوت خود از سوی کره شمالی برای بازدید از یکی از زیرساخت های این کشور ابراز تاسف کرد.»

   

  این روزنامه مصری در ادامه نوشت: «بان کی مون که در کره جنوبی به سر می برد، خبر داد که کره شمالی دعوت او را به این کشور و ورود به خاکش را پس گرفته است.»

   

  لازم به ذکر است اخیرا پیونگ یانگ تهدید کرد در صورتی که کره جنوبی به برنامه‌هایش برای گشایش دفتر سازمان ملل در سئول به منظور نظارت بر سوابق حقوق بشر پیونگ یانگ ادامه دهد، این دفتر را بمباران خواهد کرد.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 53 دقیقه و 30 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 43 دقیقه و 47 ثانیه نظرات ()
  فرهنگسرای نیاوران که چندی پیش از حضور شجریان ذوق زده شده و مدیرش (که مجری صداوسیماست) برای او تا کمر خم شده بود، برنامه‌ای ترتیب داده که از هوشنگ سیحون، معمار بهایی وابسته به دربار پهلوی تجلیل شود.
  گروه فرهنگی مشرق: فرهنگسرای نیاوران با حضور مدیر جدیدش به مکانی برای رفت و آمد چهره‌های غریب تبدیل شده است. این مکان فرهنگی که قرار است بر طبق نام خود فرهنگ‌سازی کند حالا به نظر می رسد بیشتر در جهت تخریب فرهنگ مردم کشور گام برمی‌دارد و سید عباس سجادی، مدیر این بنیاد که از مجریان صداوسیما نیز هست و  تحت امر معاون هنری هنری ارشاد کار می‌کند، صرفا در خوشبینانه ترین حالت به فکر درآمدزایی است.

  روی خوش نیاوران به بهاییان و سلطنت‌طلب‌ها

  براساس خبری که خبرگزاری وابسه به معاونت هنری ارشاد منتشر کرده ، قرار است مراسم رونمایی از کتاب هوشنگ سیحون روز شنبه 2 خردادماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شود. در این مراسم که به همت موسسه "هنر معماری قرن" برگزار خواهد شد کتاب مجموعه آثار این معمار و نقاش رونمایی ‌شود.( لازم به ذکر است فرهنگسرای نیاوران زیرمجموعه معاونت هنری ارشاد است)

  در باب سابقه سیحون همین‌قدر می‌توان گفت که رواج ابتذال و تشویق لاابالیگری در دانشکده هنرهای زیبا در دوران ریاست هوشنگ سیحون آن قدر اوج گرفت و چنان تأثیر بدی بر رفتار دانشجویان رشته های مختلف این دانشکده گذاشت که دانشجویان هنرهای زیبا را در شمار بدنام ترین دانشجویان دانشگاه تهران قرار داد.

  روی خوش نیاوران به بهاییان و سلطنت‌طلب‌ها

  علاقه‌مندان به دریافت اطلاعات بیشتر درباره سیحون می‌‌توانند به جلد چهارم کتاب «معماران تباهی» منتشر شده از سوی دفتر پژوهش های کیهان رجوع کنند. هوشنگ سیحون در سال 1299 شمسی در تهران و در یک خانواده «بهائی» به دنیا آمد. پدرش از یهودیانی بود که به فرقه ضاله بهائیت پیوسته بود. وی پس از اخذ دیپلم در سال 1319 به دانشگاه تهران رفت و در رشته معماری دانشکده هنرهای زیبا به تحصیل پرداخت.

  در آن زمان دولت فرانسه با هدف جا انداختن و نفوذ دادن هر چه بیشتر فرهنگ و هنر خود و تأثیرگذاری بر ایرانیان این دانشکده و دانشجویان آن را تحت کنترل داشت تا آنجایی که اساتید فرانسوی بدون دریافت دستمزد از دولت ایران در این هنرکده تدریس می کردند. دولت فرانسه افزون بر خدمات آموزشی، در هر دوره به عده ای از دانشجویان بورس تحصیلی می داد و آنها را به فرانسه می برد. سیحون هم جزو این دسته از دانشجویان بود که با بورس اعطایی دولت فرانسه به آن کشور رفت و تحت نظر آنان به تکمیل تحصیلات عالیه خود پرداخت.

  مهندس هوشنگ سیحون در سال 1328 به ایران بازگشت و بلافاصله با درجه دانشیاری به استخدام دانشگاه درآمد و به تدریس پرداخت. سال 1341 وی به عنوان رئیس دانشکده منصوب شد. عده ای وابستگی سیحون به بهائیت و عضویت او در کلوب روتاری و گروهی دیگر نزدیکی بیش از حد وی به دربار را دلیل اصلی ترفیعات سریع و انتصابش به ریاست دانشکده هنرهای زیبا می دانند.

  عامل اصلی انتصاب او هر چه باشد، در این نکته تردیدی نیست که او با مأموریت اجرای برنامه هایی در جهت ایزوله و منزوی ساختن دانشجویان و هنرمندان وطنی بر مسند ریاست دانشکده هنرتکیه زد زیرا دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، به عنوان دانشگاه مادر، همواره بر خط مشی آموزشی سایر دانشکده ها و مراکز آموزش هنری نفوذ داشت و آنها را به دنبال خود می کشاند و نگاه هنرمندان و فعالان عرصه هنر پیوسته به دنبال جریان آموزشی این دانشکده بود.

  روی خوش نیاوران به بهاییان و سلطنت‌طلب‌ها

  دانشکده هنرهای زیبا در زمان سرپرستی هوشنگ سیحون، به سمت ابتذال حرکت کرد و رفتار و روابطی که او به عنوان رئیس این مرکز آموزشی از خود بروز داد، بدون استثنا در جهت رواج فرهنگ و آموزه های غربی و دامن زدن به بی بندوباری و کشاندن جوانان و هنرمندان به «از خود بیگانگی» بود. در دوران ریاست او نابهنجاری های فراوانی در تمام ارکان این دانشکده مشاهده می شد.

  هوشنگ سیحون بنیانگذار سفرهای دانشجویی و اردوهای دانشگاهی بود و هر سال گروه های متعددی از دانشجویان دختر و پسر را به صورت مختلط، به سفرهای به اصطلاح علمی در نقاط مختلف ایران می فرستاد. این گونه مسافرت ها محملی برای اشاعه فساد و وسیله ای برای کشاندن دانشجویان به مرداب مرگ اخلاقی بود.

  آزادی های بی حدوحصری که دختران و پسران دانشجو در این سفرها داشتند مسئله ساز می شد تا جایی که دانشجویان اغلب نظم شهرها را برهم می زدند و سیحون هم بی توجه به موقعیت اجتماعی و اداری اش به عنوان رئیس دانشکده هنرهای زیبا به عنوان سردسته رهبری آنها را برعهده می گرفت و به بی نظمی های آنها بیشتر دامن می زد.

  وی این گونه رفتار را جزو ویژگی ها و افتخاراتش می دانست به در جایی می گوید: «... در سفرها تفریح هم داشتیم و شب ها به سینما می رفتیم، یادم هست که یک شب در شهر لاهیجان دو بار سینمای این شهر را به هم ریختیم»(1). قصد سیحون از برگزاری چنین سفرهایی دور نگه داشتن دانشجویان این دانشکده از مسائل اجتماعی و فضای مبارزاتی آن ایام دانشگاه تهران بود.
  رواج ابتذال و تشویق لاابالی گری در دانشکده هنرهای زیبا در دوران ریاست هوشنگ سیحون آن قدر اوج گرفت و آنچنان تأثیر بدی بر رفتار و کردار دانشجویان رشته های مختلف این دانشکده گذاشت که دانشجویان هنرهای زیبا را در شمار بدنام ترین دانشجویان دانشگاه تهران قرار داد. وضعیتی که سیحون نخستین سنگ بنای آن را گذاشت، کار را بدان جا کشاند که چندی بعد، مردم و مسئولین دانشکده های دیگر نسبت به آن اعتراض کردند و مقامات مسئول این دانشکده طی بخشنامه ای خواستار تصحیح این گونه رفتار و کردار شدند.

  یکی دیگر از اقدامات مهندس هوشنگ سیحون در دوره ریاست دانشکده هنرهای زیبا، استفاده از مدل های زنده و عریان درکلاس های درس بود. عریان شدن زنان در کلاس نقاشی و طراحی آناتومی در شمار ره آوردهایی است که اساتید غرب زده ای چون هوشنگ سیحون به ارمغان آوردند.زمانی که دوره سه ساله ریاست سیحون، در شرف پایان بود، جهانشاه صالح- اولین رئیس کلوب روتاری ایران- در مسند ریاست دانشگاه تهران قرارگرفت.

  از آنجا که عملکرد سیحون شرایطی را ایجاد کرده بود که امکان داشت شورای آموزشی دانشکده هنرهای زیبا از انتخاب مجدد او خودداری نماید، دکتر جهانشاه صالح، مانورهای دموکراتیک رژیم پیرامون انتخابی بودن رؤسای گروه های آموزشی و دانشکده ها را به کنار نهاد و طی حکمی «هوشنگ سیحون» را برای سه سال دیگر به ریاست دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران منصوب کرد.(2)

  دخالت جهانشاه صالح در حفظ موقعیت سیحون و انتصاب مجدد او به ریاست دانشکده هنرها، این شائبه را که سیحون مجری نیات و برنامه های روتاری و دیگر محافل وابسته به امپریالیسم درعرصه دانشگاه بوده است، به یقین مبدل ساخت و نشان داد که اشاعه غربزدگی و کشاندن جوانان و دانشجویان به منجلاب بیگانگی در شمار برنامه ها و اهداف این محافل و مجامع بوده است.

  این گونه خدمات هوشنگ سیحون هدف توجه رژیم پهلوی قرار می گیرد و او کم کم پا را از دایره مسئولیت های آموزشی فراتر می گذارد. هوشنگ سیحون درسال 1347 از ریاست دانشکده هنرهای زیبا کناره گیری کرد و به عضویت انجمن شهر تهران انتخاب شد و همزمان عهده دار مقام ریاست شورای شهرسازی و نوسازی تهران گردید.
  سیحون در دوران ریاست شورای برنامه ریزی و شهرسازی و نوسازی تهران موضوعی به نام «محدوده» و «خارج از محدوده» را مطرح ساخت و پس از تصویب آن به سراغ طرح جامع گسترش تهران رفت. نکته مهم در عرصه تدوین این طرح توجه ویژه به درباریان و کلان سرمایه داران- که اراضی وسیعی از اطراف تهران را در مالکیت داشتند- بود.

  سیحون که نفوذ زیادی در این شورا داشت- با مدد همفکران و یاران خود- به هنگام تعیین مرزهای محدوده تهران، اراضی متعلق به خاندان سلطنت و افراد وابسته به دربار و کلان سرمایه داران عضو «روتاری» و «فراماسونری» را داخل محدوده قرار داد و به عنوان رئیس کمیسیون طراحی شبکه اتوبان های تهران، ترتیبی داد تا اتوبان ها از کنار این اراضی بگذرد و به این ترتیب موجب شد تا قیمت این اراضی یک شبه صدها برابر افزایش یابد.

  به طور مثال مرز شمال محدوده شهر تهران را تا بلندی های نزدیک پناهگاه «کلک چال» و مرز محدوده شمال شرقی را تا نزدیکی لشگرک- که اراضی آن عمدتا متعلق به بهائیان و اکثراً جزو موقوفات فرقه بهائیت و مشرق الاذکار اعظم تهران بود، معین کرد و چون اراضی غرب تهران متعلق به اشرف پهلوی و اردشیر زاهدی بود دامنه محدوده تهران در این قسمت را تا حوالی کرج گسترش داد تا خاندان سلطنت و وابستگان آنها بتوانند با غارت اعتبارات و تسهیلات بانکی و زیرپوشش تولید کلان مسکن، شهرک غرب و شهرک چشمه و شهرک اکباتان را بنا کنند.

  و این اراضی که با «ثمن بخس» و یا از رهگذر سندسازی به دست آورده بودند، به گران ترین بهای ممکن بفروشند ولی بخش اعظم جنوب شهر تهران- از حوالی میدان خراسان و میدان شوش و بی سیم نجف آباد را که از ابتدای دهه 20 در آن ساخت و ساز انجام شده بود خارج از محدوده اعلام کرد و باعث شد مالکان این مناطق که همگی از طبقات فرودست جامعه بودند اجازه بازسازی و حتی کوچک ترین تغییر در خانه های خود نداشته باشند.هوشنگ سیحون فعال ترین مهندس معمار در دوران محمدرضا پهلوی بود که به دلیل خوش خدمتی هایش اکثر پروژه های مهم نوسازی و بازسازی به او ارائه می شد.

  سیحون در ساعت چهار و نیم صبح ۲۶ مه ۲۰۱۴ در بیمارستان ونکوور بر اثر پاره شدن رگ آئورت در سن ۹۳ سالگی درگذشت و پیکر وی در بعد از ظهر روز شنبه ۷ ژوئن ۲۰۱۴، در تابوتی پوشیده در پرچم شیر و خورشید پهلوی در مقبره موقتی در گورستان "فارست لاون" لس آنجلس به خاک سپرده شد.
  حال با تمام این تفاسیر نیاوران و مدیرش در راه رونمایی از کتاب این فرد گام برمی‌دارند و احتمالا  بعد از اجرای این برنامه با شوق و شعف عکس‌هایشان در  کنار یادبود و یا کتاب این معمار بهایی را نیز منتشر می‌کنند.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 46 دقیقه و 33 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 42 دقیقه و 47 ثانیه نظرات ()
  هیئت امارت اسلامی پیش از این به ژاپن، فرانسه و چین هم سفر کرده است و در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.
   به گزارش مشرق، طالبان افغانستان در وب سایت رسمی خود سفر هیئت بلندپایه این گروه به تهران برا تبادل نظر در مورد مسائل منطقه‌ای و جهان اسلام تایید کردند.

  در این بیانیه آمده است: اخیرا یک هیئت بلندپایه امارت اسلامی به ریاست محترم «محمدطیب آغا» سفری به کشور همسایه ایران داشت.

  هیئت امارت اسلامی در این سفر درباره اوضاع فعلی افغانستان، منطقه و جهان اسلام و همچنین در باره وضعیت مهاجرین مقیم ایران با مقامات ایرانی گفت‌وگو کرده است.

  برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر به روی آن کلیک کنید
  برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر به روی آن کلیک کنید

  در این بیانیه که توسط «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی رسمی طالبان افغانستان منتشر شده، آمده است: این سفر جزء سفرهای عادی است که هیئت امارت اسلامی هر از گاهی باهدف بررسی مسایل و برقراری، گسترش و تحکیم روابط دوجانبه به کشورهای مختلف انجام می‌دهد.

  هیئت امارت اسلامی پیش از این به ژاپن، فرانسه و چین هم سفر کرده است و در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

  هیئت سیاسی طالبان افغانستان پیش از این نیز دو مرتبه به‌منظور دیدار با مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران و همچنین شرکت در کنفرانس بین‌المللی بیداری اسلامی به ایران سفر کرده بودند.

  لازم به ذكر است روز گذشته هیئت سیاسی طالبان افغانستان به‌رهبری طیب آغا به ایران سفر کرد. این هیئت متشکل از اعضای دفتر سیاسی طالبان افغانستان در قطر، روز گذشته وارد تهران شد.

  رهبری هیئت سیاسی طالبان افغانستان در این سفر به‌عهده «طیب آغا» مسئول دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌باشد.

  هیئت سیاسی طالبان افغانستان در سفر به تهران با مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون مسائل منطقه‌ای به‌ویژه مسائل جهان اسلام و همچنین مسائل مربوط به مهاجرین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

  هیئت سیاسی طالبان افغانستان پیش از این نیز دو مرتبه به‌منظور دیدار با مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران و همچنین شرکت در کنفرانس بین‌المللی بیداری اسلامی به ایران سفر کرده بودند.

  طالبان افغانستان پیش از این اعلام کرده بودند که هدف آنها از ایجاد دفتر سیاسی در قطر ارتباط با سایر کشورهای جهان است، به همین منظور از زمان ایجاد این دفتر اعضای آن سفرهای متعددی به سایر کشورها از جمله چین، استرالیا، آلمان، ژاپن و برخی دیگر از کشورها داشته‌اند.

  تاکنون جزئیات بیشتری از این دیدارها منتشر نشده است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 36 دقیقه و 10 ثانیه نظرات ()
  حضرت آیت الله خامنه‌ ای به برخی خبر‌ها مبنی بر تلاش مشترک دشمنان و برخی مسئولان سفیه منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگهای نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران اشاره و تأکید کردند: پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیت ملی در نیروهای مسلح هوشیار و بیدارند و اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.
  به گزارش مشرق، در آستانه روز پاسدار و همچنین سوم خرداد سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر، صبح امروز (چهارشنبه) مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، برای شهدای دفاع مقدس علوّ درجات را مسألت کردند.

  فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.

  حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند.


  حضرت آیت الله خامنه‌ای در این مراسم در سخنانی با اشاره به «گفتمان نوین اسلامی» و «گفتمان جاهلیت» به‌عنوان دوگفتمان اصلی دنیای امروز، نزدیکی و آشتی این دوگفتمان را غیرممکن دانستند و با اشاره به زیاده خواهی‌های جدید در مذاکرات هسته‌ای از جمله درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفتگو با دانشمندان ایرانی، تأکید کردند: این اجازه مطلقا داده نخواهد شد و دشمنان بدانند که ملت و مسئولان ایران در مقابل زیاده خواهی‌ها و زورگویی‌ها بهیچ وجه کوتاه نخواهند آمد.

  فرمانده کل قوا همچنین با اشاره به اخباری مبنی بر تلاش بدخواهان ملت و برخی مسئولان منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران، گفتند: اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.

  رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، رویکرد انجام کارهای نو، ابتکاری، و پرمغز را در همه مسایل مورد تأکید قرار دادند و با اشاره به وجود این ویژگی‌ها در مراسم امروز دانشگاه امام حسین (ع)، خاطرنشان کردند: باید از انجام کارهای سطحی در همه مسایل پرهیز کرد.

  حضرت ایت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجره طیبه‌ای است که به مرحله قابل قبولی از توانایی‌ها و پیشرفت و بلوغ فکری و عملی رسیده است، افزودند: دانشگاه امام حسین (ع) یکی از نشانه‌های تکامل و حرکت روبه جلو سپاه است.

  ایشان عقبه این دانشگاه را، عملیات‌های مهم دوران دفاع مقدس و مجاهدت و فداکاری پیشکسوتان سپاه برشمردند و خطاب به دانشجویان این دانشگاه گفتند: امروز پرچم حرکت انقلاب عظیم اسلامی که پرچم گفتمان نوین اسلامی است، بدست شما رسیده و باید آن را همانند گذشتگان خود، با قدرت و استحکام به پیش ببرید.

  رهبر انقلاب اسلامی، پرچم گفتمان نوین اسلامی را برای سعادت بشریت راهگشا و برای نسل جوان دنیا، پرکشش و پرجاذبه دانستند و خاطر نشان کردند: این حرکت پرافتخار، با رهبری امام بزرگوار ما بوجود آمد و ملت ایران با ازخود گذشتگی و فداکاری، از این حرکت پاسداری و این پرچم را بلند کرد.
  حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به وجود گفتمان دیگری تحت عنوان «گفتمان جاهلیت»، افزودند: گفتمان جاهلیت امروز که گفتمانی ظالمانه، زورگویانه، متکبرانه و خودخواهانه و از جانب قدرتهای سلطه گر جهان است، در مقابل گفتمان اسلامی قرار دارد که طرفدار عدالت، آزادی بشر و از بین رفتن زمینه‌های استثمار و استعمار، و نابودی نظام سلطه است.

  ایشان با تأکید بر اینکه چشمان تیزبین ملت‌ها قادر به تشخیص این دو گفتمان و شناخت حرکت منافقانه و ریاکارانه گفتمان جاهلیت، تحت پوشش الفاظی همچون «حقوق بشر» و «عدم خشونت»، است، گفتند: امکان آشتی و نزدیکی این دوگفتمان به یکدیگر هیچگاه وجود نخواهد داشت زیرا یک گفتمان قائل به ظلم و ستیزه‌گری با ملت‌ها است، درحالی‌که گفتمان دیگر، قائل به حمایت از مظلومان و مقابله با ظالمان است.

  رهبر انقلاب با اشاره به تبلیغات دشمنان مبنی بر منزوی بودن جمهوری اسلامی ایران، خاطر نشان کردند: نظام اسلامی از ابتدا تاکنون همواره در دل ملت‌ها جای داشته است و نشانه بارز آن، ابراز علاقه و شیفتگی مردم کشورهای مختلف دنیا نسبت به روسای جمهور ایران، در طول سی و شش سال گذشته است.

  حضرت آیت الله خامنه‌ای، نام ملت ایران را در میان ملت‌ها و حتی دولتمردان منصف و مستقل و آزادگان جهان، نامی بلند آوازه و پرافتخار خواندند و تأکید کردند: منزوی کسانی هستند که فقط می‌توانند با زور و دلار، برخی افراد را جذب خود کنند.

  ایشان با تأکید بر اینکه ملت ایران، عزت خود را به‌وسیله اسلام و حرکت و آرمان‌های انقلابی بدست آورده است، به وجود برخی چالش‌ها در مقابل نظام اسلامی اشاره کردند و گفتند: ما از این چالش‌ها هیچ ابا و واهمه‌ای نداریم زیرا وجود چالش نشان دهنده تحرک، زنده و فعال بودن، و حرکت روبه رشد است.

  رهبر انقلاب تأکید کردند: ملت ایران، از این چالش‌ها، باقدرت و با توکل بر خدا و با اعتماد به نفس، عبور خواهد کرد.

  حضرت آیت الله خامنه‌ای یکی از این چالش‌ها را زورگویی‌ها و زیاده خواهیهای طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای دانستند و خاطر نشان کردند: دشمنان، همچنان ملت ایران و مسئولان را به خوبی نشناخته‌اند که حرف زور می‌زنند زیرا ملت و دولت ِ برآمده از این ملت، هیچگاه تسلیم حرف زور نخواهند شد.
  ایشان با تأکید بر اینکه هر مقدار در مقابل زیاده خواهی‌های طرف مقابل کوتاه آمده شود، آن‌ها جلو‌تر خواهند آمد، خاطرنشان کردند: باید در مقابل این زیاده خواهی‌ها، دیواره مستحکمی از عزم و توکل و اقتدار ملی بوجود آید.

  رهبر انقلاب یک نمونه از زیاده خواهی‌های طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای را، درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفتگو با دانشمندان و محققان ایرانی بیان کردند و افزودند: همانگونه که قبلا هم گفته شد، اجازه هیچگونه بازرسی از هیچیک از مراکز نظامی و همچنین گفتگو با دانشمندان هسته‌ای و سایر رشته‌های حساس و اهانت به حریم آن‌ها، داده نخواهد شد.

  حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: من اجازه نخواهم داد که بیگانگان بیایند و با دانشمندان و فرزندان عزیز و برجسته این ملت صحبت و از آنان بازجویی کنند.

  ایشان با تأکید براینکه هیچ ملت و دولت عاقلی اجازه چنین کاری را نمی‌دهد، گفتند: دشمن پررو و وقیح، انتظار دارد که ما اجازه دهیم آن‌ها با دانشمندان و محققان ما درباره یک پیشرفت اساسیِ بومی و ملی گفتگو کنند اما مطلقاً چنین اجازه‌ای داده نخواهد شد.

  رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: این موضوع را دشمنان نظام اسلامی و همه کسانی که منتظر تصمیم نظام هستند، به روشنی متوجه شوند.

  حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: مسئولین عزیز کشور که با شجاعت در این میدان حرکت می‌کنند، بدانند که تنها راه مقابله با دشمن وقیح، عزم راسخ و عدم انفعال است.

  ایشان تأکید کردند: مسئولان و مذاکره کنندگان باید پیام عظمت ملت ایران را در مذاکرات نشان دهند.
  رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه همه مسئولان به برکت انقلاب اسلامی است که صاحب مسئولیت شده‌اند، خاطر نشان کردند: همه ما خدمتگزار مردم هستیم و وظیفه داریم که در مقابل زورگویی، وقاحت، توقعات بی‌جا و توطئه‌ها با کمال استقامت بایستیم.

  حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه به برخی خبر‌ها مبنی بر تلاش مشترک دشمنان و برخی مسئولان سفیه منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگهای نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران اشاره و تأکید کردند: پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیت ملی در نیروهای مسلح هوشیار و بیدارند و اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.

  ایشان با تأکید بر اینکه ملت ایران با امیدواری کامل به حرکت در مسیر افق روشن خود ادامه خواهد داد، خاطر نشان کردند: پیمودن مسیر حرکت به سمت آرمانهای والا، قطعا همراه با هزینه‌هایی است و در طول تاریخ نیز ملتهایی مدال لیاقت گرفته‌اند که در مقابل چالش‌ها به زانو درنیامدند و در مقابل هرگونه تجاوز سخت و نرم، حصار مستحکم عزم و اقتدار ملی را نشان دادند.

  رهبر انقلاب، ملت ایران را در زمره چنین ملت‌هایی دانستند و در پایان اظهار امیدواری کردند که جوانان عزیز و نسل نورسیده، بار سنگین امانتی را که از نسل گذشته به آن‌ها رسیده، بهتر و مستحکمتر از قبل به پیش برند.

  در این مراسم سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هدف از ارتقای سطح آمادگی‌های همه جانبه سپاه را دفاع از انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن دانست و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با درک شرایط محیطی انقلاب اسلامی و تقابل دو جبهه مستضعفین و مستکبران به دنبال تولید قدرت روزافزون درونی با تکیه بر معنویت، ایمان، عقلانیت و هوشمندی و استفاده از فناوری‌های دفاعی و امنیتی و بروز رسانی تاکتیکهای نبرد نامتقارن است.

  سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه سلحشوری جزئی از پاسداری است، افزود: پاسداری انقلاب اسلامی در برابر دشمنان در سایه برق شمشیر‌هایمان و قدرتِ ایمان و فناوری‌هایی است که توازن وحشت و خطر را برای دشمنان برقرار می‌سازد.

  فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان با زبان سلاح بیشتر آشنا هستند و ما هم قصد داریم با همین زبان با آنان روبرو شویم، تاکید کرد: سلاح سپاه برای عدالت خواهی و ظلم ستیزی بکار می‌رود.
  سردار دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) نیز گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات علمی و فرهنگی این دانشگاه بیان کرد.

  در این مراسم دو تن از فرماندهان، دو تن از اساتید و پژوهشگران و نماینده دانش آموختگان و دانشجویان نمونه دانشگاه امام حسین (ع) هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) نیز مفتخر به دریافت سردوشی شد.

  اجرای طرح «شجره طیبه» از جمله برنامه‌های مراسم امروز میثاق پاسداری دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین (ع) بود.

  همچنین در این مراسم، دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین (ع)، نمایش رزمی اعتماد به نفس را اجرا کردند.

  در این مراسم، یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 42 دقیقه و 44 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 33 دقیقه و 49 ثانیه نظرات ()
  «یک کشتی جنگی آمریکا، تعقیب کشتی باربری ایران -که توسط دو کشتی جنگی این کشور اسکورت شده و به ساحل یمن نزدیک می شود- را آغاز کرده است ...».
  ناوهای جنگی ایران و آمریکا وارد عمل شدند
  به گزارش افکارنیوز، با نزدیک شدن کشتی کمک های انسان دوستانه به سواحل یمن و اسکورت این کشتی توسط ناوهای جنگی ایران، رسانه های غربی از احتمال درگیری نظامی خبر می دهند.


  پایگاه اطلاع رسانی شبکه ان‌بی‌سی نیوز آمریکا (NBCNews) در گزارشی زیر عنوان “در حالی که کشتی باربری ایران به یمن نزدیک می شود، آمریکا گزینه های نظامی را می سنجد” به این موضوع پرداخته است.


  ان‌بی‌سی نیوز به نقل از “مقامات وزارت دفاع ایالات متحده” می نویسد: یک کشتی جنگی آمریکا، تعقیب کشتی باربری ایران -که توسط دو کشتی جنگی این کشور اسکورت شده و به ساحل یمن نزدیک می شود- را آغاز کرده است.

  t(42)

  این مقامات آمریکایی که نامی از آنان برده نشده، مدعی هستند حضور کشتی شاهد، نگرانی ها درباره تحویل سلاح به مبارزان حوثی را افزایش داده است.


  ان‌بی‌سی نیوز نوشت: ایران می گوید کشتی باربری “شاهد ایران” درحال انتقال کمک های انسان دوستانه به کشور جنگ زده یمن است. دو ناو جنگی ایران، کشتی شاهد را همراهی کرده و از آن حفاظت می کنند.


  این گزارش با بیان اینکه “دولت ایران آشکارا اعلام کرده که کشتی باربری این کشور قصد دارد، محموله خود را مستقیما به یمن تحویل دهد” افزود: اما هنوز قطعی نیست که آیا آمریکا و دیگر کشتی های جنگی ائتلاف برای جلوگیری از ورود کشتی ایرانی به ساحل یمن تلاش خواهند کرد یا خیر. فعلا کشتی جنگی “ایووجیما”ی آمریکا درحال نظارت بر حرکت کشتی ایرانی است.


  براساس این گزارش، مقامات رسمی گفته اند که هنوز تصمیم نهایی درمورد واکنش آمریکا به ارسال کمک های انسان دوستانه برای مردم یمن گرفته نشده است.


  در همین حال هفته نامه آمریکایی تایم (Time) در گزارشی زیر عنوان “ایران با ارسال کشتی امدادرسانی به یمن، آمریکا و عربستان سعودی را به چالش کشیده” از تلاش همه جانبه تهران برای امدادرسانی به مردم یمن نوشته است.


  در شرایطی که مردم یمن از کمبود مواد غذایی و دارویی رنج می برند، تایم با اشاره به کارشکنی های ایالات متحده و عربستان در مسیر امدادرسانی به این کشور نوشت: در ماه آوریل، یک کاروان از کشتی های کمک رسانی ایران به یمن پس از مسدود شدن مسیرشان توسط ناو جنگی روزولت آمریکا بازگشتند. چند روز بعد، هواپیمای امدادی ایران پس از بمباران فرودگاه صنعا توسط جنگنده های عربستانی مجبور به بازگشت شد.

   n(27)

  تایم می افزاید: این بار ایران از ناوهای جنگی خود خواسته، حفاظت ویژه از کشتی امدادرسانی این کشور را به عهده بگیرند و ارتش ایران هشدار داده درصورت جلوگیری از رسیدن کشتی شاهد به یمن، این اقدام را تلافی خواهد کرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 27 دقیقه و 31 ثانیه نظرات ()
  مدیر پروژه اطلاعات در اندیشکده بروکینگز در یادداشتی با «عجولانه و بی‌برنامه» خواندن حملات عربستان به یمن هشدار داد که این حملات آینده شاه و شاهزادگان سعودی را به خطر انداخته است.
  آینده سعودی‌ها درحال خطر/ایران بدون هزینه سود برد
  به گزارش افکارنیوز، یک کارشناس آمریکایی هشدار داده ادامه حملات عربستان سعودی به یمن نه تنها به اهداف اعلامی ریاض نمی‌انجامد، بلکه آینده سعودیها را هم به خطر می‌افکند.

  «بروس ریدل» مدیر پروژه اطلاعات در اندیشکده بورکینگز نوشته است: «هم زمان با ازسرگیری جنگ در یمن به دنبال یک دوره کوتاه آتش‌بس انسان‌دوستانه، مخاطرات برای شاهزادگان عربستان سعودی هم در حال افزایش است».

  در این مطلب با اشاره به حملات یمن آمده است: «شاهزاده محمد بن سلمان وزیر دفاع ۲۹ ساله عربستان سعودی آینده خود و کشورش را برای دستیابی به نوعی پیروزی در یمن به خطر انداخته است. متارکه جنگی که به ادعای سعودی‌ها سبب باقی بودن صنعا تحت کنترل ایران شود، قطعا پیروزی برای خانواده سلطنتی نیست».

  ایران بدون هزینه در حال ربودن گوی رقابت با عربستان و متحدانش است

  تحلیلگر ارشد امریکایی افزود: «بعد از هفته‌ها حملات هوایی، جنگ شاهزاده بیشتر شبیه به بن بست است. تخریب زیرساخت ضعیف یمن در حملات،‌ سبب تشدید فضای تنش‌ها بین یمنی‌ها با همسایگان ثروتمند خلیج (فارس) آن برای سالها شده است. اکنون به نسبت قبل، یمنی‌های بیشتری خواهان انتقام هستند. ایران بدون هیچ هزینه‌ای در حال بدست آوردن امتیاز در رقابت با رقبای خود در خلیج (فارس) است».

  وزیر دفاع سعودی، جوانی بی‌تجربه است

  کارشناس بروکینگز نوشت: «ملک سلمان پسرش را پس از دو سال ریاست بر دادگاه سلطنتی وزیر دفاع کرد. محمد بن سلمان هیچ تجربه نظامی یا تعلیمات نظامی نداشت. دو ماه پس از این انتخاب، سعودی‌ها عملیات طوفان قاطع را برای مجبور کردن حوثی‌ها جهت بازگرداندن قدرت به دولت منصور هادی آغاز کردند».

  وی ادعا کرد: «سعودی‌ها سه ساعت قبل از اولین حملات هوایی، واشنگتن را در جریان حملات قرار دادند و بلافاصله، ‌محمد بن سلمان به چهره جنگ تبدیل شده و پی در پی تصاویر و فیلم‌های او در رسانه‌های عربستانی نشان داده شد».

  «ریدل» همچنین نوشت: «سلمان‌ها (شاه و وزیر دفاع سعودی) همچنین به سرعت درصدد بهره‌گیری از نیروی پیاده نظام آموزش دیده از پاکستان برآمدند، اما پاکستانی‌ها جواب منفی دادند. پادشاه و پسرش با تعجیل و بدون استراتژی قابل اتکا برای پیروزی وارد جنگ شده بودند. گفته شده شاهزاده جوان برای این شغل آماده نبوده و امتحان نشده بود. این موضوع را نواز شریف رهبر پاکستان که سال‌ها در عربستان سعودی در تبعید بوده و خانواده سلطنتی را خوب می‌شناسد، بهتر از هر رهبر دیگری خارجی می‌داند».

  رفتار عجولانه و بدون برنامه عربستان سعودی در یمن

  تحلیلگر آمریکایی اینطور ادامه داد: «اکنون زمزمه‌هایی در کشورهای خلیج (فارس) وجود دارد مبنی بر اینکه رهبری سعودی عجولانه و آنی رفتار کرده است. به طور سنتی سعودی‌ها بسیار محافظه‌کار و گریزان از خطر بودند. از فیصل گرفته تا عبدالله، پادشاهان سعودی محتاط و با دقت فراوان بودند. اکنون صحبت‌های زیادی از وجود یک تیم (بر سر پرونده یمن) است که هیچ طرح و نقشه پایانی ندارند».

  کارشناس ارشد مسائل امنیتی همچنین تاکید می‌کند که انصارالله و حامیان آن در یمن در حال ادامه عملیات خود برای تسلط کامل بر شهر بندری عدن هستند و «آنها متعهد به باقی ماندن در قدرت و ایجاد ممانعت در برابر سعودیها هستند».

  در پایان این یادداشت تحلیلی، کارشناس آمریکایی می‌نویسد: «اکنون، سعودی‌ها در حال یاد گرفتن و شناختن محدودیت‌های قدرتشان هستند. علی رغم هزینه بیش از ۵ برابری برای مسائل دفاعی در قیاس با ایران و خرید جنگنده‌های پیشرفته از آمریکا و انگلیس در دهه‌های گذشته، به نظر می‌رسد ریاض قادر به موفقیت در یمن نیست».
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 20 دقیقه و 50 ثانیه نظرات ()

  به دنبال شعارهای ضد عربستانی نماینده پارلمان کویت و محکوم کردن حملات ریاض به یمن، بحث و جدل در میان نمایندگان بالا گرفت و یکی از سلفی‌های پارلمان این نماینده را مورد ضرب وشتم قرار داد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری سوریه الان، عبدالحمید دشتی که یکی از نمایندگان مخالف دولت در پارلمان کویت محسوب می‌شود در جلسه پارلمان خواهان استیضاح صباح خالد الحمد الصباح، وزیر خارجه این کشور شد.

  درخواست دشتی برای استیضاح الاحمد الصباح به دلیل مشارکت کویت در ائتلاف "طوفان قاطع" به رهبری عربستان در یمن بود اما پارلمان کویت با تقاضای این وزیر برای حذف درخواست دشتی موافقت کرد.

  این مساله باعث شد تا دشتی از جلسه پارلمان کناره گیری کرده و شعارهایی را علیه عربستان به دلیل تجاوزش به یمن سر دهد.در همین حال بحث و جدل میان نمایندگان پارلمان بالا گرفت و "حمد الهرشانی" نماینده سلفی پارلمان کویت، دشتی را مورد ضرب و شتم قرار داد.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 25 دقیقه و 22 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 15 دقیقه و 28 ثانیه نظرات ()

  ورود کشتی حامل کمک های انسان دوستانه ایران برای مردم یمن به سواحل این کشور بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی داشته است.

  به گزارش خبرگزاری مهر،  یو اس ای تودی در این رابطه می نویسد: پنتاگون (وزرات دفاع آمریکا) اعلام کرد که یک کشتی ایرانی را از نزدیک زیر نظر دارد اما در این مرحله خیلی نگران نیست.

  همزمان با این اعلام، مقامات آمریکایی که از آنها نام برده نشده به رسانه ها گفته اند که هنوز در مورد واکنش احتمالی خود به ورود این کشتی به بندری در یمن تصمیم نگرفته اند.

  سرهنگ «استیو وارن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که ارتش آمریکا موقعیت این کشتی ایرانی را در هر قدم این مسیر زیر نظر دارد. ما در این مرحله خیلی نگران نیستیم.

  شبکه ان بی سی آمریکا هم به نقل از مقامات وزارت دفاع نوشت که ناو «ایوو جیما »حرکات کشتی ایرانی را زیر نظر دارد.

  سخنگوی پنتاگون  تایید کرد که دو ناو جنگی ایران با این کشتی همراه شده اند. او گفت این همراهی در منطقه ای انجام شد که به گفته ایران محل انجام عملیات ضد دزدی دریایی توسط نیروی دریایی بود.

  با این حال خبرگزاری رویترز می نویسد معلوم نیست که این ناوها هنوز از نزدیک کشتی ایرانی را همراهی می کنند یا نه.

  به گزارش ان بی سی مقام های آمریکایی حدس می زنند که کشتی ایرانی فقط حامل کمک های انساندوستانه باشد و نه سلاح، اما گفتند که دادن اجازه ورود آن به یمن بدون بررسی آن بدعتی خطرناک برای محموله های آینده ایجاد می کند.

  خبرگزاری آسوشیتدپرس در تحلیلی نوشت : آمریکا و متحدانش بر سر دوراهی قرار گرفته اند:‌ آیا آنها باید مسیر کشتی را ببندند، که جرقه رویارویی احتمالی با ایران را خواهد زد، یا باید اجازه دهند به بندر یمن بروند، که راه را برای ارسال محموله های آینده که ممکن است حاوی سلاح یا سایر کمک های مرگبار باشد باز خواهد کرد؟

  آمریکا قبلا از ایران خواسته محموله های کمک را به جیبوتی بفرستد تا از آنجا توسط سازمان ملل توزیع شود.به نوشته ان بی سی این مقام ها گفته اند که آمریکا هنوز در مورد واکنش احتمالی خود تصمیمی نگرفته است.

  به گزارش آسوشیتدپرس مقام های آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود گفتند که حداقل پنج ناو جنگی آمریکا در بخش غربی خلیج عدن یا در نزدیک ساحل جیبوتی حضور دارند و آماده پاسخگویی به هرگونه شرایطی هستند.

  بر اساس اخبار اعلام شده این کشتی علاوه بر ۲۵۰۰ تن کمک‌های ضروری و کادر پزشکی و امدادی، حامل سه فعال ضد جنگ از اروپا و آمریکا و ۱۵ خبرنگار است.

  کریستوف هورستل یک فعال سیاسی آلمانی که سوار کشتی ایرانی است روز سه شنبه به رویترز گفت: این ماموریتی صد در صد انساندوستانه است. هیچ کشتی ای ما را همراهی نمی کند  اما یک هواپیمای ناشناس روز دوشنبه سه بار بالای سر کشتی دور زد.

  پیش از این سخنگوی نیروهای ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان گفته بود که این ائتلاف تنها پس از بازرسی کشتی حامل کمک‌های ایرانی اجازه رسیدن آنها به یمن را می‌دهد، اما ایران گفته اجازه بازرسی از این کشتی را نخواهد داد.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 20 دقیقه و 46 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 19 و 02 دقیقه و 52 ثانیه نظرات ()

  خبرگزاری تسنیم: چند روز پیش ابوحامد، فرمانده فاطمیون به این سرزمین برگشت، در حالی که بعد از یک عمر تکاپو و تلاش و ناآرامی آرام گرفته بود و این متن گفتگوی ما با «ام‌البنینِ» حسینی همسر شهید ابوحامد است.

  تسنیم: مفتخریم که در خدمت خانواده یک شهید بزرگ دوران معاصر هستیم. شهادت «ابوحامد» برای همه ایرانی‌هایی که هنوز دهه مقدس آرمانگرایی، در دوران دفاع مقدس به خاطرشان هست، یادآور بازگشت همان روزهاست. حتما خودتان هم متوجه شده‌اید که شهادت ایشان، موج بزرگی از توجه به جنگ بزرگ دوران ما به همراه آورد و علاوه بر آن و مهمتر از آن، بار دیگر به خاطرمان آورد که هنوز هم در دنیای جدید، آدم‌هایی نفس می‌کشند که هیچ ملاک و معیار دیگری برای زندگی‌شان جز «آرمان» ندارند، هر چند که ما نمی‌شناسیمشان و اینجا در این مورد خاص بارها به آن‌ها بی‌توجهی هم کرده‌ایم و قدرشان را که ندانسته‌ایم هیچ، موجبات رنج آنها را هم فراهم کرده‌ایم. خلاصه‌اش کنم، شهادت ابوحامد اتفاق بزرگی بود و خون ابوحامد، هنوز به زمین ریخته نشده برکات زیادی برای ما و دنیا داشت.

  آرزوی ایشان بود و به تمام معنا لایقش بودند. ما هم خدا را شکر می‌کنیم. شخصا به عنوان همسر شهید امیدوارم بتوانم لیاقت این را داشته باشم که راه این عزیزان را ادامه دهیم. از خدا می‌خواهیم که با زحمات و پشتکار دوستان، چه آقایان مسئولان و چه بچه‌های فاطمیون خون این عزیزان ارج نهاده شود و راه این عزیزان ادامه داده شود.

  درست می‌گویید، ما متوجه زحمات شبانه روزی این شهید بودیم. شهید واقعا ثانیه‌ای آرامش نداشت. حتی در جزئی‌ترین اتفاقات روزمره غرق کار و هدفش بود و آرام نمی‌گرفت. به شدت زحمت کشید و خدا را شکر که این زحمات با خون ایشان پاسداری شد و انشاا... که در آینده هم پاسداری شود.

  این عزیز وقتی در قید حیات بودند، مظلوم و غریب بودند و روحیه به شدت متواضع و فروتنی داشتند و اصلا روحیه تشریفاتی نداشتند. انشاا.. که این شهید ما را شفاعت کند و ما لیاقت این را داشته باشیم و مدیون خون این شهید نباشیم و رهرو خون این عزیزان باشیم.

  تسنیم: اگر موافق باشید با داستان زندگی شهید ابوحامد، شروع کنیم. ظاهر ماجرا نشان می‌دهد که این، داستان پرفراز و نشیب و پرپیچ و خمی است. یک مهاجر افغانستانی که گذر روزگار، او را به ایران کشانده و بعد خودش بلند می‌شود، قیام می‌کند و در سرزمین دیگری به نام سوریه شهید می‌شود، در حالی که سنی هم از او نگذشته است. دوست دارم از آشنایی‌تان شروع کنید.

  آشنایی ما به سال 79 برمی‌گردد. اواخر سال 79. ولی شهید از سال 76 در این عرصه  مقاومت بود. از همان جوانی، از 17، 18 سال پیش مهارت و روحیه و مدیریت و تدبر و تخصص ویژه‌ای در کار نظامی به دست آورد و وارد عرصه مقاومت در افغانستان شد.

  روند آشنایی ما واقعا خدایی و عجیب بود. ما هیچ آشنایی قبلی نداشتیم. همسایه‌ای داشتیم که داماد خانواده‌شان، شهید ابوحامد را می‌شناخت و خانواده ما را پیشنهاد داده بود. خانواده ایشان، عکس ابوحامد را برای ما آوردند و گفتند این آقا قصد ازدواج دارد و از هر نظر تایید‌شده است. وقتی این عکس را برای من آوردند ایشان دوباره در افغانستان بودند. 5 ماه بعد از این اتفاق دوباره برگشتند و با اصرار دوستشان به مشهد آمدند و با یک راه و روال بسیار طولانی این اتفاق سرانجام رخ داد.

  تسنیم: می‌دانستید که ازدواج با ایشان مسیر در ظاهر بی‌سرانجام و نامعلومی است؟ و می‌دانستید که قدم در راهی گذاشته‌اید که آینده‌اش چندان واضح و معلوم نیست؟

  ایشان در زمان معارفه، همان ابتدا، همه چیز را معلوم کردند. خیلی صریح گفتند که کار من مبارزه با ظالم است و تا زمانی که بر خودم احساس تکلیف کنم در این جبهه خواهم ماند تا هر زمانی که طول بکشد، هر زمانی که جنگ تمام شد زندگی ما هم عادی خواهد شد. بنابراین من این آمادگی و پذیرش را از همان ابتدا داشتم.

  تسنیم: و بعد که ازدواج کردید روند زندگی‌تان چگونه جلو رفت؟ آن‌طور که گفتید ایشان در جهاد در افغانستان بودند.

  سال 79 که ازدواج کردیم، ایشان چند ماهی خانه بودند و بعد دوباره روانه جنگ در افغانستان شدند. جنگ با طالبان. تا اینکه واقعه 11 سپتامبر اتفاق افتاد و بنا به تعهدات اخلاقی و دینی که داشتند گفتند که امروز دیگر وظیفه‌ای احساس نمی‌کنیم. به این ترتیب یک وقفه چند ساله‌ای بین کار جهادی ایشان افتاد. اما باز هم بنا به علاقه شدیدی که به کار نظام و مقاومت داشتند، بارها پیش می‌آمد که خواب می‌دیدند که در جبهه‌اند.

  ایشان در همان دوران کارگری می‌کردند، کارگری ساده و در کار سنگ مهارت خاصی داشتند. در کار نقاشی ساختمان هم یک مدت بودند، اما این فکر مقاومت و جهاد رهایشان نمی‌کرد. تا اینکه جنگ 33 روزه لبنان پیش آمد. آن زمان ما بنا به دلایلی در قم بودیم. فقط همین را بگویم که ابوحامد برای حضور در جنگ 33 روزه پرپر می‌زد. می‌گفتند این جنگ واقعی حق در برابر باطل است و تصمیم قطعی گرفته بودند که به لبنان بروند. اما جنگ خیلی زود تمام شد و ایشان فرصت حضور پیدا نکردند.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 19 و 08 دقیقه و 16 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 59 دقیقه و 41 ثانیه نظرات ()

  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه المیادین به نقل از رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که دیداری بین مقامات صهیونیست با نمایندگان کشورهای عربی که روابط دیپلماتیک با اسرائیل ندارند، در پایتخت اردن برگزار شده است.

  افشای دیدار مقامات صهیونیست با مسئولان عربی در حالی است که روز گذشته نیز روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت مصاحبه ای را از یک مقام سعودی منتشر کرد.

  «انور العشقی» مشاور سابق دولت عربستان سعودی و مدیر مرکز پژوهش های راهبردی و حقوقی در جده در این مصاحبه تاکید کرد که در صورت اعلام موافقت اسرائیل با طرح صلح عربی و پایبندی به اجرای آن، 22 کشور عربی و 20 کشور اسلامی برای عادی سازی روابط با اسرائیل متعهد خواهند شد.

  وی با اشاره به موافقت ملک سلمان و مشاوران ارشد وی با طرح صلح عربی، اظهار داشت اکنون که بنیامین نتانیاهو توانسته است چهارمین کابینه خود را تشکیل دهد از وی می خواهیم که به طرح صلح عربی بله بگوید.

  عشقی که پیش از این ژنرال ارتش سعودی و نیز مشاور سفیر عربستان در واشنگتن بوده است، تصریح کرد: وقت آن رسیده است که اسرائیل موافقت خود با طرح صلح عربی پیشنهادی عربستان را اعلام کند.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا در امر مصاحبه با یک روزنامه اسرائیلی مردد بوده است، گفت که به هیچ عنوان زیرا باید این پیام را به نخست وزیر و همه اسرائیلی ها می داد که یک طرح صلحی وجود دارد و عربستان منتظر موافقت اسرائیل است.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 19 و 02 دقیقه و 45 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 58 دقیقه و 15 ثانیه نظرات ()
  کاولین باول می گوید: ما به دوستان عربستانی مان توصیه کردیم به درگیری ها پایان دهند. برای این که دستشان برای ایران رو شده است. جنگ با ایران یعنی این که عربستان ظرف چند ساعت به قبل از عصر صنعتی باز گردد.

  به گزارش دیپلماسی ایرانی، حالا صدای امریکایی ها در انتقاد از عربستانی ها به دلیل حمله به یمن روز به روز بلندتر می شود. امریکایی ها اکنون می گویند که این حمله بررسی نشده بوده و تا کنون چیزی جز دردسر به دنبال نداشته است.

  روز پنج شنبه گذشته بود که در آستانه نشست کمپ دیوید میان باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا با سران عرب شورای همکاری خلیج فارس، جان مک کین، نماینده جمهوریخواه کنگره امریکا در مصاحبه با شبکه الحره امریکا از حمله عربستان به یمن انتقاد کرد و گفت که عربستان بدون هماهنگی با امریکا اقدام به این جنگ کرد در حالی که از عواقب آن خبر نداشت. وی ضمن انتقاد از باراک اوباما همچنین گفت که سیاست های او باعث بی اعتمادی کشورهای عرب شورای همکاری شده و متحدان امریکا را ناامید کرده و سبب شده است تا عربستانی ها خودسرانه به یمن حمله کنند بدون این که به طور دقیق جوانب کار را سنجیده باشند. مک کین همچنین نسبت به بیدار شدن تروریسم در یمن هشدار داد و گفت اگر جنگ فعلی به همین شکل ادامه یابد بستر مناسبی برای ظهور دوباره تروریسم و فعالیت القاعده در یمن فراهم خواهد شد.

  پیش از او مارتین دمپسی، رئیس ستاد ارتش امریکا در برابر کمیته شورای امنیت ملی نمایندگان کنگره امریکا از حمله عربستان به یمن بدون هماهنگی امریکا انتقاد کرده و گفته بود که باید بررسی بیشتری برای انجام این حمله می شد. وی وقتی که یکی از نمایندگان از او پرسید شما چه وقت از حمله عربستان به یمن مطلع شدید، گفت: دقیقا همان لحظه ای که عربستان حمله کرد!

  علی رغم این که امریکا گفته است از این اقدام خصمانه عربستان حمایت می کند و مسئولیت کمک های لجستیکی و سوخت رسانی جنگنده های عربستانی را بر عهده می گیرد، عربستانی ها گلایه می کنند که امریکا نه تنها حمایت لازم را به عمل نمی آورد بلکه حتی مخالف ادامه جنگ است و تلاش می کند به سود ایران و متحدانش در یمن جنگ را پایان دهد.

  این در حالی است که امریکایی ها انتقاد می کنند با گذشت بیش از ۴۰ روز از حمله عربستان و متحدان عربش به یمن هنوز هیچ چیزی به دست نیامده و ادامه این روند می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و به خصوص مصالح امریکا را به خطر اندازد.

  اما شاید صریح ترین و تندترین انتقاد را به عربستانی ها تا کنون کالین پاول، وزیر امور خارجه اسبق بیان داشته است. آن طور که در سایت های عربی آمده او در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفته است: ما اشتباه کردیم عربستان را به حال خودش رها کردیم تا به یمن حمله کند. ما نباید وعده های عربستانی ها را باور می کردیم.

  وی در ادامه تاکید می کند، ملک سلمان و پسرش به ما گفتند که جنگ در یمن ۱۰ روز بیشتر طول نخواهد کشید و ارتش عربستان قادر است بعد از روز هفتم وارد صنعا شود. حمله انجام شد و نتیجه آن فعلا فاجعه آمیز بوده است. ۴۱ روز بعد از حملات هوایی اکنون فغان هم پیمانان عربستانی مان را می شنویم که کمک می خواهند برای این که یمنی ها همه را شوکه کرده اند. هیچ کس تصور نمی کرد که یمنی ها بتوانند وارد عربستان شوند و شهرهای مرزی را هدف بگیرند و سربازان عربستانی را بکشند و سلاح های عربستانی ها را تصرف کنند.

  پاول سپس می گوید: «ما حمایت نظامی و لوجستیکی بزرگی از عربستانی ها کردیم اما اشتباه کردیم روی ارتش عربستان حساب کردیم برای این که این ارتش ضعیف است و وزیر دفاعش هیچ فکری درباره واژه جنگ ندارد. برای همین ما به دوستان عربستانی مان توصیه کردیم به درگیری ها پایان دهند. برای این که دستشان برای ایران رو شده است. جنگ با ایران یعنی این که عربستان ظرف چند ساعت به قبل از عصر صنعتی باز گردد. من اعتراف می کنم که در آن ساعت ها ما نمی توانیم جلوی ایران را بگیریم که از ویرانی تاسیسات زیربنایی عربستان جلوگیری کند در آن صورت عربستانی ها هیچ خط تماسی نخواهند داشت که بتوانند با ما حرف بزنند!»

  این اظهارات در شبکه های اجتماعی و صفحات فیسبوک عرب زبان ها بسیار چرخیده است. این نشان می دهد که همان طور که بسیاری می گویند امریکایی ها نیز نسبت به اشتباه عربستان در حمله به یمن اذعان دارند و آن را خطایی غیرقابل جبران می دانند. مساله ای که گفته می شود در نشست جان کری، وزیر امور خارجه امریکا قبل از نشست کمپ دیوید با مقام های عربستانی در ریاض نیز به آن اشاره شد و گویا ناراحتی عربستانی ها را به دنبال داشت.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 55 دقیقه و 51 ثانیه نظرات ()
  صندوق بین المللی پول در گزارشی میزان کمک‌های مالی مستقیم سعودی به کشورهای عربی از ژانویه سال ۲۰۱۱ تا آوریل ۲۰۱۴ را که با هدف وامدار کردن این کشورها صورت می‌گیرد، بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال (۲۲.۷ میلیارد دلار) اعلام کرد.

  به گزارش العالم، ناظران هدف از این "رشوه"های هنگفت سعودی را تحمیل اراده سیاسی سعودی به کشورهای دریافت کننده کمک و وامدار کردن و وابستگی اقتصادی آنها به ریاض می دانند. به نوشته روزنامه سعودی "الریاض"، بر اساس ارزیابی کارشناسان صندوق بین المللی پول، مصر در راس کشورهای دریافت کننده کمک مالی از سعودی قرار دارد؛ این کشور از ژانویه ۲۰۱۱ تا آوریل ۲۰۱۴ (۶.۵ میلیارد دلار)، پول از سعودی گرفته است.

  دولت سرنگون شده یمن با دریافت (۳.۸ میلیارد دلار) و اردن با (۳ میلیارد دلار) به ترتیب رتبه دوم و سوم را دارند. بر اساس این گزارش بحرین با دریافت (۲.۸ میلیارد دلار) و عمان با دریافت (۲.۵میلیارد دلار) به ترتیب مقام های چهارم و پنجم را دارند. تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با دریافت ۱.۸ میلیارد دلار در مرتبه ششم این جدول قرار دارد.

  در این جدول مغرب با دریافت مبلغ ۱.۶ میلیارد دلار در مرتبه هفتم و سودان با ۵۲۷ میلیون دلار و سپس جیبوتی با ۶۸ میلیون دلار در مراتب بعدی قرار دارند. مطالعه این گزارش و توجه به آمار مشابه، علت پیروی اغلب این کشورها از سعودی در تجاوز به یمن را برای کارشناسان و ناظران آشکار می سازد. 

   

  آخرین ویرایش: سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 58 دقیقه و 13 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 50 دقیقه و 28 ثانیه نظرات ()
  دبیرکل سازمان بدر عراق گفته است رهبران استان الانبار می بایست زودتر پیشنهاد وی مبنی بر مشارکت نیروی مردمی در دفاع از شهر الرمادی را می پذیرفتند.

  به گزارش پرس تی وی به نقل از شبکه تلویزیونی الغدیر، هادی العامری، از فرماندهان «نیروی بسیج مردمی» که به منظور فرماندهی عملیات آزادسازی رمادی وارد انبار شده است، «نمایندگان سیاسی انبار را مسئول سقوط رمادی دانست چرا که آن ها با مشارکت نیروی بسیج مردمی عراق در دفاع از مردم خودشان، مخالفت کردند.»

  این سخنان پس از آن انتشار یافت که تروریستهای گروه تکفیری داعش در یک حمله گسترده شهر رمادی را به تصرف خود در آوردند.

  با این وجود نیروهای مختلف مردمی از آمادگی یگان های خود در انبار از جمله در اطراف شهرهای فلوجه و حبانیه، برای ورود به رمادی و مبارزه با تروریستهای داعش شهر خبر داده اند.

  گروه های مبارز شیعه روز دوشنبه (۱۸ اردیبهشت) برای کمک به نیروهای امنیتی عراق در عملیات آزادسازی رمادی از ستیزه جویان داعش ، به استان انبار آمده اند.

  به گزارش خبرگزاری السومریه نیوز، کریم النوری، سخنگوی نیروهای مردمی عراق، اعلام کرده است نبرد نیروهای مردمی با گروه تروریستی داعش در کنار ارتش عراق در شهر رمادی پیچیدگی کمتری نسبت به نبرد استان صلاح الدین خواهد داشت.

  النوری تصریح کرد مساحت پهناور انبار از تروریست‌های داعش هدف آسانی خواهد ساخت.

  وی ضمن اشاره به نقش مؤثر نیروهای مردمی در رویدادهای اخیر خاطر نشان کرد پیام حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و دعوت به موقع وی از نیروهای مردمی برای کمک به ارتش عراق لرزه به تن تروریست‌ها خواهد انداخت.

  وی افزود شایعات اخیر مبنی بر این که عشایر استان انبار از کمبود تسلیحات رنج می برند، تاثیر بسزایی در ورود داعش به شهر رمادی داشت و تروریست‌ها را به یورش به این شهر تشویق کرد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 48 دقیقه و 33 ثانیه نظرات ()

  آمارهای رسمی از افزایش میزان صادرات نفت عربستان در ماه مارس به بالاترین رقم در 10 سال گذشته برابر با 7.898 میلیون بشکه نفت در روز خبر می‌دهد.

  خبرگزاری فارس: صادرات نفت عربستان در ماه مارس رکورد 10 ساله را شکست

  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، موسسه جودی با استناد به ارقام اعلام شده از سوی ریاض اعلام کرد، صادرات نفت عربستان در ماه مارس به بالاترین رقم در نزدیک به یک دهه گذشته رسید.

  به گزارش فارس، این اقدام عربستان در شرایط کنونی بازار تنها با بهانه تلاش برای حفظ سهم بازار توجیه‌پذیر است. عربستان در نشست پیشین اوپک با همین بهانه مانع از کاهش سقف تولید این سازمان برای بالا بردن قیمت‌ها شد.

  بر این اساس، عربستان در ماه مارس 7.898 میلیون بشکه نفت در روز صادر کرده است و این رقم برای ماه فوریه 7.350 میلیون بشکه و برای ماه ژانویه 7.474 میلیون بشکه در روز بوده است.

  بر اساس گزارش جودی، سازمانی که با هدف شفاف سازی در بازارهای نفتی ایجاد شده است، این میزان، بالاترین رقم از ماه نوامبر 2005به شمار می‌رود. عربستان در آن تاریخ 7.962 میلیون بشکه نفت در روز صادر کرده بود.

  علی النعیمی وزیر نفت عربستان پیش از این اعلام کرده بود که این کشور در ماه مارس 10.3 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.

  به گفته منابع آگاه در هفته گذشته، این کشور همچنین در ماه آوریل، تولید نفت خود را به رقم بی‌سابقه 10.308 میلیون بشکه در روز رسانده است.

  جدیدترین رکورد تولید عربستان به آگوست 2013 برابر با 10.2 میلیون بشکه در روز برمی‌گردد.  آخرین ویرایش: سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 50 دقیقه و 13 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 18 و 34 دقیقه و 12 ثانیه نظرات ()

  به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مقاله ای به قلم "آرانگو" به تحلیل سقوط شهر الرمادی و نفوذ ایران در عراق پرداخت و نوشت: سقوط شهر الرمادی راهبرد شکست خورده دولت عراق را آشکار و بار دیگر نفوذ ایران در عراق را برجسته می سازد.


  این روزنامه نوشت: «آخرین نیروهای امنیتی عراق روز یکشنبه از شهر رمادی مرکز استان انبار فرار کردند و این شهر بطور کامل تحت کنترل شبه نظامیان «دولت اسلامی» قرار گرفت. به گفته مقامات امنیتی و رهبران قبیله ای، شبه نظامیان متعاقبا مقرهای نظامی را غارت و یک انبار بزرگ تسلیحات را تصرف و افراد وفادار به دولت را اعدام کردند.»

   

  مقاله نویس این روزنامه افزود: «سقوط الرمادی در برابر «دولت اسلامی» با وجود حملات هوایی فشرده آمریکا در هفته های اخیر برای نجات این شهر به منزله بزرگترین پیروزی این گروه افراطی در سال کنونی بوده است. سقوط رمادی همچنین راهبرد شکست خورده دولت عراق را آشکار می سازد که ماه گذشته تهاجم جدیدی را برای بازپس گیری استان انبار اعلام کرد. این استان یک منطقه بیابانی وسیع است و رمادی در غرب آن واقع است.
  یکشنبه بعد از ظهر که سقوط رمادی قریب الوقوع بنظر میرسید، شورای استانی انبار با تشکیل جلسه در بغداد تصمیم گرفت از حیدر العبادی نخست وزیر بخواهد نیروهای نامنظم شیعه را برای نجات انبار که یک استان عمدتا سنی است، فرابخواند. عبادی با صدور بیانیه ای شبه نظامیان شیعه موسوم به «نیروهای بسیج مردمی » را که متشکل از چند نیروی شیعه قدرتمند تحت حمایت ایران است، برای جنگ در انبار فرا خواند. برخی واحدهای نامنظم شیعه که تابستان گذشته در پی فرمان روحانیون شیعه تشکیل شدند، تا حد زیادی تحت فرماندهی دولت اند در حالیکه دیگران در برابر ایران پاسخگویند.»

   


  نیویورک تایمز در ادامه افزود: «آمریکا که هدایت یک ائتلاف بین المللی را در حملات هوایی در حمایت از نیروهای عراقی بر عهده دارد، با دخالت شبه نظامیان شیعه در انبار مخالف بوده است. مقامات آمریکایی ابراز نگرانی کرده اند این شبه نظامیان موجب تنش های فرقه ای در این استان شوند و نهایتا برقراری آرامش در آنجا دشوارتر شود.
  مقامات انبار در بررسی کمک گرفتن از شبه نظامیان شیعه طی آخر هفته با استورات جونز سفیر آمریکا در عراق ملاقات کردند تا از موضع آمریکا در خصوص این مسئله مطلع شوند. به گفته مقامات رسمی، استوارت به مقامات محلی گفت که آمریکا به حملات هوایی ادامه می دهد به شرط آنکه شبه نظامیان شیعه تحت فرمان عبادی باشند، نه مشاوران ایرانی، و اینکه شبه نظامیان بدرستی سازماندهی شوند تا هدف بمبارانهای آمریکا قرار نگیرند.»

   


  مقاله نویس این روزنامه آمریکایی افزود: «در آغاز تهاجم برای آزادسازی تکریت در استان صلاح الدین در ماه مارس، شبه نظامیان تحت حمایت ایران هدایت عملیات زمینی را بدست داشتند و جنگنده های آمریکایی وارد عمل نشدند. به محض توقف نیروهای شبه نظامی، عبادی به آنها دستور عقب نشینی داد و متعاقبا با حملات هوایی آمریکا و پیشرفت نیروهای امنیتی عراق شهر تکریت آزاد شد.
  در پی آن پیروزی، عبادی قول داد عملیات جدیدی در انبار آغاز شود که قرار بود تحت رهبری نیروهای امنیتی عراق و با پشتیبانی حملات هوایی آمریکا صورت گیرد و ایران و شبه نظامیان آن در حاشیه باشند. یک مولفه اصلی آن راهبرد مسلح کردن قبایل سنی محلی برای جنگ بود اما آن طرح هرگز در سطح وسیع عملی نشد که بخشی از علت آن به مقاومت رهبران سیاسی قوی شیعه در بغداد باز می گردد.»

   


  نیویورک تایمز در ادامه نوشت: «وخامت اوضاع انبار طی ماه گذشته ناکارآمدی ارتش عراق را که تحت آموزش مشاوران نظامی آمریکا است، برجسته ساخت و سوالاتی را درباره راهبرد آمریکا برای شکست «دولت اسلامی» مطرح نمود. در ضمن اکنون که شبه نظامیان شیعه فراخوانده می شوند،‌ سقوط رمادی بار دیگر نفوذ ایران را برجسته می سازد حتی با اینکه بعید است مشاوران آن در عرصه جنگ در انبار مانند عملیات تکریت حضور داشته باشند.»

   


  این روزنامه در پایان نوشت: «روز جمعه در حالیکه سقوط انبار نزدیک بنظر میرسید، مقامات آمریکا در واشنگتن آنرا شبیه فراز و نشیب های جنگ توصیف کردند که از ابتدای سال گذشته در آنجا جریان داشته است. اما «دولت اسلامی» توانست طی آخر هفته آن شهر را تحت کنترل درآورد و روز یکشنبه مرکز فرماندهی عملیات محلی را به عنوان یکی از آخرین مقرهای دولتی در آن شهر تصرف کرد. روز یکشنبه رهبران شبه نظامیان شیعه که اکثرا از دور نظاره گر سقوط انبار بودند، برای بسیج نیروهایشان وارد عمل شدند.
  معین القدومی یکی از رهبران «نیروهای بسیج مردمی» و عضو سازمان بدر که یک گروه شبه نظامی باسابقه متحد ایران است، گفت:‌ همه جنگجویان ذخیره مان را فراخوانده ایم که هر چه زودتر برای شرکت در نبرد آینده جهت بازپس گیری انبار به واحدهایشان بپیوندند.»

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 5 1 2 3 4 5
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic