منوی اصلی
سنگر مجازی / مبارز بلاگ
مبارزه همچنان باقیست...
 • فرماندهی سنگر جمعه 30 مرداد 1394 ساعت 19 و 30 دقیقه و 48 ثانیه نظرات ()


  میخواهند در کشورهای اسلامی و در کشورهای این منطقه، یک نفوذی به‌وجود بیاورند که تا ده‌ها سال ادامه داشته باشد.
  امروز آمریکا آبروی گذشته را در این منطقه ندارد؛ میخواهند این را بازسازی کنند. در کشور ما هم قصدشان همین است؛ در ایران هم نیّتشان این است.
  آنها به خیال خودشان، در این جریان مذاکرات هسته‌ای - این توافقی که حالا نه در اینجا هنوز تکلیفش معلوم است، نه در آمریکا؛ هم اینجا معلوم نیست که رد بشود یا قبول، هم آنجا معلوم نیست که رد بشود یا قبول - نیّت آنها این بود که از این مذاکرات و از این توافق، وسیله‌ای پیدا کنند برای نفوذ در داخل کشور.

  ما این راه را بستیم و این راه را به طور قاطع خواهیم بست؛ نه نفوذ اقتصادی آمریکایی‌ها را در کشورمان اجازه خواهیم داد، نه نفوذ سیاسی آنها را، نه حضور سیاسی آنها را، نه نفوذ فرهنگی آنها را؛ با همه‌ی توان - که این توان هم بحمدالله امروز توان زیادی است - مقابله خواهیم کرد؛ اجازه نخواهیم داد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر جمعه 30 مرداد 1394 ساعت 19 و 28 دقیقه و 01 ثانیه نظرات ()  متن کامل نامه سران فتنه به هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه وقت آمریکا که از سوی "ایران هسته‌ای" منتشر شده است، بدین شرح است:

  نسخه نهایی یادداشت به تاریخ 30 نوامبر 2009

  ما خواستار هوشیاری و توجه شما به پیش زمینه خلاصه تاریخی و ارزیابی شرایط کنونی هستیم تا به شما کمک کند چارچوب شرایط موجود را درک کنید، این مطالب توسط افرادی نوشته شده است که یا در اداره کشور نقش داشته‌اند و یا در مسایل اطلاعاتی هر روز این کشور فعال بوده‌اند.

  ایران زمانی یک امپراطوری بزرگ با فرهنگ و مذهب خاص خود بود. پس از حمله اعراب این ملت تبدیل به یک خلافت اسلامی شد. پس از قرون متمادی حاکمیت ایران با یک رویداد بسیار قابل توجه به این کشور بازگشت: صفویان، گروهی با اصلیت آذری اهل محلی که اکنون استان آذربایجان ایران است به شیعه گرویدند و یک جنبش نظامی تشکیل دادند و ایران نوین را در قرن شانزدهم میلادی پایه گذاری کردند. صفویان سلسه‌ای مذهبی را پایه گذاری کردند و شیعه تبدیل به مذهب رسمی ایران شد که تنها کشور شیعی بر روی زمین است. تمایل شدید برای استقلال موجب شد این کشور حتی در دوره استعمار قدرت های خارجی مستقل باقی بماند.

  سه قرن بعد دو موضوع جدید سیاسی در کنار استقلال ایران قرار گرفت: آزادی و مشروطیت. انقلاب مشروطیت 1906 ایران نخستین انقلاب مهم در آسیا بود. این انقلاب تحت تاثیر روشنفکری اروپا، ظهور دموکراسی های پارلمانی در غرب و مدرنیته فناوری و علوم بود. هدف از این انقلاب انتقال نظام از پادشاهی مطلقه به یک پادشاهی مشروطه بود.

  این انقلاب توسط مزدوران روس سرکوب شد و آنها پارلمان را ویران کردند با این حال برای دومین بار در تاریخ ایران، مردم آذربایجان به رهبری ستارخان به مبارزه برای آزادی پیوستند. آنها پیروز شدند و پس از آن آزادی تبدیل به عبارت کلیدی تحولات سیاسی شد. مردم شاه را مجبور کردند به سفارت روسیه در تهران پناه ببرد. پادشاه بعدا به روسیه تبعید شد و در آنجا مرد.

  در این جا یک پی نوشت آمریکایی وجود دارد: در مبارزه برای دموکراسی یک معلم سی و یک ساله آمریکایی در شهر تبریز به نام ام اچ بسکرویل به رغم دستورهای مخالف دولت کشورش به مبارزان آزادی پیوست. وی زندگی خود را برای آزادی در ایران از دست داد. وی همچنان از نظر مردم ایران به خاطر مبارزه برای آزادی یک قهرمان بزرگ به شمار می رود.
  پس از جنگ دوم جهانی، تشکیل احزاب سیاسی و احترام به قوانین دموکراتیک منجر به نخستین آزمون آزادی و استقلال در ایران شد. متاسفانه، این دوره کوتاه دموکراتیک توسط کودتایی که برضد دولت مصدق صورت گرفت پایان یافت. از دیدگاه بسیاری نه فقط مارکسیستها بلکه لیبرال ها نیز شکست خوردند. آنها نتوانستند از دموکراسی و استقلال و حاکمیت ایران حفاظت کنند. این تحولات ظهور هم چپ تندرو و هم گروههای مذهبی بنیادگرا را توضیح می دهد.

  متنی مهم توسط آیت الله خمینی در اواخر 1960 میلادی نوشته می‌شود. ولایت فقیه به عنوان تنها شکل مشروع دولت معرفی می‌شود. سید قطب (مصر 1906-1966) در جهان اهل سنت به طور فعال در حال اشاعه این نسخه از اسلام بنیادگرا بود. چرا اسلام سیاسی دوباره ظهور کرد؟ به دو علت:‌ ایدئولوژی های مارکسیسم و لیبرالیسم از غرب به عاریت گرفته شده بود و قادر نبود که کشورهای اسلامی را تبدیل به جوامع آزاد کند و جنبش‌های پان‌عرب و پان‌ایرانی نیز شکست خوردند. اسلامیست‌ها برای همه مسایل سیاسی و اجتماعی پاسخ داشتند.

  همانطور که [امام]خمینی می‌گوید: اختلاف اساسی میان دولت اسلامی از یک سو و پادشاهی‌های مشروطه و جمهوری از طرف دیگر این است که در حالی که نمایندگان مردم یا پادشاه در این گونه رژیم‌ها براساس قانون اقدام می‌کند در اسلام قدرت قانون گذاری و اختیار وضع قانون به طور انحصاری متعلق به خداوند است.

  این مسئله این گونه مطرح می‌شود که گویا حق حکومت آسمانی پادشاهان دوباره مستقر شده است. قانون اساسی ایران براساس ایده‌های آیت الله خمینی پایه گذاری شد: قانون توسط خداوند گذاشته شده است، پیامبران آن را توضیح داده‌اند. امامان شیعه آن را تفسیر کرده اند و تا بازگشت امام دوازدهم، قانون توسط فقیه تفسیر و اجرا می شود. در حالی که شعار آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی در انقلاب اسلامی استفاده شد تنها واژه اسلام باقی مانده است.

  برای همه متعصبان شیعی از جمله [آیت‌الله] علی خامنه‌ای و احمدی‌نژاد، دو امام - علی(ع) و حسین(ع) - حتی از پیامبر(ص) نیز مهم‌تر هستند. علی(ع) خلیفه چهارم (که شیعیان ادعا می کنند و بر این باورند که نخستین خلیفه است) نماینده حاکمیت واقعی اسلام فاتح و امام حسین(ع) نماینده تمایل برای شهادت است. وی به طور آشکار مرگ را به هر گونه گفتگو یا صلح ترجیح داد. این ترکیب افتخار پیروزی، آرمان شهادت و دیدگاه آخرالزمانی امام دوازدهم موجی ایجاد شرایط جنبش و رژیم سیاسی شهادت طلبانه است.

  رهبری امروز ایران از جمله رییس جمهور و اطرافیان وی به دیدگاه آخر زمانی ظهور «مسیح شیعی» اعتقاد دارند. آنها بر این باورند که دوره آخرالزمان به زودی آغاز می‌شود و همچنین بر این باورند که غرب و حکومت یهودی باید برای ایجاد امپراطوی شیعی موسوم به هلال شیعی نابود شود.
  به منظور تحقق این هدف، درگیری‌های داخلی مسلمانان کم اهمیت جلوه داه می‌شود. تهران با همه ابزارها با قدرت هم از گروه‌های شیعی و هم گروه‌های سنی در سراسر جهان با سلاح، پول نقد آموزش و مهم تر از همه ابزارهای تبلیغاتی حمایت می‌کند. شباهت‌های ایدئولوژیک میان گروه‌های تندروی سنی و شیعی وجود دارد که شامل حذف نفوذ و ارزش‌های غرب و اسراییل، اجرای شریعت به عنوان منبع قانون، استفاده از زور و در صورت لزوم با استفاده از تروریسم، وادار کردن دشمن به تسلیم است.
  همانطور که می‌دانید رژیم ایران مدت‌هاست از گروه‌های تروریست سنی نظیر القاعده و طالبان حمایت کرده است این درحالی است که این توافق‌های ایدئولوژیک نتوانسته است به طور کامل از درگیری‌های فرقه‌ای در عراق و کشورهای مختلف اسلامی جلوگیری کند.

  رژیم ایران اسلامی کاملا ایدئولوژیک است. ایران یک ارتش کامل (سپاه پاسداران) دارد که مأموریت آن دفاع و گسترش انقلاب اسلامی است. حتی اکثریت روحانیان از جمله خود بلندپایه‌ترین آیت‌الله ایرانی از این رژیم آسیب دیده‌اند. ایران تنها کشوری روی زمین است که دادگاهی ویژه برای روحانیت دارد. بنابراین تعجب‌آور نیست که مردم ایران طی سال‌ها و ماه‌های اخیر خواستار آزادی، استقلال و یک جمهوری واقعی شده است که مذهب طی آن یک مسئله خصوصی است. این یک شکاف بزرگ در ایدئولوژی رژیم است. جنبش سبز در واقع تکمیل انقلاب 1906 است.

  ایران مانند دوره صفویان با برهه ای تاریخی روبرو است. در سال 1906، مذهب برای ایجاد وحدت سیاسی استفاده شد. اکنون مذهب به اراده مردم امروز ایران باید از حکومت جدا شود تا وحدت ایران تضمین شود. این واقعا تقارنی جالب است که اکنون مردی از آذربایجان خواستار ایجاد تغییرات اساسی و آوردن دموکراسی به کشور است. میرحسین موسوی نخست وزیر سابق ایران یک فرد آذری است.

  رژیم جمهوری اسلامی

  (آیت الله) آقای علی خامنه‌ای، رهبر عالی‌رتبه ایران که هم اکنون 70 سال دارد در یک خانواده فقیر مذهبی متولد شده است. وی ... [حاوی اهانت] و نارسائی فیزیکی در یکی از دستان خود دارد. افکار ... [حاوی اهانت] وی ناشی می‌شود.
  او همواره با چنین احساسی از سوی (آیت الله) خمینی تربیت شد و به تلافی این پندار، ... [حاوی اهانت]. یکی از دیگر دلایل ...[حاوی اهانت] این واقعیت است که (آیت الله) خامنه‌ای با وجود ...[حاوی اهانت] همواره فکر می‌کند ...[حاوی اهانت]؛ تفکری که همواره از سوی روحانیون عالی رتبه ایرانی مورد انتقاد قرار گرفته است.

  یک واقعیت دیگر این است که (آیت الله) خامنه‌ای ...[حاوی اهانت] است. وی به کشورهای مختلف جهان و پایتخت های گوناگون سفر نکرده است. وی از لحاظ فرهنگی و جغرافیایی نیز آموزش‌های لازم را ندیده است.

  انتصاب (آیت الله) خامنه‌ای (به عنوان رهبر) ...[حاوی اهانت]. وی تا پیش از انتخابش ...[حاوی اهانت] داشته و از ...[حاوی اهانت]. از نخستین روزهای انقلاب ایران، در سال‌های 1978 و 1979، رژیم ایران با بحران‌ها و منازعات متعددی مواجه بود. چالش‌هایی نظیر اشغال سفارت آمریکا، حمله صدام حسین به ایران، تهاجم عربستان سعودی به حجاج ایرانی و در پیش گرفتن سیاست ترور از سوی ایران در نقاط مختلف جهان. این بحران‌ها به نوعی زمینه لازم برای ادامه حیات رژیم ایران را فراهم کرد.

  این رهبری و ساختار حاکم بر این رژیم ...[حاوی اهانت]. هرگونه انحراف از اصول انقلاب، غیرقانونی بوده و نوعی خودکشی محسوب می‌شود. رهبری این رژیم همانند ...[حاوی اهانت]. هر ناظر خارجی، تحلیلگر و سیاستمداری که فکر می‌کند و یا آرزو می‌کند که این رهبری ...[حاوی اهانت]، حتما باید نوع طرز فکر خود را کنار بگذارد.

  از سوی دیگر در کنار فقدان ...[حاوی اهانت] و شرایط بسیار بد اقتصادی (نظیر بیکاری، تورم و فقر)، هیچ گاه فرصت کافی برای تغییرات کافی و یا مسالمت آمیز وجود ندارد.

  تنها راه ادامه حیات این رژیم استفاده از ...[حاوی اهانت] است. همچنین این رژیم برای فراهم ساختن آینده‌ای بهتر برای خود به ...[حاوی اهانت] روی آورده است. با تغییرات آموزشی که از سال 2009 اعمال گردید، تمامی مدارس و دانشگاه‌ها اسلامی شد؛ تاریخ کشور از نو نوشته شد و معلمان و اساتید غیر روحانی کنار گذاشته شدند. نسل آینده انقلابی و تروریست مورد اشاره از صدها بمب اتمی خطرناکتر است.

  بودجه واقعی تربیت چنین نسلی بسیار پرهزینه است و این هزینه‌های سرسام آور همواره از مردم عادی مخفی نگاه داشته می‌شود. بودجه سنگین تربیت چنین نسلی در حالی فراهم می‌شود که شصت درصد از مردم ایران در زیر خط فقر زندگی می‌کنند. به علاوه هزینه صدور تروریسم بین‌المللی از سوی ایران برای سال مالی جاری در حدود 12 تریلیارد دلار است. بودجه‌ای که همواره برای ایجاد اغتشاش در منطقه هزینه می‌شود و پنجاه درصد از بودجه سالانه ایران را می‌بلعد. برای مخفی نگاه‌داشتن هزینه شدن چنین بودجه سرسام آوری، شرکت‌های اقتصادی مافیایی خاصی در داخل و یا خارج از ایران مشغول به فعالیتند.
  ساختارهای نظامی، سپاه پاسداران و عوامل اطلاعاتی و امنیتی از اینگونه موسسات و نهادهای مالی حمایت کرده و پیامدهای این پشتیبانی را می‌توان به شکل مستقیم در عراق، افغانستان و دیگر کشورهای خاورمیانه دید.

  به عبارت دیگر رژیم ...[حاوی اهانت] ایران برای ادامه حیات خود از ...[حاوی اهانت] استفاده کرده و به ...[حاوی اهانت] می‌پردازد. البته مردم، دانش آموزان و دانشجویان شجاع ایرانی سال‌ها کوشیدند در برابر این اقدامات رژیم ایستادگی کنند ولی اسطوره و افسانه مقاومت این نسل در انتخابات ریاست جمهوری 12 ژوئن ( خرداد 1388 ) درهم شکسته شد. با این وجود، جامعه ایرانی همواره تمایل خود برای تغییر ساختار این رژیم را نشان داده و مردم علی رغم سیاست ...[حاوی اهانت] در همان خیابان‌هایی که انقلاب سال 1978 و 1979 در آنها به وقوع پیوست، مخالفت خود را ابراز داشته‌اند. این مخالفت نه فقط به دلیل اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بلکه به دلیل سیاست‌های اشتباه پس از این انتخابات، ابراز شد.

  رژیم ایران برای بقاء متخصصان و کارشناسان خارجی خود همواره در حال ستیز است، کارشناسانی که در مواقع لزوم از خدمت و حمایت از این رژیم خودداری نمی کنند. درست شبیه همان حمایتی این کارشناسان در ژوئن 2009 (خرداد 1388) برای کمک به سرکوب جنبش مسالمت آمیز اصلاح‌طلب سبز (فتنه 88) به عمل آوردند. جنبشی که توسط میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و نخست وزیر سابق رژیم، هدایت گردید.
  وی در نخستین همایش انتخاباتی خود دست در دست همسر پرجذبه و کاریزماتیک خود ظاهر گردید. اقدامی که نوعی شاهکار تلقی شده و نشانه‌ای امیدبخش برای بانوان ایرانی توصیف گردید. امروزه میرحسین موسوی رهبر جنبش مقاومت ایران تلقی می‌شود. وی وعده داد مردم را با هر هزینه‌ای و فارغ از هرگونه سرنوشتی که گریبانگیرش شود، هدایت کند اما رژیم به علت پیامدهای غیرقابل کنترل جنبش سبز، میرحسین موسوی و اشخاص نزدیک به وی را بازداشت کرد. متعاقب بازداشت وی و هوادارانش، نوعی هرج و مرج در واحدهای اطلاعاتی و امنیتی، نیروهای نظامی و اقلیت‌های قومی و دینی (دقیقا شبیه یوگسلاوی سابق) رخ داد.

  اخیرا روحانیون متعصب و نمایندگان تندروی مجلس ایران پس از اخباری که درباره آقای موسوی منتشر شد، خواستار ادامه بازداشت وی شدند چرا که ترس و وحشت آنها از این جنبش همچنان ادامه داشت. چنانکه آقای زاکانی، نماینده مجلس ایران در اظهارات خود که در روز 22 نوامبر عنوان شد به تقلب در انتخابات اذعان کرده و آقای موسوی را رئیس جمهور قانونی ایران قلمداد کرد.

  به طور خلاصه، ایران با اکثریت جمعیت خود که زیر خط فقر زندگی می‌کنند، توانایی این را دارد که به ثروتمندترین کشور دنیا تبدیل شود. سیستم آموزشی ایران که 14.7 میلیون دانش آموز و دانشجو دارد محتاج تحول و تغییر است. مردم ایران همچنان برای آزادی و دموکراسی تلاش می‌کنند. این واقعیت را هم باید مورد توجه داشت که چهار میلیون ایرانی خارج از این کشور زندگی می‌کنند و حداقل پانصد هزار تن از این افراد را متخصصان و کارشناسان بسیار نخبه تشکیل می‌دهند. بسیاری از این متخصصان در انتخابات پیشین خواستار بازگشت به کشور برای نوسازی آن بودند.

  زنان جسور و شجاع ایرانی با وجود سیاست سرکوب، یکی از آزاده‌ترین زنان جهان هستند. مردان و زنان ایرانی اعتقاد و ایمان دارند که آقا و خانم موسوی رهبران جنبش مسالمت آمیز آنها برای رسیدن به یک جمهوری صلح طلب بوده، رهبرانی که می‌توانند آنها را به سمت خوشبختی هدایت کنند.

   
  روابط بین المللی

  چرا رژیم ایران منحصرا از منافع و امتیازات خود بهره نبرده و همواره با جامعه بین المللی در نبرد است؟. پاسخ این سوال در دو محور خلاصه می شود: دستیابی به سلاح و بمب هسته‌ای و برخوردار بودن از روحیه خشن و ماجراجو. این دو عامل تاکنون به منزله دستاویزی برای مسلط کردن شیعیان در منطقه از سوی رهبری انقلاب اسلامی کاربرد داشته است.

  انقلاب اسلامی ایران از لحاظ استراتژیک بسیار قدرتمند است و دستیابی به بمب اتمی بر قدرت این انقلاب می‌افزاید. به علاوه ایران همواره احساس می‌کند در صحنه جهانی قدرت برتر است و گزینه‌های بسیار استراتژیکی در اختیار دارد. با وجود تلاش‌هایی که از سوی جامعه آزاد جهانی برای اعمال فشار بر ماشین ترور ایران وارد شده است، جمهوری اسلامی همچنان به شکل مستقیم و غیر مستقیم و کاملا موفقیت آمیزش، امواج خشونت و درگیری را در بسیاری از کشورهای منطقه، نظیر لبنان، غزه، کرانه باختری، عراق، افغانستان، پاکستان، هند، یمن، آفریقا و آمریکایی همواره مشتعل نگاه داشته است. بسیاری از کشورها برای کنترل یا جلوگیری از وقوع ترور در کشور خود یا منطقه به جمهوری اسلامی وابسته‌اند. این وابستگی همواره به افزایش قدرت ایران و رهبرانش و ادامه راهکار نزاع و درگیری منجر شده است.

  ایران همیشه به دنبال تسلط یافتن بر مناطقی است که خطوط انتقال گاز طبیعی خود می‌توانند از آن اماکن عبور کنند. به عنوان مثال ایران به دنبال کنترل کامل بر منطقه بلوچستان است تا بتواند خطوط انتقال گاز به سوی هند را از این منطقه عبور دهد. البته در بعضی کشورها، نظیر لبنان و غزه به دلیل مصالح و منافع خاص خود حضور دارد.

  رژیم کنونی ایران هیچگاه از توان ماشین ترور خود نکاسته و از دستیابی به بمب اتمی منصرف نخواهد شد، مگر اینکه از عدم دخالت قدرت‌های خارجی و به رسمیت شناخته شدن خود در معادلات بین‌المللی اطمینان یابد ولی قدرت‌های غربی نباید بدون اطمینان یافتن از تحقق حقوق بشر، دموکراسی و آزادی در ایران، هرگز چنین اطمینانی به ایران بدهند.

  چه بخواهیم و چه نخواهیم، ایران هم اکنون قدرت مسلط اقتصادی و نظامی منطقه خاورمیانه است. قبول این واقعیت به منزله آن است که کشورهای غربی توان، قدرت و تاثیر ایران بر قدرت‌های منطقه‌ای را بپذیرند. ولی آیا پذیرش این موضوع از سوی کشورهای غربی، جامعه آزاد بین‌المللی را متقاعد خواهد ساخت؟ با توجه به اینکه باور داشته باشیم جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از دستیابی به بمب اتمی منصرف نشده، شبکه ترور خود را غیر فعال نساخته و از این ابزارها برای حفظ قدرت و افزایش سرمایه و توان مالی و اقتصادی، بهره می جوید.

  هم اکنون جامعه آزاد بین‌المللی باید افکار خود را درباره ایران اصلاح کند. شاید آینده برای اصلاح چنین اندیشه‌ای بسیار دیر باشد. آیا مردم شجاع ایران پاداش کوشش و تلاش خود را گرفته و کشورهای غربی به تحقق صلح در سرتاسر جهان کمک خواهند کرد؟
   
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر جمعه 30 مرداد 1394 ساعت 19 و 10 دقیقه و 07 ثانیه نظرات ()

  به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه یو‌اس‌ای تودی (usatoday) در یادداشتی به قلم "آن ماری اسلاتر" مدیر سابق برنامه ریزی سیاسی در وزارت خارجه آمریکا و استاد ممتاز امور بین الملل در دانشگاه پرینستون، تاکید کرده که تنها جایگزین برای توافق هسته ای، جنگ با ایران است.

    خانم اسلاتر بر این باور است که آمریکا چاره ای جز "پذیرش توافق" یا "وارد شدن به جنگ با ایران" ندارد و هزینه های گزینه نظامی به حدی زیاد است که تنها یک راه برای ایالات متحده باقی می گذارد: تن دادن به توافق هسته ای با ایران علیرغم وجود برخی نکات منفی در آن.

     خلاصه ای از این نوشتار که زیر عنوان "تنها جایگزین برای توافق هسته ای، جنگ با ایران است" تنظیم و منتشر شده را با هم مرور می کنیم:

    آیا برای بمباران ایران آماده اید؟ بسیار خوب. در غیر این صورت، بینی خود را بگیرید [به نقاط ضعف توافق توجه نکنید] و به نفع توافق هسته ای رای دهید.

    مخالفان توافق هسته ای با ایران، کاملا حق دارند که می گویند برای این توافق جایگزینی وجود دارد. ما می توانیم ایران را بمباران کنیم. یک حمله پایدار می تواند تاسیسات هسته ای این کشور را ویران کرده و احتمالا بخش بزرگی از ذخایر پلوتونیوم و اورانیوم با غنای بالای آن را از بین ببرد.

    پنتاگون تخمین زده که ویران کردن تاسیسات کنونی ایران، برنامه هسته ای این کشور را حدود دو سال به عقب باز می گرداند. این تخمین 18 تا 21 ماه بیشتر از تخمین قبلی است که می گوید حمله در شرایط پیش از توافق، 3 تا 6 ماه برنامه هسته ای را به عقب می راند.

    البته گزینه نظامی، پیامدهای دیگری را برای ما خواهد داشت. چنین اقدامی، یک "هدیه بزرگ" به گروه تروریستی داعش خواهد بود به این صورت که ما به دشمن بزرگ داعش حمله خواهیم کرد.

    این حمله همچنین موضع تندروها [!] در ایران را در نسل بعدی تقویت کرده و حرف هایی را که طی دهه های گذشته درباره "شیطان بزرگ" می زدند به اثبات خواهد رساند. این اقدام از سوی دیگر زیر پای میانه روهای ایرانی را خالی خواهد کرد که به دنبال معامله بر سر برنامه نامشروع [!] هسته ای ایران با پایان دادن به تحریم ها هستند.

    بمباران تاسیسات هسته ای ایران، اعلام جنگی آشکار به این کشور است که موجب اقدامات تلافی جویانه تهران از طریق حملات سایبری و تروریستی علیه آمریکایی ها و خاک ایالات متحده خواهد شد. واکنش آمریکا به حملات بعدی ایران می تواند ما را بار دیگر به جنگی علنی در خاورمیانه بکشاند.

   

  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 ساعت 19 و 24 دقیقه و 01 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر جمعه 30 مرداد 1394 ساعت 19 و 09 دقیقه و 10 ثانیه نظرات ()

  مقامات ارتش رژیم صهیونیستی بر پایه تحلیل‌های اطلاعاتی که نشان می‌دهند تسلیحات جنبش حزب‌الله لبنان نه تنها کشنده بلکه دقیق هستند، بیش از هر زمان دیگر از جنگ با حزب‌الله هراسان هستند.

  خبرگزاری فارس: اسرائیل بیش از هر زمان دیگر از توان آتش حزب‌الله هراسان است/تسلیحات حزب‌الله، کشنده و دقیق هستند

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طراحان جنگی ارتش رژیم صهیونیستی درباره احتمال جنگ با جنبش حزب‌الله لبنان می‌گویند مسئله در اینجا نه وقوع یا عدم وقوع جنگ بلکه زمان وقوع آن است. آنها، به گفته بسیاری از افراد آگاه به این موضوع، بر اساس نتایج برآوردهای اطلاعاتی، از توان آتش نیروهای حزب‌الله و گزارش‌هایی از همکاری‌های اخیر ارتش لبنان با نیروهای این جنبش هراسانند. 

  روزنامه «جروزالم‌پست» ضمن گزارش این مطلب افزود جنگ‌های اسرائیل تا کنون علیه کشورهایی در مرزهای مشخص اتفاق افتاده است اما این رژیم اکنون با شرایطی دست و پنجه نرم می‌کند که پیچیده‌تر از هر زمان دیگر است.

  این روزنامه به نقل از مقامات نظامی رژیم صهیونیستی می‌نویسد جنگ بعدی این رژیم در مناطق شمالی، دشوارترین عملیات شناخته شده تا به امروز خواهد بود، چرا که این رژیم را در برابر سازمان‌هایی قرار می‌دهد که کاملاً مصمم هستند و محدود به هیچ مرز جغرافیایی نیستند.

  مقامات جنگی اسرائیل از این نگران هستند که درگیری بعدی با حزب‌الله لبنان، بدون تردید به معنای آن است که مبارزان این جنبش که اکنون کنترل تعدادی از مناطق راهبردی در سوریه را در دست دارند می‌توانند جبهه شمالی در بلندی‌های جولان را زیر آتش خود بگیرند.

  مطابق این تحلیل، در صورتی که اسرائیل از بلندی‌های جولان هدف حمله قرار بگیرد با حملات مشابهی هم از جانب لبنان روبرو خواهد شد که جنبش‌های اسلامی در حال تقویت در آنجا هستند.

  جروزالم‌پست با بیان اینکه «همه می‌دانند این سناریو چگونه پیش خواهد رفت» می‌نویسد «فرماندهی جبهه داخلی» در مناطق شمالی و جنوبی هدف حملاتی با شدت قابل توجه قرار خواهد گرفت.

  روزنامه صهیونیستی در ادامه تأکید می‌کند: «خبرنگاران حوزه نظامی که اخبار ارتش را پوشش می‌دهند می‌گویند هرگز زمانی را به خاطر نمی‌آورند که فرماندهان بلندپایه ارتش اسرائیل به اندازه ماه‌های گذشته بر ضرورت نیاز به دفاع تأکید کرده باشند.»

  این تحلیل حاکی است اوضاع در مناطق شمالی به قدری «وخیم» خواهد شد که ارزیابی‌های میدانی ارتش اسرائیل در وهله اول بر ضرورت دفاع، قبل از حمله تأکید می‌کنند. جروزالم‌پست نوشت: «مقامات ارشد نظامی اسرائیل نیز به خوبی می‌دانند که بهترین راه برای پیروز شدن در جنگ جبهه شمال اتخاذ مجموعه‌ای از تدابیر دفاعی و در همان حین، وارد آوردن ضربه‌ای به دشمن است که نیروهای آن قدرت بازسازی نداشته باشند.»

  یکی از دلایل این نگرانی‌های مقامات وزارت جنگ ارتش رژیم صهیونیستی، مطابق این تحلیل، آن است که نهادهای اطلاعاتی اسرائیل از مدتها پیش سرگرم جمع‌بندی اطلاعاتی بوده‌اند که هدف آنها برآورد قدرت آتش نیروهای حزب‌الله بوده است.

  به نوشته جروزالم‌پست، جاسوس‌های اسرائیلی مدتها سرسختانه مشغول تحلیل تسلیحات اسرائیل بوده‌اند و «نتیجه‌گیری آنها این است که تسلیحات حزب‌الله نه تنها کشنده، بلکه دقیق هستند.»

  برخی از این تسلیحات توسط خود حزب‌الله ساخته شده‌اند و بخش اعظم آنها را ایران در اختیار مبارزان این جنبش قرار داده است. به نوشته جروزالم‌پست بر خلاف زمانی که یک سازمان با قدرت آزاررسانی در سطح محدود بود «اکنون این اجماع وجود دارد که اسرائیل در حال مقابله با یک سازمان نظامی تمام عیار است.»

  این تحلیل اضافه می‌کند: «تحلیلگران در هفته‌های گذشته شاهد یک پیوند نظامی تاریخی که بین حزب‌الله و ارتش لبنان شکل گرفته بوده‌اند.»

  به نوشته این روزنامه، سربازان فرماندهی جبهه شمالی که در واحدهای دیده‌بانی مستقر هستند متوجه اقدامات گشتی مشترک توسط نیروهای ارتش لبنان و نیروهای حزب‌الله شده‌اند.  

  در بخش پایانی این گزارش نوشته شده است: «آیا این امکان وجود دارد که ارتش لبنان در جنگ بعدی در کنار حزب‌الله مبارزه کند؟ اسرائیل این را رد نمی‌کند و دارد خودش را برای آن آماده می‌کند.»

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر جمعه 30 مرداد 1394 ساعت 19 و 07 دقیقه و 28 ثانیه نظرات ()

  نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان و مدیر اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه گفت تحویل سامانه های موشکی اس300 به ایران تامین کننده امنیت تاسیسات اتمی صلح آمیزی خواهد بود که روسیه در احداث آنها کمک می کند.

  خبرگزاری فارس: مقام روسی: تحویل اس300 تامین کننده امنیت تاسیسات هسته‌ای صلح آمیز ایران است

  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، ضمیر قبولوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان و مدیر اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه گفت تحویل سامانه های موشکی اس300 به ایران تامین کننده امنیت تاسیسات اتمی صلح آمیزی خواهد بود که روسیه در احداث آنها کمک می کند.

  قبولوف ضمن اعلام این مطلب گفت: اگر ایران سامانه های اس300 را دریافت کند، عالی خواهد بود. این سلاح مطلقا تدافعی است که امنیت از جمله امنیت تاسیسات اتمی صلح آمیزی را تامین می کند که روسیه در احداث آنها در ایران کمک می کند.

  میخائیل بوگدانوف، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور خاور نزدیک و آفریقا و معاون وزیر امور خارجه روسیه به تازگی در مصاحبه با خبرگزاری روسی "ریانووستی" اعلام کرد مسکو و تهران درباره تحویل سامانه موشکی پدافند هوایی اس 300 به ایران به توافق رسیده و این مساله خاتمه یافته و فقط بررسی جزئیات فنی آن در پیش است.

  قرارداد تحویل سیستم های اس-300 در اواخر سال 2007 میلادی امضا شد و قرار بود روسیه 5 آتشبار از این سیستم های موشکی پدافند هوایی به ارزش حدود 800 میلیون دلار را به ایران تحویل دهد اما در ماه سپتامبر سال 2010 دمیتری مدودف رئیس جمهور وقت روسیه با صدور فرمانی تحت عنوان «تدابیر مربوط به اجرای قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد، مورخه 9 ژوئن سال 2010 میلادی»، از جمله تحویل سیستم های اس ـ 300 را ممنوع کرد.

  مسکو قرارداد تحویل سامانه های س-300 را در سپتامبر همان سال لغو کرد.

  پیش تر  ایران به خاطر عدم تحویل اس-300 از شرکت روسی «روس آبارون اکسپورت» به دادگاه بین المللی ژنو شکایت کرده و تقاضای 4 میلیارد دلار غرامت نمود که اکنون دو طرف در حال مذاکره درباره پس گرفته شده این شکایت هستند.

  ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه روز دوشنبه 13 آوریل امسال با صدور حکمی ممنوعیت تحویل سیستم های موشکی پدافند هوایی اس-300 را به ایران لغو کرد.

  سیستم های اس-300 ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است. سیستم اس-300 می‌تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله 150 کیلومتری و ارتفاع 27 کیلومتری نابود کند.

  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 ساعت 19 و 08 دقیقه و 11 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 54 دقیقه و 18 ثانیه نظرات ()
  یک وبگاه تحلیلی آمریکایی مدعی شلیک آزمایشی موشک ویژه طراحی شده نیروی دریایی آمریکا برای مقابله با قایق‌های تندرو در خلیج فارس شد.
  آزمایش موشکی آمریکا علیه قایق‌های تندرو سپاه
  به گزارش جهان، نیروی دریایی آمریکا در اقدامی جهت مقابله با رشد فزاینده تهاجمی ایران در خلیج فارس موشک‌های جدیدی را آزمایش کرده است.

  بنوشته وبگاه «فوول»، با وجود توافق هسته‌ای با ایران، کشتی‌های جنگی این کشور اقدام‌های خصمانه انجام می‌دهند به طوری که هفته گذشته یک ناوچه ایرانی مسلسل خود را بسوی یک بالگرد نیروی دریایی آمریکا که در حال تمرین همراه با یک کشتی کمکی بود ، نشانه گرفت. هرچند که گلوله‌ای در این ماجرا شلیک نشد، اما حداقل ۲بار در سال قایق‌های گشتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه کشتی‌های تجاری غیر مسلح شلیک می‌کنند و بنابر از جانب قایق‌های تندروی ایران تهدید وجود دارد.

  بر اساس این گزارش، نیروی دریایی ارتش و سپاه ایران دارای چندین کشتی جنگی، زیر دریایی، رزم ناو، ناوچه هستند و البته بخش عمده توان نظامی دریایی ایران متشکل از ناوگانی متجاوز از ۲۰۰ قایق موشک انداز ، قایق‌های گشت زنی، قایق‌های هجومی تندرو و هاورکرافت است.

  وبگاه مذکور در ادامه با اشاره به تهدید بودن نیروی دریایی ارتش و سپاه ایران در خلیج فارس مدعی مختصر بودن دامنه تهدید آن‌ها شد و نوشت: درست است که آن‌ها تهدید هستند اما تهدیدی بسیار کوچک و حیف است موشک‌های «هارپوون» یا «تام هاک» یک میلیارد دلاری ‌برای منهدم کردن آن‌ها هزینه شود. پس آن‌چه که لازم است موشکی کوچکتر و ارزانتر برای رد گیری چندین قایق کوچک است که نام منظم و انبوه علیه اهداف خود حمله می‌کنند و بنابر این برای مقابله با چنین مواردی موشک‌های «هل فایر» تولید شده‌اند.

  وبگاه فوول در ادامه به شلیک آزمایشی موشک اصلاح شده سطح به سطح «لانگ باو هل فایر» کارخانه لاکهید مارتین اشاره کرد و نوشت: این موشک‌ها ویژه مقابله با تهدید‌های ناشی از قایق‌های تند روی ایران طراحی شده‌اند. موشک هل فایر ۵ مایل برد دارد و خود هدایت شونده است و بمجرد مشاهده تهدید بسوی هدف شلیک خواهد شد.

  به نوشته فارس، در انتهای این گزارش آمده است: ظاهرا نیروی دریایی آمریکا ۸ موشک لانگ باو هل فایر را بسوی اهدافی شبیه قایق‌های تندروی کوچک شلیک کرده و ۷ مورد آن به اهداف مورد نظر اصابت کرده است
  آخرین ویرایش: دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 59 دقیقه و 23 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 51 دقیقه و 06 ثانیه نظرات ()

  ملک سلمان در پی تشکیل یک جبهه علیه فعالیت های ایران و نفوذ آن در منطقه است و حمایت عربستان از این آتش بس طولانی مدت نیز در همین راستا می باشد.

  به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، نشریه "رای الیوم" در تحلیلی به نقل از روزنامه "هاآرتص" به بهبود روابط بین عربستان سعودی و ترکیه برای تشکیل یک جبهه علیه ایران پرداخت و نوشت: «مقامات ترکیه از میانجیگری مصر و ترکیه بین اسرائیل و حماس برای ایجاد یک آتش بس بلند مدت و رفع حصر از نوار غزه خبر دادند و گفتند که فضای حاکم بر این گفتگو ها مثبت بوده است.»

    این روزنامه صهیونیستی افزود: «هفته گذشته "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه با "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس درباره راه اندازی بندر "غزه" و باز کردن گذرگاه آبی به شمال قبرس دیدار و گفتگو کردند. همچنین یک هیئت دیپلماسی بلند پایه حماس که در بین آن ها "اسماعیل هنیه"، "فوزی برهوم" و "خلیل الحیه" دیده می شود قصد دارد برای دیدار با رئیس اطلاعات مصر راهی این کشور شوند.»

    هاآرتص درباره سناریوی آل سعود و سران وابسته عرب برای ایران نوشت: «عربستان و کشورهای عربی خلیج [فارس] از تلاش های مصر و ترکیه برای یک آتش بس طولانی مدت بین حماس و اسرائیل در راستای کاهش نفوذ و تاثیر جمهوری اسلامی ایران بر نوار غزه و ممانعت از گسترش روابط با حماس حمایت می کنند.»

    این روزنامه در ادامه تاکید کرد: «"ملک سلمان" در پی تشکیل یک جبهه علیه فعالیت های ایران و نفوذ آن در منطقه است و حمایت عربستان از این آتش بس طولانی مدت نیز در همین راستا می باشد و به همین دلیل است که عربستان سعودی به دنبال بهبود روابط خود با آنکارا است. عربستان سعودی سعی دارد برای مقابله با نفوذ و تاثیر ایران در نوار غزه و ممانعت از گسترش روابط تهران با حماس آن را به آغوش اعراب بازگرداند.»

    هاآرتص در پایان درباره تشکیل جبهه اسرائیلی-عربی علیه ایران می نویسد: «در صورتی که حماس و اسرائیل -به صورت غیر مستقیم- به توافق برسند، برای تشکیل یک جبهه مشترک اسرائیلی-عربی، اسرائیل باید علاوه بر ترکیه و حماس، روابطش را نیز با مصر بهبود ببخشد.»

  آخرین ویرایش: دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 54 دقیقه و 16 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 49 دقیقه و 21 ثانیه نظرات ()
  احمد الاسیر (آن روز که اسیر شد) دیگر آن شیخ پر مدعا نبود و حتی آنقدر شجاعت نداشت که کاری شبیه آنچه که در تاریخ آمده است انجام دهد.
  "الاسیر" چگونه از ادعاهای خود دست کشید ؟!
  به گزارش افکارخبر، سایت "المنار" درباره دستگیری "احمد الاسیر" نوشت: تا به حال دیده اید کسی که مدعی آرمانی خاص است به راحتی دست از آرمان و عقاید خود بکشد؟ معمولا کسانی که به آرمان خاصی اعتقاد دارند و به خاطر آن جنگیده اند خصلتهای مثبتی در راه همان آرمان کسب کرده اند مگر اینکه فرد این صفات و خصلتها را به زور و به ناحق به خود بسته باشد، که در این صورت در همان مرحله اول آزمایش تمام این ادعاها در همان سوراخی که خود او کنده است، چال می شوند.


  احمد الاسیر (آن روز که اسیر شد) دیگر آن شیخ پر مدعا نبود و حتی آنقدر شجاعت نداشت که کاری شبیه آنچه که در تاریخ آمده است انجام دهد.
  همه ما این "شیخ" پر مدعا را می شناسیم و در جریان تمام تلاشهای بیوقفه اش برای ایجاد فتنه بین شیعه و سنی هستیم، او روزگاری به روی کشور و همه مردم لبنان تیغ کشیده بود گاهی در تلاش برای فروپاشی ارتش افسران اهل سنت را به جدا شدن از آن و پیوستن به خود فرامی خواند؛ در حالی که نهاد نظامی در لبنان هیچگاه دربند گرایشهای فرقه ای و مذهبی نبوده است و گاهی مقاومت و رهبر و سلاح آن را مورد مورد حمله قرار می داد. وی در نهایت حماقت خواستار خلع سلاح مقاومت می شد آنهم سلاحی که تنها دشمن را هدف قرار داده و دشمن صهیونیستی هزاران حساب از ان می برد گو اینکه در جنگ ژوئیه 2006 تمام جهان رو در روی مقاومت قرار گرفتند تا آن را خلع سلاح کنند، غافل از اینکه سلاح مقاومت مقدستر از آن است که دست اوهام رژیم صهیونیستی به آن برسد. سلاح مقاومت همیشه حامی و پشتیبان ارتش و ملت بوده است و به آن درس وطن دوستی داده است. ارتش لبنان و افسران و افراد آن، خط قرمز هستند. مقاومت و سید مقاومت و رزمندگان مقاومت هر جا که باشند، خط قرمز هستند کما اینکه ملتی که از ارتش و مقاومت خود حمایت می کنند هم خط قرمز هستند.


  اما الاسیر تروریست، تمام این خطوط قرمز را نقض کرده است و جسارتها و حماقتهایش او را به جایی رساند که به اتهام تروریسم و بر هم زدن امنیت کشور تحت تعقیب قرار گرفت. و در فرودگاه بین المللی بیروت در حالی که قصد داشت با پاسپورت جعلی که اینهم نشانه ضعف شخصیت و اخلاق اوست، کشور را ترک کند دستگیر شد.


  هر عاقلی و هر کس اندک بهره ای از حس وطن دوستی داشته باشد به خوبی می تواند بفهمد که این تروریست هیچگاه دغدغه وطن دوستی و وطن پرستی نداشته است بلکه مجری اوامر رژیم اسرائیل و متحدین تکفیری اش بوده است. الاسیر از هر فرصتی برای کمک خواهی از حامیان صهیونیستی و تکفیری خود از طریق ارسال فایلهای تصویری و صوتی استفاده می کرد درست مثل کسی که در یک کشور بزرگ که در مقابل تروریسم و تکفیریها متحد شده است فریاد کمک سر می دهد و کسی به دادش نمی رسد.


  در اینجا سؤالی مطرح می شود چه کسانی جز دشمنان این کشور و به طور مشخص رژیم صهیونیستی و حامیان آن و گروههای تکفیری و حامیان پشت پرده آن، حرکت الاسیر را برنامه ریزی و ایجاد و تقویت کرده اند.


  احمد الاسیر، توانمندیهای نهادهای امنیتی لبنان را دست کم گرفته بود لذا شکار آسان و ارزشمندی شد برای کسانی که اطلاعاتی از حامیان مالی وی داشتند و می دانستند چه کسانی نقشه ها را به وی القا می کند تا در کمال خونسردی و بی ترس از خدا دست به جنایت بزند.


  در اینجا از نهادهای امنیتی و نظامی و تمام کسانی که به برچیده شدن بساط این تروریست کمک کردند تشکر می کنیم و به احترام تمام شهدای ارتش لبنان و مقاومت غیورانه و جانفشانی آنها در راه وطن و وحدت اراضی کشور و دفاع از مرزهای آن، سر تعظیم فرود می آوریم. و با افتخار به آنها عرض ارادت می کنیم.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 43 دقیقه و 53 ثانیه نظرات ()
  روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی تأکید کرد، عربستان سعودی با تلاش برای پایین نگه داشتن قیمت نفت، روزانه در حال آتش زدن میلیاردها دلار از داراییهای خود است.
  عربستان دارایی های خود را به آتش می کشد
  به گزارش افکارخبر، این روزنامه تحلیل خود آورده است: عربستان به طور بی سابقه ای میلیاردها دلار از ذخیره مالی خود را صرف پایین نگه داشتن قیمت نفت در حد 50 دلار در هر بشکه کرده است و همزمان نیز هزینه مورد نیاز برای حمله به یمن و سوریه را تأمین می کند.

  هر هفته 2میلیارد دلار برداشت ارزی
  این روزنامه می افزاید: عربستان از سپتامبر 2014 تا ژوئن 2015 هر هفته دو میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی خود برداشت کرده است. در نتیجه بانک مرکزی این کشور اعلام کرده که ذخیره ارزی عربستان ظرف کمتر از 9 ماه از 746 میلیارد دلار به 672 میلیارد دلار کاهش یافته است.

  130 میلیارد هزینه در امان ماندن از انقلاب بهار عربی
  ایندیپندنت می نویسد: عربستان که به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت در جهان، اختیار سازمان اوپک را به دست گرفته است، بخشی از درآمدهای نفتی خود را صرف در امان ماندن پیامدهای اجتماعی انقلاب ها کرد. این کشور با شروع انقلابها در کشورهای عربی علاوه بر افزایش حقوق کارمندان اقدام به ارتقای سطح خدمات اجتماعی کرده است مجموع این اقدامات بیش از 130 میلیارد دلار هزینه روی دست این کشور گذاشت.

  کشوری که به خود خسارت زد
  این روزنامه انگلیسی خاطرنشان کرد، تعدادی از کارشناسان معتقدند عربستان به دلیل مخالفتهای قبلی با کاهش سطح تولید جهانی نفت در اوپک که باعث کاهش قیمت نفت از 104 به 50 دلار شد عملا به خود خسارت زده است.

  خسارت 2میلیارد دلاری به روسیه
  کارشناسان گفته اند: این کشور سعی کرد به منظور اعمال فشار بر رقبای خود و تضعیف روسیه قیمت جهانی نفت را پایین بیاورد در حالی که این موضوع بر کل کشورها از چین گرفته تا ونزوئلا تأثیر گذاشت و حتی روسیه در این ماجرا متحمل 2 میلیارد دلار خسارت شد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 43 دقیقه و 40 ثانیه نظرات ()
  موسسه اطلاع رسانی "البصیره" وابسته به جبهه تروریستی النصره با انتشار دومین قسمت از پیام ویدیویی، موضع این گروهک در برابر تروریست های داعش و راه تعامل با آن را مشخص کرد.
  به گزارش مشرق، با آن که گروهک تروریستی النصره مواضع خود را در حومه شمالی حلب به دلیل دخالت نظامی ترکیه ترک کرده اما در بیانیه خود لحن شدیدی در برابر دیگر گروه تروریستی درحال جنگ در سوریه یعنی داعش اتخاذ کرده است.

  در این پیام ویدیویی شخصی به نام "ابومجاهد المصری" یکی از سرکردگان شرعی النصره می گوید که بزرگترین مصیبت اهالی شام خوارج (اشاره به داعش) هستند و پیامبر اسلام (ص) درباره آنها هشدار و دستور به قتل آنان داده است.

  وی می افزاید: بزرگان در توصیف و حکم این قوم با هم اختلاف دارند اما درباره وجوب جنگ با آنها و بدعتشان هم عقیده اند؛ آنها در برخی مواضع از احکام ستمگران و در برخی موارد از احکام مرتدین پیروی می کنند.

  این سرکرده النصره در ادامه در تعارض با فتوای تعدادی از نظریه پردازان جریان به اصطلاح جهادی از جمله "ابومحمد المقدسی" تاکید کرده که صحیح ترین موضع در برابر داعش جنگیدن با آنهاست و نه فقط دفع فتنه این گروه.

  یکی دیگر از عناصر جبهه النصره به نام "ابویاسر المهاجر" نیز ادعا کرده که در آغاز "انقلاب سوریه" مناطق مختلف به سرعت به دست "انقلابیون" می افتاد و چیزی تا سرنگونی نظام بشار اسد نمانده بود اما گروهی با پرچم سیاه که توسط عده ای خارج از دین و افسران سابق حزب بعث (عراق) رهبری می شدند بر ما سایه انداختند و خشک و تر را با هم سوزاندند.

  وی ادامه داد: داعشی ها و در راس آنها البغدادی و العدنانی برای "مجاهدان" در مواردی حکم تکفیر صادر کردند که در اصل موجب کفر نیست و با این کار با روش اهل سنت و جماعت مخالفت کردند و همین امر باعث شد تا انتحاری ها را به مقرهای "مجاهدان" در ریف شمالی حلب اعزام کنند.

  این عنصر النصره در ادامه با تهدید تروریست های داعش گفت: ما به اذن خدا با خود عهد بسته ایم تا سنت پیامبر(ص) را در میان شما به پا داریم و مانند قوم عاد شما را به هلاکت رسانیم و احدی از شما تکفیری های افراطی را باقی نگذاریم.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 38 دقیقه و 34 ثانیه نظرات ()
  رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: جمهوری اسلامی ایران با اغلب همسایگان خود روابط دوستانه دارد البته برخی کشورها هم با ما اختلاف دارند و لجاجت و خباثت انجام می دهند.
  به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در دیدار علما، صاحبنظران و میهمانان اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیونهای اسلامی، مبارزه با نقشه های استکبار در منطقه را مصداق بارز جهاد فی سبیل الله خواندند و با اشاره به مقابله قاطع با «تلاش امریکا برای سوءاستفاده از نتایج مذاکرات هسته ای و نفوذ اقتصادی سیاسی و فرهنگی در ایران»، افزودند: نقشه نظام سلطه در منطقه بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است که باید با نقشه های صحیح هجومی و دفاعی به مبارزه هوشیارانه و بی وقفه با آن پرداخت.

  اجازه نفوذ و حضور آمریکایی‌ها در ایران را نمی‌دهیم/ دست دوستی به سوی همه دولتهای اسلامی دراز می کنیم/ «ایجاد اختلاف و نفوذ»، نقشه نظام سلطه در منطقه

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برگزاری ششمین مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، لازمه پیروی از اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین را ترویج معارف اسلامی، اقامه احکام الهی، مجاهدت در راه خدا با همه وجود، و مبارزه با ظلم و ظالم برشمردند و تأکید کردند: مجاهدت در راه خدا فقط به معنای جنگ نظامی نیست بلکه شامل مبارزه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی نیز می شود.

  حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: امروز مصداق عینی مجاهدت در راه خدا شناخت نقشه های استکبار در منطقه اسلامی و بویژه منطقه راهبردی و حساس غرب آسیا و برنامه ریزی برای مبارزه با آنها است که این مبارزه باید شامل مقابله دفاعی و مقابله هجومی باشد.

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به توطئه های استکبار در منطقه در یکصد سال گذشته گفتند: اگر چه توطئه های استکبار در منطقه اسلامی، سابقه ای طولانی دارد اما فشارها و توطئه ها از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، تشدید شد تا این تجربه در دیگر کشورها تکرار نشود.

  ایشان خاطرنشان کردند: نظام جمهوری اسلامی از 35 سال گذشته همواره هدف تهدیدها، تحریم ها، فشارهای امنیتی و توطئه های گوناگون سیاسی بوده و ملت ایران به این فشارها عادت کرده است.

  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته توطئه های دشمنان در منطقه غرب آسیا، بعد از نهضت بیداری اسلامی که چند سال قبل از شمال آفریقا آغاز شد، به دلیل سراسیمگی دشمن شدت بیشتری گرفت.

  حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: تصور آنها این است که توانسته اند، نهضت بیداری اسلامی را سرکوب کنند اما این نهضت سرکوب شدنی نیست و همچنان ادامه دارد و دیر یا زود واقعیت خود را نشان خواهد داد.

  حضرت آیت الله خامنه ای، نظام سلطه و در رأس آن ایالات متحده امریکا را مصداق عینی و مظهر کامل «مفهوم دشمن» خواندند و تأکید کردند: آمریکا هیچ بهره ای از اخلاقیات انسانی ندارد و بدون هیچ ابائی و در پوشش الفاظ زیبا و لبخند، دست به خباثت و جنایت می زند.

  رهبر انقلاب اسلامی سپس، به تبیین نقشه دشمن در شرایط کنونی پرداختند و افزودند: این نقشه بر دو پایه «ایجاد اختلاف» و «نفوذ» استوار است.

  حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص طراحی دشمن برای اختلاف انگیزی خاطرنشان کردند: ایجاد اختلاف میان دولتها و خطرناک تر از آن میان ملتها در دستور کار استکبار قرار دارد.

  ایشان با اشاره به اینکه در مقطع فعلی برای ایجاد اختلاف میان ملتها از عناوینی همچون شیعه و سنی استفاده می شود، انگلیسی ها را متخصص اختلاف افکنی و امریکاییها را شاگرد آنها خواندند و افزودند: ایجاد گروههای جرار، هتاک و جبار تکفیری که امریکاییها به دست داشتن در ایجاد آنها اذعان کرده اند، مهمترین ابزار برای ایجاد اختلاف های به ظاهر مذهبی میان ملتها است که متأسفانه برخی مسلمانان ساده لوح نیز به دلیل نداشتن بصیرت، فریب این توطئه و نقشه را خورده و در داخل طراحی دشمن قرار گرفته اند.

  رهبر انقلاب اسلامی نمونه واضح این موضوع را مسئله سوریه بیان کردند و گفتند: هنگامی که در تونس و مصر، حکومتهای طاغوتی با شعارهای اسلامی سرنگون شدند، امریکاییها و صهیونیستها تصمیم گرفتند از این فرمول برای نابودی کشورهای مقاومت استفاده کنند و به همین دلیل به سراغ سوریه رفتند.

  حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: بعد از آغاز ماجرای سوریه، عده ای مسلمان بی بصیرت در نقشه طراحی شده قرار گرفتند و با پر کردن جدول دشمن، کشور سوریه را به چنین وضعیتی رساندند.
  ایشان تأکید کردند: آنچه که امروز در عراق، سوریه، یمن و مناطق دیگر در حال روی دادن است و تلاش می شود از آن به عنوان «جنگ مذهبی» یاد شود، به هیچ وجه جنگ مذهبی نیست بلکه جنگ سیاسی است.

  رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: امروز مهمترین وظیفه، تلاش برای از بین بردن این اختلافها است.

  حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: ما صریحاً و علناً گفته ایم که جمهوری اسلامی ایران دست دوستی را به سوی همه دولتهای اسلامی منطقه دراز می کند و با دولتهای مسلمان هیچ مشکلی ندارد.

  ایشان افزودند: جمهوری اسلامی ایران با اغلب همسایگان خود روابط دوستانه دارد البته برخی کشورها هم با ما اختلاف دارند و لجاجت و خباثت انجام می دهند ولی ایران بنا را بر روابط خوب با همسایگان و دولتهای اسلامی و بویژه ملتهای منطقه گذارده است.

  رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مبنای رفتار جمهوری اسلامی ایران، اصولی است که امام بزرگوار (ره) بواسطه پایبندی به آنها توانست انقلاب اسلامی را پیروز کند و به مرحله ثبات برساند.

  حضرت آیت الله خامنه ای «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» را یکی از اصول و مبانی مستحکم نظام اسلامی خواند و تأکید کردند: ما براساس درس امام بزرگوار (ره) و خط مسلم جمهوری اسلامی، با استکبار سرآشتی نداریم اما با برادران مسلمان بنای دوستی و رفاقت داریم.

  ایشان خاطرنشان کردند: ما در حمایت از مظلوم توجهی به مذهب نمی کنیم و همان حمایتی را که از برادران شیعه خود در لبنان کردیم، از برادران اهل سنت خود در غزه نیز انجام داده ایم و مسئله فلسطین را مسئله اول جهان اسلام می دانیم.

  حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی موضوع «ایجاد اختلاف» به عنوان پایه اول نقشه دشمن در منطقه اسلامی غرب آسیا، خاطرنشان کردند: تشدید اختلاف در دنیای اسلام ممنوع است و ما با هر رفتار و حرکتی که موجب ایجاد اختلاف شود حتی از جانب برخی گروههای شیعه مخالفیم و اهانت به مقدسات اهل سنت را محکوم می کنیم.

  رهبر انقلاب اسلامی، «نفوذ» در کشورهای منطقه را دومین نقشه شوم امریکا برشمردند و تأکید کردند: ایالات متحده درصدد نفوذ دهها ساله در منطقه و بازسازی آبروی از دست رفته خویش است.

  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاش واشنگتن برای سوءاستفاده از نتایج مذاکرات هسته ای افزودند: امریکایی ها می خواهند از توافقی که هنوز نه در ایران و نه در امریکا تکلیفش و رد یا قبول شدنش معلوم نیست، وسیله ای برای نفوذ در ایران بسازند اما ما این راه را قاطعانه بسته ایم و با همه توان بالای خود، اجازه نفوذ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و یا حضور سیاسی در ایران را به امریکایی ها نمی دهیم.

  ایشان سیاستهای منطقه ای جمهوری اسلامی را نقطه مقابل سیاستهای منطقه ای امریکا خواندند و افزودند: آنها به دنبال تجزیه کشورهای منطقه و ایجاد کشورهای کوچک و تابع هستند اما به حول و قوه الهی این اتفاق رخ نخواهد داد.

  رهبر انقلاب هشدارهای قبلی خود را درباره تلاش امریکا برای تجزیه عراق یادآوری کردند و افزودند: برخی، از آن سخنان تعجب می کردند اما امروز امریکایی ها بصراحت از تجزیه عراق دم می زنند.

  حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: تجزیه عراق و اگر بتوانند سوریه، هدف مشخص امریکایی هاست اما تمامیت ارضی کشورهای منطقه و عراق و سوریه برای ما بسیار مهم است.

  رهبر انقلاب در ادامه تبیین تقابل سیاستهای منطقه ای جمهوری اسلامی با سیاستهای رژیم ایالات متحده، افزودند: ایران، از مقاومت در منطقه از جمله مقاومت فلسطین کاملاً دفاع می کند و از هرکسی که با اسرائیل مبارزه می کند و رژیم صهیونیستی را می کوبد حمایت خواهد کرد.

  ایشان مقابله با سیاستهای تفرقه انگیز امریکا و مراکز اختلاف افکن را از دیگر سیاستهای اصلی ایران برشمردند و تأکید کردند: ما تشیعی را که پایگاه و مرکز تبلیغاتش لندن است و نقش جاده صاف کن استکبار را ایفا می کند اصولاً تشیع نمی دانیم.

  رهبر انقلاب دفاع جمهوری اسلامی ایران از همه مظلومان از جمله مردم بحرین و یمن را خاطرنشان کردند و افزودند: برخلاف ادعاهای بی پایه، ما در این کشورها دخالتی نمی کنیم اما به حمایت از مردم مظلوم ادامه می دهیم.

  ایشان با انتقاد شدید از کشتار مظلومان یمن و ویران کردن این کشور گفتند: پیگیری برخی اهداف سیاسی آن هم با روشهای حماقت آمیز، باعث ادامه جنایات در حق مردم یمن شده است.

  حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنانشان افزودند: در مناطق دیگر جهان اسلام از جمله پاکستان و افغانستان نیز حوادث دردآوری روی می دهد که مسلمانان باید با بصیرت و هوشیاری این مشکلات را علاج کنند.

  رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان، اتحادیه رادیو تلویزیونهای اسلامی را مرکزی بسیار مهم برای مقابله با امپراطوری خطرناک و مافیای پیچیده رسانه های امریکایی -  صهیونیستی خواندند و افزودند: این حرکت باید کاملاً تقویت شود و گسترش یابد.

  ایشان فاصله فراوان رسانه های اکثر کشورهای اسلامی از خواستهای مردم مسلمان و تبعیت این رسانه ها از سیاستهای خطرناک استکبار را یادآور شدند و افزودند: «امپراطوری رسانه ای ظالمان»، در عین ادعای بی طرفی، با تحریف و دروغ و انواع روشهای پیچیده، در خدمت اهداف زورگویان جهانی است.

  رهبر انقلاب در پایان سخنانشان افزودند: با وجود رجزخوانی های استکبار و دنباله های آن، بدون تردید عزت و قدرت اسلام، به برکت حضور مردان و جوانان و زنان مجاهد، روشن و تضمین شده است و آینده منطقه به ملتهای مسلمان تعلق دارد.

  در پایان این دیدار، رهبر انقلاب با جمعی از میهمانان، از نزدیک دیدار و گفتگو کردند.

  پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)با بیان گزارشی از اجلاس ششم مجمع گفت: جلسه عمومی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با حضور علمای و شخصیتهای بیش از 30 کشور جهان تشکیل شده است.

  حجت‌الاسلام کریمیان دبیرکل اتحادیه رادیو تلویزیون‌های کشورهای اسلامی نیز در گزارشی خاطرنشان کرد: تلاش برای ایجاد ادبیاتی جدید در عرصه رسانه ای با معیارهای اسلامی، کسب اعتماد عمومی، تمرکز بر تربیت نیروی انسانی، ایجاد سازوکار تولید توزیع و انتشار خبر و تلاش برای مدیریت محتوا از مهمترین اقدامات اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی بوده است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 36 دقیقه و 40 ثانیه نظرات ()
  سخنان امروز مقام معظم رهبری بازتابهای گسترده ای در رسانه های بین المللی داشته است.
  به گزارش افکارخبر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز دوشنبه در دیدار علما، صاحبنظران و میهمانان اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیونهای اسلامی، مبارزه با نقشه های استکبار در منطقه را مصداق بارز جهاد فی سبیل الله خواندند و با اشاره به مقابله قاطع با «تلاش آمریکا برای سوءاستفاده از نتایج مذاکرات هسته ای و نفوذ اقتصادی سیاسی و فرهنگی در ایران»، افزودند: نقشه نظام سلطه در منطقه بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است که باید با نقشه های صحیح هجومی و دفاعی به مبارزه هوشیارانه و بی وقفه با آن پرداخت.


  در همین راستا، «رویترز» به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد که بر نامعلوم بودن نتیجه نهایی تفاهم هسته ای وین اشاره دارد و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری نوشت: نیت آنها (آمریکا) این بود که از این توافق راهی پیدا کنند برای نفوذ در کشور؛ ما این راه را بستیم؛ ما این راه را به طور قاطع خواهیم بست. نه نفوذ اقتصادی آمریکا را در کشور اجازه خواهیم داد، نه نفوذ سیاسی و نه نفوذ فرهنگی.


  با این حال این رسانه انگلیسی زبان مدعی شد که به باور تحلیلگران با توجه به حمایت رهبر عالی انقلاب از «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در طول مذاکرات، امکان کمی وجود دارد که وی با توافق هسته ای ایران مخالفت کند.


  از سوی دیگر «آسوشیتد پرس» سخنان امروز مقام معظم رهبری را نشانه ای ازحمایت ضمنی ایشان از خواست مجلس ایران مبنی بر بازنگری و رای گیری درباره توافق هسته ای ایران دانست.


  با توجه به اینکه مجلس و شورای عالی امنیت ملی ایران طی روزهای آینده جمع بندی به دست آمده در مذاکرات هسته ای ایران را بررسی خواهند کرد، آسوشیتدپرس به بیانیه بیش از 200 نماینده ایرانی اشاره کرد که در آن از حسن روحانی خواسته اند تا توافق هسته ای ایران را برای رای گیری تسلیم مجلس کند.

  «نیویورک تایمز» نیز با اتخاذ رویکردی مشابه از عدم رای قطعی مقام رهبری در خصوص توافق هسته ای ایران سخن گفت اما این نکته را یادآوری کرد که ایشان به دفعات حمایت خود را از مذاکره کنندگان هسته ای ایران اعلام کرده اند.

  روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نیز به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: توافق هسته ای ایران به منزله گشودن درهای جمهوری اسلامی ایران به روی نفوذ سیاسی و اقتصادی آمریکا نیست و امکان رد این توافق از سوی هر دو کشور وجود دارد.    

  پایگاه خبری «العهد» لبنان در صفحه نخست خود فرمایشات مقام معظم رهبری را پوشش داد و به نقل از ایشان اعلام کرد ما هرگز اجازه نفوذ آمریکا در ایران را نمی دهیم و با تمام قوا در برابر این موضوع ایستادگی می کنیم. ایشان همچنین در رابطه با وضعیت یمن فرمودند: ما به ملت مظلوم یمن کمک می کنیم و در این راه هر چه در توان داشته باشیم ارایه خواهیم کرد.

  شبکه تلویزیونی «المیادین» نیز اظهارات رهبر انقلاب را به صورت اخبار فوری منتشر کرد و به نقل از وی گفت: آمریکایی های برای تجزیه عراق و سوریه تلاش می کنند اما این امر محقق نخواهد شد.

  پایگاه خبری «المنار» نیز در صفحه نخست خود به انعکاس سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و در تیتری به نقل از ایشان نوشت: با تمام قوا در برابر هر گونه نفوذ آمریکا ایستادگی خواهیم کرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 20 دقیقه و 19 ثانیه نظرات ()

  شنیده‌ها حاکی از این است که مهدی هاشمی برای انتقال از بند اقتصادی زندان اوین به بند سیاسی و امنیتی این زندان درخواست داده است.

  خبرگزاری فارس: درخواست مهدی هاشمی برای انتقال از بند اقتصادی به بند سیاسی و امنیتی

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، شنیده‌ شده که مهدی هاشمی برای انتقال از بند اقتصادی به بند زندانیان سیاسی و امنیتی زندان اوین درخواست داده است.

  این در حالیست که فاطمه هاشمی،‌ خواهر مهدی در گفت‌وگو با شرق گفته‌بود که مهدی هاشمی شب اول زندان را در سوئیت محمدرضا رحیمی در بند ٢٤١ اوین گذرانده است.

  فاطمه هاشمی از برگزاری اولین ملاقات حضوری تعدادی از اعضای خانواده با مهدی، در شنبه‌ای که گذشت، خبر می‌دهد و می‌گوید: «از زمانی که مهدی را بردند زندان، چندبار تماس تلفنی داشت و پیگیر ملاقات بودیم. با رئیس زندان در همین باره تلفنی صحبت کردیم. رئیس زندان گفت که درباره مهدی و مرخصی او، این موضوع دست من نیست و باید با نماینده دادستان، صحبت کنید. یک بار هم به‌صورت حضوری پیش نماینده دادستان رفتیم».

  فاطمه هاشمی در توصیف شرایط مهدی از زندان هم می‌گوید: «حالش خوب بود. مهدی گفت آنها در سالنی هستند به اندازه ٧٣ متر. این سالن در زیرزمین است و ٢٨ نفر هم در آن هستند. به مهدی تخت رسیده است، اما از کمردرد شدیدی رنج می‌برد و قبلا هم به‌همین‌خاطر در بیمارستان بستری بوده است. صبح‌ها به نرمش می‌رود و عصرها هم فوتبال دارد».

  آخرین ویرایش: دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 19 و 25 دقیقه و 24 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 22 مرداد 1394 ساعت 21 و 44 دقیقه و 46 ثانیه نظرات ()
  وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که رسما حملات هوایی خود را علیه داعش از خاک ترکیه آغاز کرده است.

  به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز عربی، پنتاگون روز گذشته اعلام کرد که عملیات نظامی علیه داعش از خاک ترکیه با برخواستن هواپیماهای F۱۶ نیروی هوایی از پایگاه انجرلیک به طور رسمی آغاز شده و این جنگنده‌ها چند هدف تعیین شده در سوریه را بمباران کردند. پنتاگون در بیانیه خود به همین مقدار اکتفا کرده اما منابع امنیتی گفته‌اند که جنگنده‌های ترکیه در این حملات مشارکت نداشتند و تنها هواپیماهای آمریکایی از انجرلیک به سوی سوریه به پرواز درآمدند.

  ترکیه پس از ماه‌ها مذاکره و کشمکش بالاخره موافقت کرد که پایگاه‌های هوایی مهم خود را در اختیار ائتلاف تحت رهبری آمریکا قرار دهد تا در حمله علیه داعش از آنها استفاده کند.

  گرچه آنکارا همکاری با آمریکا در حمله به داعش را آغاز کرده اما هنوز به طور چشمگیری در عملیات عملیه داعش شرکت ندارد و دلیل آنرا نیز نگرانی‌های امنیتی احتمالی از حضور صد‌ها عضو داعش در خاک خود و نزدیکی آنها به مرزهای ترکیه می‌داند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فرماندهی سنگر پنجشنبه 22 مرداد 1394 ساعت 21 و 31 دقیقه و 23 ثانیه نظرات ()  برای دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور به طور کامل مشخص شده بود که فتنه ای به این گستردگی نمی تواند تنها در داخل برنامه ریزی شده باشد و دست پنهان سرویس های اطلاعاتی خارجی را در ارتباط با مزدوران داخلی، عیان کردند اما برخی از رسانه ها و شخصیت های رسانه ای و سیاسی، این اتهامات را توهم می دانستند و بر همین اساس سعی در تطهیر سران فتنه داشتند و دارند.
  فتنه 88 با اسم رمز "تقلب"، ماه های پیش از شروع انتخابات شروع شد. درست در جریان ثبت نام کاندیداها و مبارزات انتخاباتی، موضوعاتی مانند سلامت انتخابات شکل گرفت و در نتیجه در اردوگاه اصلاح طلبان کمیته ای به نام کمیته صیانت از آرا تشکیل شد. پس از آن بود که وزارت کشور دولت نهم و شورای نگهبان بهمراه نهادهای نظامی و امنیتی، سیبل طیف اصلاح طلبان شدند و به صورت مرموزی، سیاه نمایی خود را آغاز کردند. 
  روز انتخابات، این پروژه به اوج خود رسید. بیانیه های از پیش نگاشته شده بود که در فضای مجازی منتشر شد و جریان آشوب را به سطح خیابان ها منتقل کرد. شاید خود سران فتنه نیز گمان نمی کردند؛ جرقه ای که در خرمن فتنه انداخته اند تا این اندازه گسترده شود. اما به مرور زمان دم خروس تشکیلات اطلاعاتی غربی و عربی از فتنه بیرون زد. اصلاح طلبان که قصد خود را تظاهرات مسلامت آمیز اعلام می کردند و سعی در تبرئه خود در خون های ریخته شده داشتند، هرگز نتوانستند دلیل محکمی برای هزینه های سنگینی که بر ایران و منافع ملی آن رفت بیاورند.

  با تدبیر رهبر معظم انقلاب و اقتدار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور، بساط فتنه پس از ماه ها آشوب و بلوا جمع شد اما اگر روزی گوشه ای از توطئه هایی که در این زمان بر ایران رفت توسط دستگاه های اطلاعاتی افشا شود، افکار عمومی ایران به خوبی آگاه خواهند شد، ایران در آن شرایط حساس درگیر چه خطرات وحشتناکی بود.

  حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت دهم،در این زمینه در تاریخ 5 شهریور 89 گفته بود که سران فتنه بیش از یک میلیارد دلار از کشورهای استکباری دریافت کرده بودند تا در کشور آشوب به راه اندازند.

  هدف اصلی فتنه 88 نه بحث انتخابات بلکه براندازی بود و این پروژه از کانال سرویس های اطلاعاتی و امنیتی دشمن به کمک مزدوران داخلی آن درحال انجام بود. حتی دست خیانت تا بدانجا از آستین فتنه گران بیرون می زند که از کشورهای غربی می خواهند تحریم ها را افزایش دهند تا مردم به فکر براندازی بیفتند. مصلحی در این زمینه نیز در 7 دیماه 93 در همایش بازخوانی 9 دی خاطرنشان کرده بود: هزینه‌های فتنه 88 در مباحث مختلف مانند اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بسیار سنگین بود که در بحث اقتصادی برخی از سران فتنه 88 با نامه‌نگاری با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه خواهان افزایش تحریم و فشار اقتصادی به ایران شدند که‌‌‌ همان زمان شاهد تصویب تحریم‌های شورای امنیت بودیم.

  حال پس از مدت ها، ابعاد جدیدتری از خیانت اصلاح طلبان به منافع ملی ایران نمایان می شود. مایکل لدین، مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا در یک افشاگری در نشریه «فوربس» عنوان داشته که چاک شامر، سناتور دموکرات مامور فرستادن نامه ای ( + متن نامه ) از سوی وزارت خارجه آمریکا برای میر حسین موسوی، یکی از سران فتنه می شود.

  لدین که از حامیان ایجاد انقلاب رنگی در ایران است، با اشاره به انتخابات سال 1388 و اتفاقات پس از آن، نوشته است: «دولت (آمریکا) تصمیم گرفت پیامی برای گروه (میر حسین) موسوی، جنبش سبز، بفرستد. سناتور شامر دوستی در وال استریت داشت که با سبزها در ارتباط بود و همان فرد به عنوان رابط انتخاب شد.»

  از شامر خواسته شده بود تا از رهبران سبزها تا از طرف دولت آمریکا پرسیده شود:"سبزها بدانند که این سوالات از سوی وزیر خارجه آمریکا مطرح  می‌شود:‌ چه کاری باید انجام دهیم؟ چه کاری نباید انجام دهیم؟  "پاسخ این پیام در یک یادداشت 8 صفحه ای در تاریخ 30 نوامبر 2009 (9 آذر 88) دریافت شد. به نوشته لدین:"نویسندگان محتاط بوده‌اند، و متن امضا نشده و من دلایل روشنی دارم که چند نفر در تهران روی آن کار کرده‌اند."
  این نامه تصویری از ایران با عبارت‌های بسیار خشنی آماده است که این کشور تحت" حکومت استبدادی" ،" رژیمی خشن"، "دیکتاتوری" است که با سرکوب مردم، چپاول منابع عمومی ادامه حیات می‌دهد. همچنین در این نامه تاکید شده است که" حکومت قابل اصلاح نیست اما نیروهای حامی تغییر در داخل قوی هستند و به خوبی هدایت می شوند."
   
  لدین می‌افزاید: به گفته دوست شامر در وال استریت ژورنال که من با وی صحبت کردم، یادداشت به شامر تحویل داده شد. وزارت خارجه(آمریکا) می گوید هیچ اطلاعی در این زمینه ندارد و دفتر شامر هم از اظهار نظر در این باره امتناع کرد، اما نمی توانم تصور کنم که نامه را به هیلاری کلینتون  دوست و همکار سابقش نداده باشد.  سبزها به دولت اوباما دقیقا گزینه‌های واقعی را گفتند: یا از رژیم حمایت کنید یا از آزادی حمایت کنید و تغییر دموکراتیک در ایران را تشویق و حمایت کنید.
   
  این موضوع در حالی از سوی یک مقام سابق آمریکایی افشا شده که تاکنون دولت آمریکا در این زمینه موضع گیری نکرده است. اما پیش از این نیز، صادق خرازی، یکی از نیروهای اصلاح طلب و دبیر کل حزب جدید التاسیس ندای ایرانیان، در مصاحبه با هفته نامه مثلث عنوان کرده بود در دوران سفارت وی برخی از اصلاح طلبان به خارجی ها گرا می دادند: من اصلاح‌طلبی که نمادش خارج از کشور باشد و پول بگیرد را قبول ندارم. اینکه بروند و اتهام بزنند و بدو بیراه بگویند و شانتاژ کنند را قبول ندارم. کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن ‌گرا می‌دادند؛ من آنها را به‌عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم. لیست‌شان را هم دارم و اگر قرار باشد روزی ارائه دهم، ارائه خواهم داد. منتها به سیستم امنیتی نخواهم داد و اگر بخواهم بدهم به مردم ایران ارائه می‌دهم که بدانید این آقا در دوره اصلاحات با فلان مقام ارشد اروپایی یا فرانسوی یا فلان مقام ارشد آمریکایی پنهان مذاکره کرده و‌گرا داده است.
   
  با وجود آنکه جریان اصلاح طلبان سعی می کنند با روی کار آمدن حسن روحانی و نزدیکی به دولت او، خود را از اتهامات و جرم های صورت گرفته در ایام فتنه تبرئه و تطهیرسازی کنند اما خیانتی که آنها در آن ایام و دوره های گوناگون در قبال منافع ملی انجام داده اند، گناه نابخشودنی در تاریخ ایران است.
   
  سطح خیانت اصلاح طلبان دروغین تنها به این نوع جنایت ها محدود نشده است. اصلاح طلبان خارج نشین نیز جنبه دیگر دم خروس اصلاحات هستند که تنها در یک نمونه بورس تحصیلی فرزند عطالله مهاجرانی، وزیر دولت اصلاحات، باعث شرمساری شده است. مهاجرانی برای تحصیل فرزند خود از عربستان درخواست بورس  می کند و  سفارت عربستان در لندن هزینه بیش از 12 هزار پوندی برای هرسال تحصیلی(4 سال_از 2011 تا2015) و هزینه‌ای بالغ بر 4256 پوند برای هزینه‌های زندگی آقازاده اصلاحات را تامین می‌کند.
   
  حقارت و خیانت در قبال مردم و منافع ملی ایران، در رابطه با دشمنان این سرزمین، سال هاست که از سوی اصلاح طلبان دروغین ادامه داشته و دارد. هر چند افشاگری های صورت گرفته درباره خیانت اصلاح طلبان، در اهداف آنها برای به خطر انداختن  منافع ملی در قالب اصلاحات تخللی ایجاد نمی کند، اما این خیانت ها در تاریخ ایران ثبت خواهد شد و به مرور زمان ابعاد خطرناک آن روشن می شود. حال پس از به سرانجام رسیدن توافق هسته ای از سوی دولت روحانی، تندروهای اصلاح طلب، به دنبال پروژه برقراری ارتباط با آمریکا و اسرائیل زدایی از سیاست خارجی ایران هستند و این هدف را موازی با رسیدن به کانون های قدرت پیگیری می کنند. هرچند ارتباط داشتن با کشورهایی که ایران آنها را به رسمیت می شناسد به نوبه خود، خط قرمزی محسوب نمی شود اما این ارتباط بایداز موضع قدرت باشد و نه ضعف. کرنش و ضعفی که در وجود برخی از مدعیان اصلاح طلبی وجود دارد و تنها به ضرر منافع ملی می انجامد.


  آخرین ویرایش: پنجشنبه 22 مرداد 1394 ساعت 21 و 44 دقیقه و 39 ثانیه
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic